26. 5. 2014

 

Kopřivnický projekt soutěží o titul Stavba roku. Projekt druhé etapy revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Jih v Kopřivnici bojuje v soutěži o titul Stavba roku Moravskoslezského kraje. Pokud se Vám nová sportoviště a další úpravy zmíněné lokality líbí, podpořte kopřivnický projekt v internetovém hlasování veřejnosti!

Hlavním cílem soutěže je propagace kvalitních projektů a přiblížení nejlepších stavebních děl širší veřejnosti. O prestižní titul Stavba roku letos soutěží 27 projektů v pěti kategoriích. Přestože o udělení hlavní ceny rozhodne odborná porota, která má návštěvu kopřivnického sídliště Jih naplánovanou na středu 21. května, do internetového hlasování se může zapojit úplně každý! Pro stavby, které se Vám v jednotlivých kategoriích nejvíce líbí, můžete hlasovat na https://stavbamsk.cz/hlasovani.html, a to až do 31. května.

Nejpreferovanější stavba získá Cenu laické veřejnosti a hlasující, který se svým hlasováním nejvíce přiblíží verdiktu poroty, bude odměněn hodnotnou cenou a VIP vstupenkami na slavnostní galavečer s vyhlašováním vítězů.

 

 

V souvislosti s komunálními volbami připravuje studio kabelové televize několik pořadů. Již v průběhu června vám nabídneme první část diskuzí se zástupci stran, které byly zvoleny v roce 2010 do kopřivnického zastupitelstva. Čtyři duely jsme natáčeli v našem studiu v pondělí 19. května a do vysílání je budeme zařazovat jednotlivě od 6. června vždy po našem magazínu. V první diskuzi se představí Josef jalůvka a Dušan Krompolc, ve druhé Aleš Nytra a Lumír Pospěch, v další pak Karel Kuboš a Jaroslav Šula a v poslední Ivan Telařík a Dagmar Rysová. Od září budeme vysílat interview, kde se vám budeme snažit postupně představit všechny strany, které budou kandidovat do obecního zastupitelstva. Předvolební vysílání plánujeme ukončit společnou velkou diskuzí se všemi zástupci stran, které se v podzimních volbách budou ucházet o hlasy kopřivnických voličů.

 

 

Město Kopřivnice v loňském roce nabídlo občanům možnost zúčastnit se společného nákupu elektřiny a zemního plynu formou elektronické aukce, čímž se zapojeným domácnostem podařilo ušetřit dohromady zhruba 9 milionů korun. Jelikož poptávka veřejnosti stále trvá, bude na kopřivnické radnici opět zřízeno kontaktní místo pro konzultace. A to každou středu od 28. května do 26. června v době od 13 do 17 hodin.

 

 

Školky slavnostně otevřou dvě nové zahrady. V úterý 27. května bude slavnostně zahájen provoz revitalizovaných zahrad dvou kopřivnických školek. Země pohádek u MŠ Francouzské přivítá první návštěvníky v 15 hodin a Zahrada plná pohybu u MŠ Krátké bude symbolicky odemčena o hodinu později. Součástí slavnostního otevření budou vystoupení žáčků z obou mateřských škol a zábavný program se soutěžemi pro děti. Přeměna těchto dvou zahrad vyšla na více než 8 milionů korun, přičemž 85 procent uznatelných nákladů pokryla dotace Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Země pohádek bude od června zpřístupněna veřejnosti každé pondělí a Zahradu plnou pohybu bude možné navštívit každý čtvrtek.

 

 

Mladí umělci vzdali hold kopřivnickému malíři. Plakáty, obrazy, modely interiérů či speciální kolekce tenisek… všechny tyto podoby mají díla studentů střední umělecké školy Ave Art věnovaná odkazu slavného kopřivnického malíře Zdeňka Buriana. Originální práce zaplnily minulý týden galerii Muzea Fojtství, v níž budou k vidění do poloviny června. Výstava „Zdeněk Burian a AVE ART“ je v pořadí již pátou, jež ze spolupráce zdejšího muzea a ostravských středoškoláků vzešla. Prezentované práce jsou výsledkem zhruba dvouletého projektu, do kterého byli zapojeni téměř všichni žáci školy, a jako vždy oplývají nápaditostí a osobitým zpracováním. Výstava v Muzeu Fojtství byla zahájena 15. května a potrvá do 15. června.

 

 

Město nabízí do nájmu byt o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, byt je určen široké veřejnosti. Nabídka platí od 12. 5. 2014 do 26. 5. 2014. Jedná se o ulici OM, č. p. 875. Dále obecní byt 1 + 3, Kopřivnice, Štramberská 1132, 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, komora, balkon, sklep. Nabídka přistoupení k závazku – horní hranice není omezena, minimální nabídka přistoupení k závazku – 40 000 Kč. Dále Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu pro byt velikosti1+1, na adrese Alšova 1140. Minimální nabídka přistoupení k závazku je 30 000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 11.06.2014 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice