2. 9. 2019

V pondělí byl po rekonstrukci opět otevřen krytý bazén. V průběhu prázdnin tu proběhly opravné práce na technologii vypouštění bazénu. Ty byly zahájeny už v červnu, aby byly dodrženy stavební postupy. Bylo potřeba opravit zastaralou technologii vypouštění bazénu umístěnou pod vanou, docházelo tu k úniku vody. Staré cirkulační potrubí bylo nahrazeno novým, následovalo položení dlažby. Oprava přišla na 1 800 000 korun. Pro veřejnost bude provoz krytého bazénu zahájen v úterý 2. září.

 

Ve středu 4. 9. 2019 začíná v knihovně zimní semestr Akademie třetího věku.

 

Společnost Komterm v areálu místní teplárny zrekonstruovala stěžejní turbogenerátor. Díky zateplování budov ve městě a zefektivnění výroby v areálu TATRA dodávky tepla v průběhu let klesaly a původní turbogenerátor byl předimenzovaný, byl proto nainstalovaný repasovaný, který díky účinnosti a efektivnějšímu nasazení vyrobí dokonce více elektřiny než ten předchozí.

 

Kopřivnická automobilka letos v srpnu získala další zakázku na dodávku nákladních vozů pro českou armádu. Ministerstvo obrany nakoupí v příštích dvou letech celkem 71 nákladních vozidel Tatra za více než půl miliardy korun. Česká armáda v současné době využívá více než 3 000 vozů značky Tatra v různých modifikacích. Velkou zakázku v hodnotě přes 1 miliardu korun plní kopřivnická společnost pro jordánského zákazníka. Dalším významným trhem, kde TATRA TRUCKS se svými vojenskými vozidly nejnověji uspěla, je Turecko.

 

Město Kopřivnice bude ve středu 4. září od 13 do 17 hodin prodávat nepotřebný majetek umístěný v bývalém denním stacionáři Kopretina ve Vlčovicích, jedná se zejména o skříně, skříňky, židle, stoly, regály, odkládací panely apod. – vše v minimálních zůstatkových cenách.

 

Čtyři lekce s předporodní tématikou pro nastávající maminky v Kopřivnici začínají 4. září a konají se v rodinném centru Heidi každou středu od 16:00 do 18:00. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí techniku dýchání, zacvičí si těhotenskou jógu a navštíví porodní oddělení.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí dva byty o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Obránců Míru. Nabídka je určena stávajícím nájemcům městských bytů a musí je jednat o páru mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 4. září do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Město Kopřivnice zve na turisticko-poznávací zájezd z programu Aktivní senior 2019 Moravská Třebová – Bouzov, ve středu 11. září 2019, na programu je prohlídka měst a zámku a výlet na rozhlednu. Přihlášky zájemců přijímá od čtvrtka 29.8. do 10.9.2019 u Pavly Zrunková – Městský úřad Kopřivnice, 2. poschodí, dv. č. 243. Zájezd je financován v rámci dotačního Programu na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2019.

 

Pracovníci Krajské hygienické stanice v Ostravě odebírali vzorky vody z povrchových vod využívaných ke koupání na Novojičínsku. 23.8.2019 se jednalo o nádrže Větřkovice v Kopřivnici, Kacabaja v Hodslavicích a Údolí mladých v Bílovci. Dobrou zprávou je, že na všech lokalitách je voda v pořádku a koupání je tak, ze zdravotního hlediska, bezpečné. Aktuální informace o kvalitě vody jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách KHS MSK a rovněž na informačních tabulích umístěných v blízkosti jednotlivých koupacích míst.

 

Na předškoláky jsou na ORL v Nemocnici Nový Jičín nachystáni, sluch jim prověří ještě před zahájením školních povinností.Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí má za cíl ještě před nástupem do školy zachytit možnou poruchu tohoto důležitého orgánu. A právě Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín se letos zapojilo do celorepublikové sítě těchto screeningových stanovišť.

 

Zdravé město Nový Jičín srdečně zve na přednášku paní Jany Vybíralové s názvem „Živá zahrada“ – můžete se těšit na poutavé povídání o ohleduplném zahradničení a projekci fotek, které jsou krásnou ukázkou toho, jak taková živá zahrada může vypadat.„Pokud chceme něco udělat pro zachování našeho životního prostředí, je nejdůležitější začít každý sám u sebe. Třeba tím, že svou zahradu a její obyvatele necháte žít svým životem a minimálně zasahujete do přírodních životních cyklů. Odměnou Vám bude široká rozmanitost rostlinných i živočišných druhů přímo za prahem vašich dveří.“ Přednáška se koná v úterý 3. září 2019 od 16:30 v aule radnice MěÚ Nový Jičín. Akce se koná v rámci mezinárodní události Týden bez odpadu 2019. Vstup zdarma.

 

Dvě nová parkoviště o celkové kapacitě bezmála šedesáti míst plánuje Kopřivnice začít stavět příští rok na jaře. Třicet čtyři parkovacích míst včetně tří pro tělesně postižené vznikne v pro parkování problematické lokalitě u bytových domů na ulici Družební. Další parkoviště o kapacitě 24 míst má vyrůst na travnatém plácku v místě napojení ulic Zdeňka Buriana a Javorové. Dražší bude pořízení parkovacích míst na ulici Družební, kde je předpokládaná cena 6,3 milionu korun. Vybudování nových odstavných ploch na ulici Z. Buriana bude podle předpokladů stát 4,2 milionu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice