2. 7. 2021

Lašská běžecká liga 2021 pokračuje v sobotu 3. července 202. Závod kategorie „super“ – Z á t o p k o v a p ě t k a startuje v 10. 00 hod. na letním stadionu. Pořadatelem 9. ročníku je Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice.

MILOVNÍCI JÓGY SI ZACVIČÍ S VÝHLEDEM DO KRAJINY. Jogapointy – dřevěné vzdušné přístřešky k relaxaci či cvičení – už stojí na pěti místech v MS kraji. Jedná se o otevřené zastřešené prostory, kde si lidé mohou zacvičit jógu nebo se protáhnout po sportovním výkonu. projekt vznikl ve spolupráci s architektonickým studiem KLAR, konkrétně s architekty Zdeňkem Liškou a Václavem Kociánem z Kopřivnice. Podoba Yogapointu koresponduje se základními atributy jógy – stabilitou, lehkostí a jednoduchostí. Yogapointy jsou rozmístěny po našem kraji:

  1. Karviná – Lázně Darkov                                            
  2. Trojanovice – Restaurace Rekovice       
  3. Ostrava – Landek Park                                
  4. Malá Morávka – Karlov                           
  5. Frýdek- Místek – Olešná           

 

Na prázdniny nachystala městská knihovna dvě akce: pro děti je určeno Prázdninové dobrodružství v podmořské říši, a to od 1. 7. 2021 do posledního srpna. Na účastníky hry čeká v knihovně v parném létě příjemné ochlazení a navíc zažijete spoustu dobrodružství a zábavy při plnění rozmanitých úkolů v nejskrytějších hlubinách moří a oceánů. Bližší informace na speciální stránce: www.kdk.cz/prazdninove-dobrodruzstvi.

 

V čítárně je také po celé prázdniny k vidění výstava Má vlast cestami proměn, realizovaná ve spolupráci s Asociací Entente Florale CZ – Souznění. Národní putovní výstava přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. Svědectví o proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty. V naší knihovně představíme proměny Moravskoslezského kraje.

 

Téměř po roce se blíží první plochodrážní závody na kopřivnickém ovále. První dva byly odloženy a proto tentokrát půjde dokonce o plochodrážní víkend, ten se chystá na 10. a 11. července. v sobotu 10.7 od 10 hodin se rozběhne závod mezinárodního Mistrovství České republiky v kategorii Flattrack. V sobotu odpoledne pak čeká na diváky od 15 hodin Přebor ČR. O den později, tedy v neděli 11.7 od 14 hodin se postaví plochodrážní jezdci na start 1. ligy družstev.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice