2. 6. 2014

 

Pro nové i stávající klienty je připravena akce Léto s KTK a CK AGENTUROU FOX. Pokud chcete vyhrát týdenní poukaz po dvě osoby v Poreči nebo konzumaci v hodnotě 600 Kč na Liščím mlýně, stačí si objednat některou z nabízených služeb. Pro ty z Vás, kteří nechtějí v této chvíli využít slev na nově objednané služby u KTK a přesto mají chuť soutěžit, je připraven dotazník, týkající se vysílání KTK. Stačí navštívit www.ktk.cz a kliknout na příslušný odkaz.

 

 

Příští týden odvysíláme po kopřivnickém magazínu první duel, který jsme pro vás připravili v souvislosti s letošními komunálními volbami. V první diskuzi budou především o centru města a parkování, investicích ve městě a domovu pro seniory diskutovat Josef Jalůvka za občanskou demokratickou stranu a Dušan Krompolc zastupující českou stranu sociálně demokratickou.

 

 

Pokud rádi soutěžíte, nyní hrajeme o pět dárkových poukazů v hodnotě 200 korun na vybranou přednášku v klubu Balsamina, ke každému poukazu navíc získáte2 vstupenky na festival tance Šostýnská Venuše.

 

Otázka zní: Před kolika lety byl založen oddíl české házené v Kopřivnici.

a)     55

b)     80

c)     90

Své odpovědi zasílejte formou SMS na číslo 774 599 474 nebo

 emailem na studio@ktk.cz do čtvrtku 5. června 12 hodin.

Vyhrává prvních pět správných odpovědí.

 

 

U příležitosti Světového dne bez tabáku, který připadá na 31. května, byly v Kopřivnici předány certifikáty opravňující zdejší podniky k užívání označení „nekuřácká provozovna“. Certifikáty mohly získat všechny cukrárny, kavárny, restaurace či jídelny, v nichž jsou hosté chráněni před vlivy pasivního kouření. Certifikát s roční platností obdrží třináct provozoven.

 

 

Sjíždění rozvodněné Lubiny si nakonec vyžádalo dva životy. Vodák, který 17. 5. skončil po vytažení z vody v kritickém stavu v nemocnici, během týdne zemřel. Tělo druhého našli lidé v sobotu ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

 

 

Kvůli silným bouřkám, které sebou přinesly bleskovou povodeň na Novojičínsko, zasahovali hasiči v Moravskoslezském kraji na více než 20 místech.

 

 

Evropská dotace 593 milionů korun zlepší dopravu a zajistí moderní vybavení základních a středních škol v Moravskoslezském kraji. Rekonstrukcí projde šest úseků silnic II. a III třídy.

 

 

Novinka  – kino: Monty Python Živě (Převážně). Předprodej od 10. června 2014. přímý přenos z velké show 20. července 2014 v 20.00. Po více než třiceti letech se na pódiu znovu sejdou členové legendární komediální skupiny Monty Python. Představení Monty Python živě (převážně) můžete vidět 20. července v přímém přenosu z Londýna i v českých kinech. V souhrnném věku pouhých 358 let se John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palinov chystají znovu zahrát některé ze svých nejlepších skečů, a to s moderním, aktuálním, pythonovským švihem. Monty Python jsou po právu považováni za jedny z největších komiků všech dob. Ovlivnili celou generaci a způsobili revoluci ve světě komedie. Jejich netrpělivě očekávaný návrat je jednou z největších divadelních událostí roku 2014.

 

 

Letní kino: ve dnech 16. až 22. srpna představí Kino Kopřivnice pod širým nebem sedm snímků převážně České produkce. Tentokráte na kopřivnickém koupališti.

 

 

Čidla a rozhlas budou varovat před povodněmi. V červnu budou zahájeny práce na budování varovného a monitorovacího protipovodňového systému pro město Kopřivnici. Ten má zajistit, aby byli občané včas informováni o blížící se povodni a mohli tak učinit odpovídající opatření. Projekt zahrnuje instalaci dvou hladinoměrů, vybudování bezdrátového rozhlasu a digitalizaci povodňového plánu.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 30. května do 2. června v Lubině Sýkorci u č.p. 448, za benzinkou, za kruhovým objezdem, na hrázi naproti č.p 282, v Lubině u hřiště, vedle domu s č.p. 437 a č.p. 4, na točně autobusů a na rozcestí pod přehradou.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin.

2. června na ulici 17. listopadu, 3. června na Bezručově a 4. června na ulici Komenského.

 

 

Poslední týden v květnu se v Kopřivnici sešli odborníci na kvalitu ve veřejné správě. Kvalitáři ze všech koutů republiky i ze Slovenska si během dvoudenního workshopu na kopřivnické radnici předávali své zkušenosti v oblastech metod a nástrojů řízení. Cílem setkání bylo přispět k efektivnějšímu zkvalitňování služeb poskytovaných občanům. Kopřivnický workshop byl první akcí svého druhu, neboť doposud se jeho účastníci setkávali pouze na odborných konferencích kvality. V pořádání neformálních pracovních setkání však chtějí pokračovat, a to minimálně jednou ročně.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice