4. 6. 2021

Vlčovice – 5. 6. v 13:00 až 6. 6. v 20:00. Zážitková procházka vlčovickou přírodou pro posílení týmového ducha a vzájemných vztahů. Vhodné pro rodiny s dětmi, partu přátel či spolužáků. Ideální v počtu 2-5 členů. Průběžný start mezi 13.-16. hodinou. Délka trasy 4,2 km. Časová náročnost cca 2 hodiny. Mapa, potřebné informace a materiál bude k dostání ve VLČOVJANOVI”. Občerstvení na startu a v cíli okno “Vlčovjan”. Svačinku s sebou. V případě deštivého počasí již v sobotu se celá akce přesune na jiný víkend.  Akce byla podpořena v programu @Dobro-druzi @Nadace Via

 

Dodatečně o víkendu  můžete oslavit den dětí – s cyklobusem v Beskydech  v Závišicích u Kremla  anebo na větřkovické přehradě. O víkendu 5.-6. června budou moci mladí pasažéři vyrazit do hor cyklobusem Beskydy zcela zdarma. Bezplatná přeprava pro děti od 6 do 18 let na vybraných turistických linkách a cyklobusech společnosti Z-Group bus je dárkem u příležitosti dnešního Dne dětí. U Kremlů v Závišicích připravili na 4. a 5. 6. sladké dárky. Na přehradě je dětský den v neděli 6.6., budou atrakce pro děti a minidiskotéka.

 

Nemocnice v Novém Jičíně reaguje na velký zájem o očkování proti onemocnění covid-19, a proto rozšířila kapacity vakcinačního centra. Zdravotníci zde tak mohou během jednoho dne aplikovat vakcínu až 500 osobám. Zároveň byla rozšířena i pracovní doba očkovacího centra, kde brzy překonají hranici 20 tisíc vyočkovaných dávek.

 

Putovní výstava o krásách Beskyd. City Galery Ostrava představí v Kopřivnici putovní výstavu „Beskydy jsou více než fenomén Lysá hora“ v parku mezi ulicemi Pionýrskou a Sadovou od neděle 30. května. Výstava představuje vítězné snímky návštěvníků různých koutů Beskyd. Jejím cílem je ukázat, že Beskydy skýtají spousty krásných míst k objevování a v hledáčku turistů nemusí být pouze královna Beskyd Lysá hora, která se s velkým náporem turistů potýká již dlouhá léta. Snímky vyhodnocené nezávislou porotou poskytují pozorovatelům motivaci a nápady pro vlastní objevování a trávení aktivního volného času. Protože tato výstava byla před měsícem k vidění na dolním nádvoří hradu Štramberk, rozhodli se pořadatelé představit v Kopřivnici jiné snímky. Výstava potrvá do 13. června a následně se představí v různých částech Moravskoslezského kraje.

 

Startup re.volt carsharing k 6. 6. 2021 končí. Koloběžky a skútry stáhne v červnu z provozu. Z ulic Brna, Ostravy, Nového a Starého Jičína, Příboru a Kopřivnice postupně zmizí všechny žluté stroje. Důvodem je mix faktorů vedoucí k dlouhodobé ztrátě, kterou již nebyli majitelé společnosti schopni financovat.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve na výstavu fotografií Musím být trpělivá. Výstava spojuje dva odlišné světy – olympijské hry 2012 v Londýně a továrnu na výrobu oděvů v Kambodži, která byla dodavatelem firmy adidas pro olympijskou kolekci. Výstavu je možno zhlédnout před čítárnou knihovny v kulturním domě 1. – 29. června (otevřeno v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v době 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00). Výstava je součástí projektu Kopřivnický GLOBUS – GLOBálně, Udržitelně a Spolu. Partneři výstavy: NaZemi, Město Kopřivnice, Zdravé město Kopřivnice, Moravskoslezský kraj.

 

Dodatečně o víkendu  můžete oslavit den dětí –  v Závišicích u Kremla  anebo na Větřkovické přehradě. U Kremlů v Závišicích připravili dodatečně o víkendu 5. 6. sladké dárky. Na přehradě je dětský den v neděli 6. 6., chystají se atrakce pro děti a minidiskotéka.

 

Čítárna knihovny otevřena od úterý 1. června, otevřeno v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek v době 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00. Čítárna otevřena pro půjčování a vracení knih, novin a časopisů. K využití bude zpřístupněna jedna počítačová stanice maximálně na 10 minut pro tisk a podobné účely, tento čas nelze prodlužovat. Službu kopírování můžete využít v plném rozsahu. Vstup je možný pouze s respirátorem (FFP2, KN95), návštěvníci jsou povinni při vstupu do knihovny použít desinfekci rukou a dodržovat bezpečné rozestupy (2 metry, i v čekací zóně před knihovnou, nevztahuje se na osoby ze společné domácnosti). Do čítárny je možný vstup maximálně čtyřem návštěvníkům současně (nevztahuje se na děti do 6 let), doporučujeme omezit Váš pobyt v čítárně na nezbytné minimum.

 

Bezlepkové obědy pro žáky základních škol. V Kopřivnici se podařilo dotáhnout do konce zabezpečení bezlepkových obědů pro žáky základních škol. Tohoto nesnadného úkolu se zhostila jídelna při ZŠ a MŠ 17. listopadu. Při bezlepkové dietě je zakázáno konzumovat obiloviny, které obsahují lepek, tj. pšenici, žito, ječmen, oves a veškeré potraviny, které jmenované obiloviny obsahují. Když se před rokem zjišťovalo, kolika žáků se bezlepkové stravování v Kopřivnici týká, počet nepřekročil třicítku. „Za ten rok se nám podařilo vyškolit personál, na základě požadavků hygieny upravit prostory kuchyně a navázat spolupráci s nutriční terapeutkou, která bude odpovědná za sestavený jídelníček a za správnost složení potravin,“ uvedla Zdeňka Havlíková, ředitelka ZŠ a MŠ 17. listopadu. Žáci, kterých se bezlepkové stravování týká, musí doložit lékařské vyjádření a k odběru obědů se přihlásit v jídelně zmíněné školy do 30. června 2021 u vedoucího jídelny Tomáše Polívky na e-mailu jídelna(zavináč)zskop17.cz. Obědy přihlášeným žákům budou dováženy v termonosičích na základní školy, které navštěvují. Cena obědů bude podle vyjádření paní ředitelky malinko vyšší, protože bezlepkové potraviny jsou výrazně dražší, ale částka by neměla překročit navýšení o tři koruny na oběd. Na oplátku garantují maximální profesionalitu.

 

Kopřivnické koupaliště je připraveno k zahájení provozu. Jakmile to umožní počasí, přivítá první plavce. Vzhledem k růstu cen vody dojde po několika letech k mírnému navýšení vstupného, zároveň se však posune čas tzv. večerního koupání a již od 17 hodin bude platit výrazná sleva. Cena za celodenní vstup pro dospělého vzroste z 55 korun na 65 korun a děti do 15 let zaplatí 45 korun namísto původních 40. Zároveň s navýšením vstupného však dojde také k posunutí doby pro tzv. večerní koupání. Zatímco v loňské sezoně bylo možné zakoupit levnější vstupenky až po 18. hodině, letos se tento čas posune na 17 hodin, aby si i později příchozí mohli ještě dostatečně užít slunce. Lidé, kteří si budou chtít zaplavat v pozdějších odpoledních hodinách, zaplatí jednotně 30 korun. S ohledem na aktuální protiepidemická opatření bude kapacita koupaliště omezena na padesát procent, což by však návštěvníci neměli nijak pocítit.

 

Ve středu 2. června se otevřel krytý bazén. Ten začala Správa sportovišť města Kopřivnice připravovat k provozu hned, jakmile to dovolila protiepidemická opatření. Také zde však budou muset návštěvníci splnit jednu z výše uvedených podmínek. Pro více informací sledujte web spsk.koprivnice.org/.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice