2. 6. 2021

Ve středu 2. června zavítá do Kopřivnice charitativní cyklotour Na kole dětem, kterou jako vždy povede známý velocipedista a několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Příjezd pelotonu je očekáván v 16:50 u vznikajícího Muzea nákladních automobilů Tatra. Připojte se k cyklojízdě a podpořte tak projekt na podporu onkologicky nemocných dětí!

 

Dodatečně o víkendu  můžete oslavit den dětí –  v Závišicích u Kremla anebo na Větřkovické přehradě. U Kremlů v Závišicích připravili dodatečně o víkendu 5. 6. sladké dárky. Na přehradě je dětský den v neděli 6. 6., chystají se atrakce pro děti a minidiskotéka.

 

Čítárna knihovny otevřena od úterý 1. června, otevřeno v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek v době 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00. Čítárna otevřena pro půjčování a vracení knih, novin a časopisů. K využití bude zpřístupněna jedna počítačová stanice maximálně na 10 minut pro tisk a podobné účely, tento čas nelze prodlužovat. Službu kopírování můžete využít v plném rozsahu. Vstup je možný pouze s respirátorem (FFP2, KN95), návštěvníci jsou povinni při vstupu do knihovny použít desinfekci rukou a dodržovat bezpečné rozestupy (2 metry, i v čekací zóně před knihovnou, nevztahuje se na osoby ze společné domácnosti). Do čítárny je možný vstup maximálně čtyřem návštěvníkům současně (nevztahuje se na děti do 6 let), doporučujeme omezit Váš pobyt v čítárně na nezbytné minimum.

 

Bezlepkové obědy pro žáky základních škol. V Kopřivnici se podařilo dotáhnout do konce zabezpečení bezlepkových obědů pro žáky základních škol. Tohoto nesnadného úkolu se zhostila jídelna při ZŠ a MŠ 17. listopadu. Při bezlepkové dietě je zakázáno konzumovat obiloviny, které obsahují lepek, tj. pšenici, žito, ječmen, oves a veškeré potraviny, které jmenované obiloviny obsahují. Když se před rokem zjišťovalo, kolika žáků se bezlepkové stravování v Kopřivnici týká, počet nepřekročil třicítku. „Za ten rok se nám podařilo vyškolit personál, na základě požadavků hygieny upravit prostory kuchyně a navázat spolupráci s nutriční terapeutkou, která bude odpovědná za sestavený jídelníček a za správnost složení potravin,“ uvedla Zdeňka Havlíková, ředitelka ZŠ a MŠ 17. listopadu. Žáci, kterých se bezlepkové stravování týká, musí doložit lékařské vyjádření a k odběru obědů se přihlásit v jídelně zmíněné školy do 30. června 2021 u vedoucího jídelny Tomáše Polívky na e-mailu jídelna(zavináč)zskop17.cz. Obědy přihlášeným žákům budou dováženy v termonosičích na základní školy, které navštěvují. Cena obědů bude podle vyjádření paní ředitelky malinko vyšší, protože bezlepkové potraviny jsou výrazně dražší, ale částka by neměla překročit navýšení o tři koruny na oběd. Na oplátku garantují maximální profesionalitu.

 

Koupaliště je připraveno otevřít, čeká jen na vhodné počasí

Kopřivnické koupaliště je připraveno k zahájení provozu. Jakmile to umožní počasí, přivítá první plavce. Vzhledem k růstu cen vody dojde po několika letech k mírnému navýšení vstupného, zároveň se však posune čas tzv. večerního koupání a již od 17 hodin bude platit výrazná sleva. Cena za celodenní vstup pro dospělého vzroste z 55 korun na 65 korun a děti do 15 let zaplatí 45 korun namísto původních 40. „K tomuto navýšení jsme museli přistoupit vzhledem k růstu cen vody a dalších prostředků nutných k zajištění provozu koupaliště. Při průměrných provozních nákladech a průměrné návštěvnosti by se cena vstupenky musela pohybovat kolem 100 korun, aby se výdaje a příjmy vyrovnaly. Při loňské návštěvnosti by to bylo dokonce 124 korun za vstup. Takové navýšení samozřejmě v plánu není, neboť provoz kopřivnického koupaliště je dotován městem. Zvýšením o 10 korun na dospělého a 5 korun na dítě se dostáváme na cenovou úroveň srovnatelných koupališť v regionu,“ uvedl ředitel Správy sportovišť města Kopřivnice Milan Gilar.
Zároveň s navýšením vstupného však dojde také k posunutí doby pro tzv. večerní koupání. Zatímco v loňské sezoně bylo možné zakoupit levnější vstupenky až po 18. hodině, letos se tento čas posune na 17 hodin, aby si i později příchozí mohli ještě dostatečně užít slunce. Lidé, kteří si budou chtít zaplavat v pozdějších odpoledních hodinách, zaplatí jednotně 30 korun. S ohledem na aktuální protiepidemická opatření bude kapacita koupaliště omezena na padesát procent, což by však návštěvníci neměli nijak pocítit. „Kapacita se počítá podle velikosti vodní plochy a polovina představuje zhruba 1300 lidí. Návštěvnost našeho koupaliště bývá vyšší jen výjimečně, v opravdu parných dnech. Takže se lidé nemusejí obávat, že zde budou stát zbytečně fronty a poté nebudou vpuštěni,“ ubezpečit Milan Gilar s tím, že před vstupem budou muset návštěvníci prokázat svou bezinfekčnost, tedy splnit podmínku negativního testu, absolvovaného očkování či prodělané nemoci covid-19. Výjimku budou mít pouze děti do 6 let.
A pokud by počasí otevření koupaliště ani v následujících dnech nepřálo, plavci nemusejí zoufat! Ve středu 2. června se totiž otevře krytý bazén. Ten začala Správa sportovišť města Kopřivnice připravovat k provozu hned, jakmile to dovolila protiepidemická opatření. Také zde však budou muset návštěvníci splnit jednu z výše uvedených podmínek. Pro více informací sledujte web spsk.koprivnice.org/.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice