4. 9. 2013

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 6. – 9. září v Lubině za kruhovým objezdem, v Lubině Na hrázi, u mostu, vedle domu s č.p. 437, č.p. 4, v Lubině na točně autobusů, na rozcestí pod přehradou, ve Vlčovicích u mostu a u KD.

 

 

ČEZ Distribuce , a.s. oznamuje, že dne 20. září od 7:30 – 14:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Janáčkově a Horečkově.

 

 

Přihlas se do házené! Přijď si s kamarády nezávazně vyzkoušet tento rychlý a dynamický sport. Čekáme tě vždy v úterý nebo čtvrtek v 15:30 hod ve Sportovní Hale ZŠ Emila Zátopka. Stačí sportovní oděv a tenisky. Vše ostatní ti zajistíme!

hledáme nové zájemce z druhé až páté třídy základní školy do družstva minižáků a 1. třídy a posledního ročníku mateřské školy do přípravky, ale rádi přivítáme i starší chlapce!

 

 

Hokejový klub HC Kopřivnice pořádá celoroční nábor dětí. Hledáme chlapce i dívky od 4 let a starší. Naučíme je nejen bruslit, ale i hrát hokej. Tréninky probíhají celoročně. V letním období se zaměřujeme na rozvoj rychlosti, obratnosti a vytrvalosti, zároveň chodíme i plavat. V zimním období jsou tréninky zaměřeny na výuku bruslení, později přidáváme herní činnosti. Od září do března máme časově pevné náborové tréninky na ledě. Příspěvky se platí až od druhé třídy základní školy. Náš klub vychoval v minulosti spoustu vynikajících hráčů, kteří se později prosadili v reprezentaci i v NHL.  Rodiče, nenechte své děti zahálet u televize nebo u počítače a přiveďte je k nám do hokeje, dejte jim možnost poznat nové kamarády a třeba i vyniknout v nejrychlejší kolektivní hře na světě. Kontakt: Libor Polášek, šeftrenér mládeže, tel. 603 266 874

Tréninky přípravky od září do března: 

středa 17,30 – 18,30 hodin

sobota  7,30 –   8,45 hodin

neděle  7,30 –   8,45 hodin

 

 

Nový školní rok dnes zahájilo 214 kopřivnických prvňáčků. Ve všech místních školách je kromě paní učitelky přivítali také zástupci města, kteří malým školákům přáli samé jedničky a hlavně, aby se jim ve škole líbilo. Dalších 32 žáků prvních tříd zamíří do školních lavic až příští týden, neboť na ZŠ dr. Milady Horákové v současné době probíhá realizace energetických opatření. Prvňáčky jmenované školy čeká zahájení školního roku v pondělí 9. září v 8 hodin v již zrekonstruované části školy, starší žáci se sejdou o hodinu později v kulturním domě. Po dobu následujících dvou týdnů bude výuka probíhat na několika místech ve městě: „Prvňáci, druháci, třeťáci a žáci 4. A se budou učit ve své škole, ostatní stráví devět vyučovacích dní v náhradních prostorách. 4.B najde prozatímní třídu v Centru podnikání a rozvoje, páťáci zamíří na ZŠ Emila Zátopka, šesťáci se budou učit v domě dětí a mládeže, sedmáci v klubovně házené, osmákům poskytne učebny ZŠ sv. Zdislavy a deváťáci budou dočasně docházet na ZŠ Alšovu,“ přiblížil mimořádná opatření vyvolaná probíhající rekonstrukcí ředitel Lumír Pospěch s tím, že již od dnešního dne mohou žáci využít služeb školní jídelny a družiny. Bližší informace naleznete na webu ZŠ dr. Milady Horákové https://www.zsmilhor.cz/.  Do lavic nově zateplené školy by měli všichni žáci usednout v pondělí 23. září 2013.

 

 

Bezpečně na kole. V posledních letech bylo v Kopřivnici a jejím okolí vybudováno několik kilometrů nových cyklostezek a cyklotras. Jak se na nich mají lidé správně chovat, radí nový preventivní snímek s názvem „Bezpečně na kole“, který se v našem městě natáčel během letošních prázdnin. Námět na vytvoření instruktážního filmu vzešel s diskuzního setkání s občany města konaného v rámci komunitního plánování sociálních služeb. Snímek má pomoci předcházet zbytečným kolizím a úrazům.  Aby měl pro Kopřivničany co největší přínos, zaměřuje se především na kritická místa ve městě a na problémy, s nimiž se zdejší policisté setkávají nejčastěji: „Po konzultaci s městskou i státní policií jsme natáčeli hlavně na ulici Panské a na přejezdu u vlakové zastávky. Zabývali jsme se například problematikou jednosměrek nebo nezbytnými bezpečnostními prvky, jakými jsou přilba a osvětlení. Film pomocí špatných a správných příkladů ukazuje, jak se na cyklostezkách chovat co nejbezpečněji a nadarmo neohrožovat své zdraví,“ přiblížila obsah snímku Blanka Mikundová z kopřivnické radnice. Snímek je součástí projektu „10 let s Vámi“ financovaného z Dotačního programu na podporu místní Agendy 21 v Moravskoslezském kraji. Využíván bude především při výuce dopravní výchovy na místních školách, při školení řidičů v rámci programu Aktivní senior 2013 a bude poskytnut také dalším organizacím, které o něj projeví zájem. Diváci Kabelové televize Kopřivnice jej budou moci sledovat na konci Magazínu KTK vysílaného od pátku 30. srpna.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice