30. 5. 2014

 

 

Čidla a rozhlas budou varovat před povodněmi. V červnu budou zahájeny práce na budování varovného a monitorovacího protipovodňového systému pro město Kopřivnici. Ten má zajistit, aby byli občané včas informováni o blížící se povodni a mohli tak učinit odpovídající opatření. Projekt zahrnuje instalaci dvou hladinoměrů, vybudování bezdrátového rozhlasu a digitalizaci povodňového plánu.

 

 

Frenštátské kino  – šampionát v kulturistice o tituly republikových šampionů v dorostenecké i juniorské kategorii. Velké finále zpestří svým vystoupením také absolutní mistr České republiky juniorů pro rok 2013 Jan Turek. Diváci uvidí i Daniela Minstera, který před dvěma týdny získal stříbrnou medaili na evropském šampionátu ve španělské Santa Susanně v kategorii kulturistiky vozíčkářů. Šampionát se uskuteční v sobotu 31. května ve frenštátském kině. Semifinálová klání odstartují v 10 hodin dopoledne. Celá akce vyvrcholí velkým finále v 15 hodin.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. Vám oznamuje, že dne 19. června od 7:30 – 12:30 hodin z důvodu práce na vedení nízkého napětí bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic: Štefánikova, Kpt. Jaroše, Záhumenní.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že ve termínu od 28. – 31. května proběhnou v obci Vlčovice a Mniší pravidelné opisy vodoměrů.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 30. května do 2. června v Lubině Sýkorci u č.p. 448, za benzinkou, za kruhovým objezdem, na hrázi naproti č.p 282, v Lubině u hřiště, vedle domu s č.p. 437 a č.p. 4, na točně autobusů a na rozcestí pod přehradou.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin. 2. června na ulici 17. listopadu, 3. června na Bezručově a 4. června na ulici Komenského.

 

 

Posezení v kopřivnické čajovně zpestří koncert Nany. V pátek ve 20:00 hodin zavítá do kopřivnické čajovny [árt té kafé] Mandala charizmatický slovenský písničkář Nany M. Hudak. Se svou formací SHZ Nany šíří svými melodickými, místy až „mantrickými“ písničkami úsměv a dobrou náladu kudy chodí. V Mandale zahraje Nany již podruhé sólově. Tentokrát jej svým vystoupením uvede kopřivnický kytarový vypravěč Tomáš „Njumen“ Nováček.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na celodenní zábavně-osvětovou akci „Preventění na Den dětí“, která se uskuteční v pátek 30. května od 8:30 před budovou radnice a v sadu Edvarda Beneše. Součástí budou ukázky práce složek Integrovaného záchranného systému, prezentace poskytovatelů sociálních služeb a spousta her a soutěží pro děti. K vidění bude například zásah hasičů, záchranné služby a policie při simulované dopravní nehodě, slaňování z výškové budovy, požární útok, výcvik policejních psů apod. Po celý den bude probíhat výstava moderní techniky i historických požárních vozů a jarmark poskytovatelů sociálních služeb.

 

 

V sobotu 31. května od 10 hodin bude před budovou radnice probíhat krajské kolo soutěže hasičů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Nenechte si ujít zajímavou podívanou a přijďte fandit kopřivnickým hasičům! Soutěž je součástí oslav 130. výročí založení hasičského sboru v Kopřivnici.

 

 

Krytý bazén v Kopřivnici Vás srdečně zve na akci „Neseď doma aneb dětské zábavné odpoledne“. Přijďte si v neděli 1. června mezi 14. a 17. hodinou vyzkoušet neobvyklé vodní atrakce a užít spoustu zábavy!

 

 

Kladivem sem, kladivem tam 2014  – sobota  31. 5. 2014, Štramberská Trúba – hrad (Štramberk) Sympozium uměleckých kovářů na Trúbě a hradní grilování – dvoudenní kovářské sympozium doplněné o historické hody. Oslava dovednosti mistrů kovářského umění. Večerní promítání pod Trúbou.

 

 

Hukvaldy připravily Dětský den na hradě, kde v době od 11:00 do 17:00 hodin budete moci soutěžit a hrát si za doprovodu skupiny přátel historie ze Znojma – Knechti.

 

 

V Příboře se bude slavit Den dětí hned na dvou místech. Program pro děti připravila místní část Prchalov. Na výletišti zde od 14:00 hodin budou pro děti přichystány vodní atrakce a různé hry. Chybět nebude ani dobré pohoštění. Druhá akce proběhne na Klokočovském hřišti. Od 13:00 hodin se bude kácet máj dřevorubeckou pilou břichatkou. Den dětí se oslaví spoustou her a sladkých odměn. V programu se představí tatrovácký speciál letošního vítěze Tomáše Tomečka, chybět nebudou ukázky hasičské techniky SDH Příbor a střelby z historických zbraní ani malování na obličej. Vrcholem dne bude přetahování lanem dětí i dospělých.

 

 

Město Příbor ve spolupráci s Městskou policií Příbor zve všechny děti a jejich rodiče na Den dětí – Den s integrovaným záchranným systémem. Akce se bude konat od 10:00 hodin v Městském parku a na náměstí Sigmunda Freuda. Ukázky své práce a techniky předvede Městská policie Příbor, Policie ČR, hasičský záchranný sbor, zdravotnická záchranná služba, Luna Příbor a poskytovatelé sociálních služeb. Děti si užijí soutěže o ceny, zábavné atrakce, klauny z Balónkova, malování na obličej a další… V 15:30 hodin vystoupí hudební skupina On the Way a v 17:00 hodin zpěvačka Kristina!

 

 

Oslavy můžete zakončit Velkým bojem o hrad Šostýn. Tématický program pro děti bude zahájen v Restauraci Na koupališti v Kopřivnici úderem 15:00 hodiny. V programu nebude chybět husitské verbování, šermířská besídka, žonglérské vystoupení ani chlapi s mečem. Doprovodný program přinese střelbu z luku a kuše, kolbiště a hry pro děti.

 

 

Tradiční štramberská pouť. Ulice zaplní stánky s rozličnými pochutinami a dárkovými předměty a chybět nebudou ani kolotoče! A aby toho nebylo málo, tak v sobotu slaví Městský pivovar své 9. narozeniny! Když dorazíte na oslavu, můžete si dát speciální slavnostní menu, narozeninový dort nebo místní i kozlovické kvasnicové speciály.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice