2. 9. 2020

Ve středu 2. září 2020 v 17 hodin bude v recepci Technického muzea veřejnosti představena zástupci Ateliéru M2AU architektonická studie úpravy veřejného prostranství před současným Technickým muzeem. Přijďte diskutovat s autory studie.

 

VERNISÁŽ: Těla a tváře Ivana Polívky, Kopřivnice. Ve čtvrtek 3. září v 17 hodin v Lašském muzeu v Kopřivnici se uskuteční vernisáž výstavy kopřivnického fotografa Ivana Polívky. Ivan Polívka coby fotograf Kopřivnice je dnes všeobecně uznávaným autorem. Polívka se věnoval i fotografii aktu a portrétu. A právě těmto snímkům bude věnovaná výstava v Lašském muzeu.

 

Začal nový školní rok a celkově 6 kopřivnických škol a dvě malotřídky v místních částech přivítaly cca 227 prvňáčků, z toho 38 jich nastoupilo do ZŠ a MŠ 17. listopadu. Do prvních tříd v celé ČR zamířilo zhruba 108 tisíc dětí a celkem do škol nastoupí 961 tisíc školáků a školaček základních škol a více než 408 tisíc studentů má zahájit výuku na středních školách. Pro provoz ve školách platí přísnější hygienická pravidla a dvě desítky škol mají kvůli koronaviru odložený začátek školního roku.

 

Občané Moravskoslezského kraje, kteří jezdí linkovými autobusy, by měli od 30. srpna počítat se změnami ve veřejné dopravě.  Na základě dlouhodobého sledování vytížení jednotlivých spojů se změní jízdní řády tak, aby jednotlivé spoje na sebe lépe navazovaly. Přibydou také nová přímá spojení a spoje, které cestující dlouhodobě požadují. Méně využívané linky budou sloučeny nebo zrušeny. Cestování usnadní nová mobilní aplikace ODISapka.

 

Ceny Jantar pro umělce s vazbami na Moravskoslezský kraj byly v pondělí 31. srpna 2020 již potřetí uděleny v ostravské aule Gong. Celkem bylo rozdáno 18 skleněných sošek s prvkem jantaru, z toho dvě pro laureáty ceny za celoživotní přínos mají pozlacené dno. Výsledky Cen Jantar za nejvýraznější umělecké počiny roku 2019 sice byly spočítány a zapečetěny již na začátku března, kvůli pandemii je ale museli pořadatelé držet půl roku pod pokličkou, než epidemiologická situace umožnila galavečer uspořádat a třetí ročník tak mohl být důstojně uzavřen.

LAUREÁTI CENY JANTAR 2019

CENY ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO

EDUARD OVČÁČEK

MILAN BÁCHOREK

 

POPULÁRNÍ HUDBA 2019

INTERPRET ROKU: TOMÁŠ KOČKO

INTERPRETKA ROKU: BEATA HLAVENKOVÁ

KAPELA ROKU: MIRAI

PÍSEŇ ROKU: BOUŘE (KOFE-IN)

 

ARTIFICIÁLNÍ HUDBA 2019

INSTRUMENTALISTA ROKU: IVO KAHÁNEK

HUDEBNÍ TĚLESO ROKU: BENDA QUARTET

 

DIVADLO 2019

BALET/ MUŽI: MATTHIAS KASTL

BALET/ŽENY: SHINO SAKURADO

OPERA/ŽENY: KATEŘINA KNĚŽÍKOVÁ

OPERA/MUŽI: LUCIANO MASTRO

MUZIKÁL A OPERETA/ŽENY: MARTINA ŠNYTOVÁ

MUZIKÁL A OPERETA/MUŽI: TOMÁŠ SAVKA

ČINOHRA/ŽENY: LADA BĚLAŠKOVÁ

ČINOHRA/MUŽI: JAKUB BURÝŠEK

 

LITERATURA 2019

PETR HRUŠKA

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice