28. 5. 2014

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 30. května do 2. června v Lubině Sýkorci u č. p. 448, za benzinkou, za kruhovým objezdem, na hrázi naproti č. p 282, v Lubině u hřiště, vedle domu s č. p. 437 a č. p. 4, na točně autobusů a na rozcestí pod přehradou.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin, 28. května na Francouzské.

 

 

Preventění přiblíží práci záchranného systému. V pátek 30. května oslaví Kopřivnice Den dětí. Malí i dospělí Kopřivničané jsou srdečně zváni na celodenní akci „Preventění na Den dětí“, která příchozím nabídne nejen spoustu zábavy, ale také nové poznatky a dechberoucí ukázky práce hasičů, policistů a záchranářů. V dopolední (od 8:30 do 11:30) i odpolední (od 14:30 do 17:30) části programu budou na parkovišti před radnicí k vidění ukázky požárního útoku, hašení, slaňování hasičů, evakuace osob při požáru výškové budovy, zadržení pachatele v ujíždějícím vozidle, výcviku policejních psů nebo ukázka společného zásahu hasičů, policistů i záchranářů u simulované autonehody. Příchozí si také budou moci prohlédnout techniku složek integrovaného záchranného systému, včetně historických hasičských vozů, zastřílet z armádní laserové pistole, nebo si pod dohledem profesionálů vyzkoušet poskytnutí první pomoci. Po celý den bude před radnicí probíhat také každoroční jarmark poskytovatelů sociálních služeb, na kterém budou prezentovat svou činnost nejrůznější občanská sdružení, sociální zařízení a výrobci kompenzačních pomůcek. Pro děti budou mít připraveny soutěžní úkoly související například s využitím pomůcek pro handicapované, díky nimž se malí návštěvníci dozvědí spoustu zajímavých informací a za splnění navíc získají drobné odměny. V sadu Edvarda Beneše (v případě deště v kulturním domě) bude připraven tzv. Olympijský desetiboj – sportovní atrakce a soutěže pod taktovkou Domu dětí a mládeže.

 

 

Hasiči z celého kraje změří síly v Kopřivnici. V sobotu 31. května v 10 hodin odstartuje před budovou kopřivnické radnice krajské kolo soutěže hasičů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Soutěž je zaměřena na záchranu zraněných osob v simulovaných dopravních nehodách, které se svým charakterem blíží skutečným podmínkám. Stejně jako v reálném životě nebudou soutěžní týmy předem vědět, jaká situace je čeká, a až po příjezdu k nehodě se budou muset velice rychle rozhodnout o dalším postupu. Akce není jen pouhým soutěžním kláním, ale především má veřejnosti ukázat, že příslušníci hasičského záchranného sboru a členové předurčených dobrovolných jednotek jsou připraveni ve velmi krátkém okamžiku poskytnout kvalifikovanou pomoc. Soutěž je součástí oslav 130. výročí založení hasičského sboru v Kopřivnici a své síly v ní změří dvanáct čtyřčlenných týmů profesionálních i dobrovolných hasičů z celého Moravskoslezského kraje.

 

 

Město Kopřivnice v loňském roce nabídlo občanům možnost zúčastnit se společného nákupu elektřiny a zemního plynu formou elektronické aukce, čímž se zapojeným domácnostem podařilo ušetřit dohromady zhruba 9 milionů korun. Jelikož poptávka veřejnosti stále trvá, bude na kopřivnické radnici opět zřízeno kontaktní místo pro konzultace. A to každou středu od 28. května do 26. června v době od 13 do 17 hodin.

 

 

Kopřivnický projekt soutěží o titul Stavba roku. Projekt druhé etapy revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Jih v Kopřivnici bojuje v soutěži o titul Stavba roku Moravskoslezského kraje. Pokud se Vám nová sportoviště a další úpravy zmíněné lokality líbí, podpořte kopřivnický projekt v internetovém hlasování veřejnosti! Hlavním cílem soutěže je propagace kvalitních projektů a přiblížení nejlepších stavebních děl širší veřejnosti. O prestižní titul Stavba roku letos soutěží 27 projektů v pěti kategoriích. Přestože o udělení hlavní ceny rozhodne odborná porota, která má návštěvu kopřivnického sídliště Jih naplánovanou na středu 21. května, do internetového hlasování se může zapojit úplně každý! Pro stavby, které se Vám v jednotlivých kategoriích nejvíce líbí, můžete hlasovat na https://stavbamsk.cz/hlasovani.html, a to až do 31. května. Nejpreferovanější stavba získá Cenu laické veřejnosti a hlasující, který se svým hlasováním nejvíce přiblíží verdiktu poroty, bude odměněn hodnotnou cenou a VIP vstupenkami na slavnostní galavečer s vyhlašováním vítězů.

 

 

V souvislosti s komunálními volbami připravuje studio kabelové televize několik pořadů. Již v průběhu června vám nabídneme první část diskuzí se zástupci stran, které byly zvoleny v roce 2010 do kopřivnického zastupitelstva. Čtyři duely jsme natáčeli v našem studiu v pondělí 19. května a do vysílání je budeme zařazovat jednotlivě od 6. června vždy po našem magazínu. V první diskuzi se představí Josef jalůvka a Dušan Krompolc, ve druhé Aleš Nytra a Lumír Pospěch, v další pak Karel Kuboš a Jaroslav Šula a v poslední Ivan Telařík a Dagmar Rysová. Od září budeme vysílat interview, kde se vám budeme snažit postupně představit všechny strany, které budou kandidovat do obecního zastupitelstva. Předvolební vysílání plánujeme ukončit společnou velkou diskuzí se všemi zástupci stran, které se v podzimních volbách budou ucházet o hlasy kopřivnických voličů.

 

 

Jarní koncert první základní umělecké školy MIS MUSIC se koná 28. května kinosále kulturního domu od 17:30. V ten samý den o hodinu dříve je pro ty nejmenší připraveno představení  loutkového  divadla na koupališti – tentokrát je na programu perníková chaloupka.

 

 

POHÁDKOVÝ LES chystá ZŠ. sv. Zdislavy – 29. května, sraz účastníků je u koupaliště v 15:30

 

 

Veselá olympiáda ve čtvrtek 29. 5. 2014 oficiálně ukončí činnost mateřského centra Klokan pro tento školní rok.

 

 

Již 11 let udivuje diváky svými výkony a nápady VOKÁLNÍ SESKUPENÍ 4TET. Koncert začíná 29. května v 19 hodin.              

 

 

Skauti chystají na 30. Května již 4. ročník roverské hry – Copak je to za vojáka.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice