31. 8. 2020

V noci z 31. srpna na 1. září 2020 bude program FilmBox Plus přejmenován na FilmBox Stars. Obnovená stanice přinese divákům více televizní zábavy díky pestřejší nabídce filmů s hvězdným obsazením. Tento kanál najdete v programovém balíčku FilmBox Premium Kino.

 

Na kopřivnické radnici došlo k téměř kompletní obměně vedení. Na včerejším zasedání zastupitelstva byli zvoleni noví radní a místostarostové, jejichž počet se snížil ze tří na dva. Z původního vedení města zůstal ve své funkci pouze starosta Miroslav Kopečný. Povolební koalice Krásné Kopřivnice, ODS, KDU-ČSL a Sdružení nezávislých kandidátů se rozpadla poté, co se nedokázala shodnout na personálních změnách v radě a vedení města po lednovém úmrtí dlouholeté zastupitelky Dagmar Jančálkové (ODS). „Nová koalice je výsledkem zhruba půlročního jednání, jehož cílem bylo vytvoření minimálně jedenáctičlenné koalice a sedmičlenné rady města, která zabezpečí řádný chod města do konce volebního období,“ uvedl Miroslav Kopečný s tím, že nedoplnění městské rady by mohlo být v rozporu se zákonem o obcích. Starosta Miroslav Kopečný (ODS) je jediným, kdo po včerejším zastupitelstvu zůstal ve své funkci. Místostarosty se stali Dušan Krompolc (ANO 2011) a René Lakomý zvolený za Sdružení nezávislých kandidátů. V sedmičlenné radě kromě nich zasednou Zdeněk Babinec (ODS), Filip Grygarčík (ANO 2011,) Ivan Telařík (BEZPP za SPD) a Ladislav Stehlík (Piráti). „V novém složení přebíráme zodpovědnost za realizované projekty. Budeme samozřejmě i nadále vycházet z akčních plánů, priorit a záměrů, které má město rozpracované,“ ubezpečil zastupitele i občany Miroslav Kopečný.

V gesci starosty zůstaly oblasti financí, investic, strategického plánování, rozvoje města, územního plánu, dopravy, vnějších a mezinárodních vztahů, nově se bude zabývat i marketingem a záležitostmi týkajícími se místní části Mniší. První místostarosta Dušan Krompolc bude mít na starost správu a údržbu majetku, bytové hospodářství, sociální oblast, záležitosti veřejného pořádku, kulturu a místní část Lubinu. Druhý místostarosta René Lakomý bude garantem za školství, sport, městská sportoviště, životní prostředí, komunální služby, projekt Zdravé město a záležitosti místní části Vlčovice.

  

Se Sokolem v kondici – nová klubovna Sokola Štramberk, Zauličí (vedle Sokolovny). VSTUP ZDARMA

  • čtvrtek 3. 9. 2020       9:00 hod.        Mýty a legendy o lidském těle
  • čtvrtek 10. 9. 2020     9:00 hod.        Jak se správně stravovat?
  • čtvrtek 17. 9. 2020     9:00 hod.        Ruka – nejčastější problémy
  • čtvrtek 1. 10. 2020     9:00 hod.        Artróza s překvapením 🙂
  • čtvrtek 15. 10. 2020   9:00 hod.        Nohy v hlavní roli

 

Výstava Ladislava Čevely: Za světlem Kopřivnicí i kopřivami, v Muzeu Fojtství Kopřivnice, končí 6. 9. 2020. Autor představuje své fotografie za uplynulé desetiletí. Ty jsou rozděleny do tří celků – Industrial, Kopřivnice a krajina. Ladislav Čevela je uznávanou osobností kopřivnické fotografické scény. Focení se věnuje více než tři desetiletí a stále v něm nachází velké potěšení. Zůstal věrný krajině, je stále fascinován přírodním, průmyslovým i městským prostředím.

 

Na začátku prázdnin byla dokončena pětimilionová investice do rozšíření parkovacích ploch na ulici Družební. U domu s číslem popisným 1002 a 1003 vniklo ve dvou liniích 28 parkovacích míst a současně byla rozšířena stávající asfaltová komunikace před bytovými domy číslo 1177 a 1178. V rámci stavby bylo rovněž vybudováno nové odvodnění komunikace. Od poloviny srpna došlo ke změně dopravního značení v části ulice Družební, která se stala jednosměrnou od bytového domu č. p. 1173 až k oboustrannému kolmému parkování směrem k ulici 17. listopadu. Komunikace u oboustranného parkoviště pod základní školou zůstane i nadále obousměrná. Pokud se změna dopravy osvědčí, bude zavedena trvale a bude vyznačena parkovacím pruhem, který vymezí podélné odstavení vozidel. Zmíněná úprava, kromě zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, přinesla dalších zhruba 13 parkovacích míst.

 

V evidenci obyvatel našeho města bylo k 30. červnu letošního roku zapsáno celkem 21 721 osob. V porovnání s počtem obyvatel ke konci loňského roku je to pokles o 44 obyvatel, přičemž nejvíce a to 69 je to v samotném městě. Naopak ve všech místních částech se počet obyvatel zvýšil, nejvíce v Lubině a to o 14 osob. Během prvního pololetí letošního roku zemřelo víc lidí, než se narodilo. Do poloviny roku se narodilo 50 dívek a 56 chlapců a zemřelo 52 žen a 60 mužů.

Krajské volby se uskuteční ve dnech 2. a 3. října a už nyní mohou zájemci žádat o vydání voličského průkazu a to pouze na obecním úřadu v místě svého trvalého pobytu. Požádat mohou občané osobně nebo písemně, a v tomto případě je nutné žádost opatřit úředně ověřeným podpisem a podat nejpozději do 25. Září. Osobní podání lze učinit na oddělení správních agend až do středy 30. září do 16 hodin. O 65 křesel v krajském zastupitelstvu se uchází 911 kandidátů z 11 politických stran, 6 politických hnutí a 3 koalic. V Kopřivnici a místních částech se bude volit ve 21 volebních místnostech.

 

V letošním roce si celý hudební svět připomíná 250let od narození hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena. Ve Vídni, kde Beethoven žil a je zde také pohřben, vznikl dokonce projekt s názvem Beethoven 250 Music Festivals, v němž jsou zapojeni hudebníci z celého světa. Také v naší republice se k oslavám připojí téměř všechny naše orchestry a komorní soubory.     A právě proto se ve čtvrtek 17. září 2020 od 18.00 hod. v Katolickém domě v Kopřivnici uskuteční komorní koncert, na kterém zahraje Beethovenovu hudbu smyčcové kvarteto BENDA QUARTET.

Tento ansámbl tvoří mladí, sympatičtí a hlavně vynikající hudebníci, členové Janáčkovy filharmonie Ostrava. Houslisté Jakub Černohorský a Petr Grabovský, violista Petr Benda a violoncellista Tomáš Svozil. Benda quartet patří k nejlepším na české hudební scéně, hrají na koncertech v Ostravě, Praze, na festivalech zde i v zahraničí.    V programu koncertu zazní dva smyčcové kvartety Ludwiga van Beethovena: Smyčcový kvartet č.4 c moll op.18 a smyčcový kvartet No.1 F dur Razumovský op.59. Budeme mít možnost poslechnout si krásnou hudbu a dozvědět se více o Beethovenovi. Vždyť on sám měl k našemu kraji vřelý vztah. Několikrát přijal pozvání knížete Karla Lichnovského, aby na zámku v Hradci nad Moravicí i ve městě Opava pobýval, komponoval a hrál. Koncert se uskuteční ve spolupráci s Katolickou besedou v Kopřivnici a vstupné bude dobrovolné.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice