2. 9. 2013

 

Dne 3. 9. v době od 8.00 do 10.00 hod dojde k odstávce dodávky vody v Kopřivnici na ulici B. Němcové.

 

 

Radní připravují další pokus prodat objekt „Kavárny“ na ulici Školní.

 

 

Rada kraje schválila záměr prodat šestipodlažní objekt – někdejší internáty SOU.

 

 

Mateřským školám Kopřivnice se již potřetí podařilo získat dotaci na projekt „Svět je velká zahrada“. K nedávno revitalizovaným zahradám pěti kopřivnických školek, tak již brzy přibudou dvě další. Děti z MŠ Krátké se mohou těšit na Zahradu plnou pohybu, MŠ Francouzskou obklopí Země pohádek. Stavební práce jsou již v plném proudu a hotovy by měly být do konce listopadu. Každá ze zahrad bude představovat ojedinělý tématický celek, jehož zaměření budou odpovídat instalované  herní prvky i ostatní vybavení: Zahrada plná pohybu u MŠ Krátké nabídne dětem například oválnou běžeckou dráhu, venkovní posilovnu, trampolínu, rotoped, beranidlo, hřiště s brankami nebo velký víceúčelový prvek s průlezkami, šikmými plochami a lezeckými stěnami, na kterém budou moci procvičovat pohybové schopnosti i zručnost. Velkou atrakcí této zahrady bude lanovka a chybět zde nebude ani další nezbytné vybavení jako krytá pískoviště, domeček nebo venkovní tabule. Děti navštěvující MŠ Francouzskou si již brzy budou hrát v zahradě plné různých pohádkových zákoutí. Těšit se mohou například na vstupní bránu s pohádkovou knihou, perníkovou chaloupku, loupežníka, hrací prvek ve tvaru klobouku s králíky nebo ohniště s dvanácti měsíčky. Zajímavostí pohádkové zahrady bude venkovní amfiteátr s krytým pódiem, kde budou probíhat různá vystoupení. Posezení amfiteátru vznikne ve svahu kopce, na jehož druhé straně se bude v zimě sáňkovat. Přeměna těchto dvou zahrad vyjde na více než 8 milionů korun, přičemž 85 procent uznatelných nákladů pokryje dotace Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a zbytek zaplatí město. Vzhledem k termínu dokončení stavebních prací je slavnostní otevření zahrad plánováno až na jaro příštího roku, poté je bude moci ve vyhrazených časech využívat také veřejnost.

 

 

Nový kanál veřejnoprávní české televize zahájí vysílání 31. srpna a bude obsahovat programy ČT D a ČT Art. Dětský program označený jako déčko bude vysílat denně od 6:00 do 20:00, kulturně laděný program ČT art zabírá čas od 20:00 hodiny. Dětská stanice poskytne rodičům i dětským divákům bezpečný prostor v televizním vysílání. To znamená, že tam neuvidí nic, co by mohlo ohrozit jejich morální či psychický vývoj. Součástí odpovědného přístupu se totiž stane i označování pořadů, které jsou určeny především pro děti od osmi let, stejně jako přijetí Desatera dětské zpravodajské relace Zprávičky.

Kanál byl do nabídky KTKdigi doplněn obdobně jako dříve Tv fanda – pokud jej váš STB či televize automaticky do nabídky nepřidá, doporučujeme vám přístroje opětovně naladit přes tovární nastavení. Jen tak budete mít funkční celou programovou nabídku, kterou naleznete na našich stránkách www.ktkdigi.cz jakož i návod jak správně naladit váš televizor či STB.

 

 

Ve čtvrtek 29. 8. okolo jedenácté hodiny přepadl maskovaný lupič poštu v Příboře. Žena za přepážkou mu peníze nevydala. Podle svědků měl kousek od místa loupeže přistavené vozidlo Opel Corsa modré barvy.

 

 

Z podávání alkoholu dítěti je podezřelý 36letý muž z Kopřivnice.  Ten měl v našem městě nabídnout a společně s mladistvým konzumovat alkoholické nápoje. Policisté při jejich kontrole zjistili, že je po mladistvém vyhlášeno pátrání.

 

 

Škodu za 40 tisíc korun způsobil neznámý pachatel házenkářskému klubu v noci na 27. srpna, když násilím vnikl do jejich kanceláře, ze které odcizil sportovní oblečení, boty, cukrovinky a peníze.

 

 

Město Štramberk – Městské informační centrum – Městská galerie ve Štramberku vás srdečně zvou na III. prodejní výstavu Štramberský štětec III od 4. 9. do 4. 11. 2013. Výtvarná díla inspirovaná Štramberkem (oleje, grafiky, pastely, akvarely) od výtvarníků např. Jaroňka, Sládka, Kolátka, Hrnčárka, Treuchela.

 

 

Novinkou pro seniory v rámci Akademie třetího věku, kterou opět otevírá městská knihovna je je virtuální univerzita 3. Věku. Jedná se o distanční formu univerzitního studia, přednášky na vysokoškolské úrovni  budou  promítány v knihovně.  Tuto verzi studia nabízí knihovna díky  spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, Přihlásit se může každý zájemce, nezáleží na vzdělání, podmínkou je věk 50+. Pilotní semestr je Astronomie – 4 přednášky o historii slunečních hodin a o astronomech Rudolfa II. Poté si zájemci mohou vybrat z dalších 15 témat. Po poslechu každé přednášky se vyplňuje test, stejně tak po ukončení celého tématu. Po absolvování šesti semestrů obdrží účastník certifikát o absolutoriu a může se zúčastnit promoce v Praze.  Virtuální univerzita je novou zajímavou alternativu pro ctižádostivější a snaživější seniory, kteří chtějí vyzkoušet něco nového. Výuka bude probíhat v úterý ráno v akademické posluchárně kulturního domu. Bližší informace najdete na webových stránkách knihovny :  https://www.kdk.cz/a3vk/aktualni-semestr.htm

 

 

Výstava láká kolemjdoucí do tělocvičny. S možnostmi aktivního trávení volného času seznamuje návštěvníky kopřivnické radnice nová výstava, která byla tento týden instalována v jejím vestibulu. Prostřednictvím desítek fotografií, diplomů či výstřižků z novin přibližuje kolemjdoucím více než dvacetiletou činnost místního oddílu asociace Sport pro všechny. Asociace Sport pro všechny (ASPV) je jedním ze sportovních klubů ASK Tatra Kopřivnice, který se zaměřuje na rekreační nevrcholové sporty.Cílem sportovních oddílů ASPV je zpřístupnit pohybové aktivity lidem jakéhokoliv věku, kteří chtějí upevnit své zdraví a zlepšit kondici, nebo se jen příjemně odreagovat. Výstava bude ve vestibulu radnice k vidění do pátku 6. září 2013. Více informací o činnosti ASPV naleznete na www.aspvkoprivnice.webnode.cz  – případně přímo u cvičitelů.

 

 

Jóga v denním životě Kopřivnice chystá  KURZ PREVENCE CIVILIZAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ diabetes, hypertenze, astma, bolesti zad, pracovní stres, workoholismus.  Každou středu ve cvičebním centru na ulici Sokolovské od 8.30 do 10.00 hod.

 

 

Kopřivnické regionální muzeum se dostalo mezi patnáctku nejnavštěvovanějších muzeí a památníků v české republice. V rámci moravskoslezského kraje je nejnavštěvovanější. To jsou údaje z ročenky ministerstva kultury. V minulém roce muzeum prodalo téměř 90 tisíc vstupenek a také letos by mohla být návštěvnost podobná – doposud přišlo zhruba 54 tisíc lidí. Nejvíce osob za den přišlo v průběhu pouťového týdne a to 1300. V průměru je v letních měsících návštěvnost okolo 500set osob.  Regionální muzeum tvoří technické muzeum včetně expozice Emila a Dany Zátopkových, muzeum Fojtství a Lašské muzeum.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice