7. 6. 2021

Město Kopřivnice připravuje pro nově narozené občánky slavnostní přivítání, a to ve dnech 17. a 18. června. Máte-li o účast na vítání občánků zájem, kontaktujte co nejdříve Ilonu Mazalovou telefonicky na číslech 556 879 436, 737 114 246 nebo na e-mailové adrese ilona.mazalova(zavináč)koprivnice.cz, případně osobně na Městském úřadě Kopřivnice v kanceláři č. 743.

 

Testování obyvatel ČR – antigenní testy: Therapon – poliklinika Kopřivnice. Od pondělí 14.6.2021 testovací místo zrušeno z provozních důvodů.

 

Symbolicky na Den dětí byly veřejnosti zpřístupněny zahrady osmi kopřivnických školek. Každé všední odpoledne budou mít malí návštěvníci možnost vyzkoušet herní prvky minimálně jedné z nich. Zahrady budou otevřeny po ukončení provozu školek, tedy od 16 do 19 hodin, a to pouze za příznivého počasí. Každá školka má svůj otevřený den. Zahrady by měly být zpřístupněny až do poloviny října. Během prázdnin bude možnost výběru částečně omezena, neboť zahrady školek v Lubině, Mniší a na ulici Pionýrské budou z důvodu oprav uzavřeny.

Pondělí: MŠ na ulici Francouzské, Lubina a v Mniší

Úterý: MŠ Jeřabinka

Středa: MŠ Česká, Pionýrská a v Mniší

Čtvrtek: MŠ Krátká

Pátek: MŠ Ignáce Šustaly

O prázdninách zahrady školek v Lubině, Mniší

a na ulici Pionýrské budou z důvodu oprav uzavřeny

 

Základní škola Emila Zátopka bude mít nového ředitele. Jana Mužíka, který odchází do penze, vystřídá od 1. srpna letošního roku jeho dosavadní statutární zástupce Pavel Rosinský. O jeho jmenování do funkce rozhodli radní na své 70. schůzi konané 18. května na základě doporučení konkurzní komise. Ta byla složena ze zástupců města, krajského úřadu, rady rodičů, pedagogů a školní inspekce.

 

Letošní jarní úklid města překonal rekord v počtu odtažených aut. Od 6. dubna do 11. května musela městská policie asistovat u 108 vozů, které překážely úklidovým četám, přestože úklid byl týden předem avizován a ulice označena dopravní značkou. 52 aut muselo být odvezeno na přechodné parkoviště a poté byla vrácena zpět, na uklizené místo, za tento úkon pak nepozorný majitel vozu musí uhradit 2180 korun. V ostatních případech se stihli majitelé vrátit k vozidlu v době jeho přípravy k odvozu, nebo si ho vyzvedli na parkovišti ve Slumeku.

 

Bezpříspěvkové dárce krve radnice ocení 16. června v Ringhofferově vile. Pozvánkou bylo obesláno sedm desítek dárců, kteří mají za sebou od 40 až po dokonce 280 odběrů krve nebo plazmy. Dárci, kteří loni dosáhli oceňovaného počtu odběrů a doposud neobdrželi pozvání, mohou kontaktovat pracovnici Městského úřadu Kopřivnice Ilonu Mazalovou na uvedených kontaktech.

 

Bezlepková dieta bude v jídelnách kopřivnických základních škol k dispozici od září. S novým školním rokem se začnou bezlepkové obědy vařit v kuchyni Základní a mateřské školy 17. listopadu a následně budou rozváženy i do dalších školních jídelen strávníkům s diagnózou celiakie. Rozpočet města na úpravy kuchyně pro bezlepkovou dietu počítá s částkou 150 tisíc korun. Nelze se přihlásit jen tak, speciální dieta bude k dispozici žákům a pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům škol s lékařským potvrzením, že trpí celiakií. Odhadem by se mělo jednat asi o 21 strávníků. Přihlášky je možno doručit Tomáši Polívkovi do 30. 6 .2021.

 

Bordel si odvezte. To je jeden z pokynů vtipného manuálu pro výletníky, který vydal moravskoslezský kraj. Kampaň „Zodpovědný turista“ připomíná, jak se chovat na výletech. Protože po kovidovém období, kdy se do přírody vypravily davy lidí, je zřejmé, že ne všichni výletníci vědí, jak se mají v přírodě chovat nebo jasná pravidla nerespektují. Manuál zodpovědného turisty vznikl ve spolupráci kraje s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a s Lesy ČR a bere si na paškál největší prohřešky výletníků. Možná se i ti největší hříšníci chytnou za nos a  obal od oplatky místo do borůvčí hodí do batohu. Videospot běží na sociálních sítích, tištěný manuál lidé najdou v informačních centrech nebo stránkách Moravskoslezského kraje. Na turisticky nejfrekventovanějších místech pak budou postupně rozmístěny informační cedule.

 

V rámci volného vysílání mohou sledovat všichni klienti KTKdigi v červnu placený kanál – Minimax. Divákům, kteří používají pouze Základní nabídku, postupně zprostředkováváme některé programy, které jsou zařazeny v našich dalších nabídkách. Od pondělí 31. 5. do středy 30. 6. mohou všichni zákazníci KTKdigi, bez ohledu na svůj balíček, možnost sledovat program Minimax bez poplatku. Dětský televizní kanál Minimax přináší nejoblíbenější evropské a zámořské kreslené pořady a seriály plné fantazie a bez násilí. Je zaměřen především na děti předškolního a školního věku. Vysílá denně od 6:00 do 22:00. Mezi nejoblíbenější pořady patří Máša a Medvěd, My Little Pony: Život poníků nebo Upovídaný Tom a přátelé.

 

Léto v KTK- týká se zvýhodněné nabídky dekódovacích modulů a karet pro příjem KTKdigi nebo připojení na internet prostřednictvím metropolitní optické sítě. Pokud ještě nevyužíváte internetové služby od Kabelové televize Kopřivnice, zaregistrujte se nebo uzavřete smlouvu na připojení k internetu a získejte na půl roku slevu 50 % na měsíčních poplatcích a padesáti procentní slevu na poplatku za zřízení nové přípojky. Pokud už internet od naší společnosti máte, můžete využít jedinečné slevy na sadu dekódovacího modulu s kartou. Umožní Vám bezplatně sledovat programový balíček Basic HD, který obsahuje 17 českých programů v HD rozlišení. Doporučujeme vám dohodnout si předem konkrétní termín a hodinu návštěvy kontaktního místa, vyhnete se případnému čekání. Doba platnosti akce je do 25. června včetně a podrobné informace včetně ceníku a podmínek získání slevy najdete na webu www.ktk.cz.

 

City Gallery Ostrava do parku u ulice Sadové umístila malou putovní výstavu „Beskydy jsou více než fenomén Lysá hora“. Protože tato výstava byla před měsícem k vidění na dolním nádvoří hradu Štramberk, rozhodli se pořadatelé představit v Kopřivnici jiné snímky. Výstava představuje vítězné fotografie různých koutů Beskyd, tak jak je zachytili svými hledáčky amatéři, turisté či výletníci. Jejím cílem je ukázat, že Beskydy skýtají nespočet krásných míst k objevování a cílem výletu tedy nemusí být pouze královna Beskyd Lysá hora, která se s velkým náporem turistů potýká již dlouhá léta. Snímky vyhodnocené nezávislou porotou nabízí motivaci a nápady pro vlastní objevování a trávení aktivního volného času. Výstava potrvá do 13. června a následně se přesune do dalšího parku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice