20. 1. 2014

 

Africa Eco Race 2014: Letos závodu dominovala Tatra se startovním číslem 400 od začátku do konce vůbec nejvýrazněji ze všech svých účastí, vše vyšlo. Tatrovka šlapala, Tomáš Tomeček jel fantasticky, Vojtěch Morávek zúročil své dlouholeté navigátorské zkušenosti a i štěstěna byla této posádce nakloněna. Tomáš Tomeček a Vojtěch Morávek na Tatře T815zvítězili v kategorii kamionů již potřetí. 11. ledna 2014, po poslední etapě a defilé u Růžového jezera, které se nachází 40 km od Dakaru, potvrdili svou první příčku. V pondělí večer dorazili domů do Příbora. Čekal na ně dav fanoušků.

 

 

INFORMACE O ZÁPISU DO PRVNÍCH TŘÍD kopřivnických základních škol pro školní rok 2014/2015. Zápis se uskuteční: v Kopřivnici ve čtvrtek 6. února 2014 od 1500 do 1800 hodin a v pátek 7. února 2014 od 14:00 do 17:00 hodin, v Lubině a Mniší pouze ve čtvrtek 6. února 2014 od 14:00 do 17:00 hodin.

 

 

20. února se otevře v Kopřivnice třídílná výstava, která představí historii i současnost legendární české stavebnice Merkur. Na Fojtství bude představena historie stavebnice, v Technickém muzeu budou k vidění velké modely a v Lašském muzeu bude herna a malá doplňková výstava. Tato malá výstava bude sestavena z i z Merkurových výrobků, které zapůjčí lidé.

Lašské muzeu  prosí majitele stavebnice Merkur, aby zapůjčili modely pro tuto výstavu. Každý, kdo jeden či více modelů zapůjčí na dobu výstavy, dostane volnou okružní vstupenku.

Zároveň s výstavou bude vyhlášena soutěž o tři stavebnice Merkur. Všechny okružní vstupenky, zakoupené v průběhu výstavy (tj. od 21. 2. do 11. 5. 2014) budou slosovatelné. Návštěvník dostane ke každé lístek, do kterého bude mít možnost vyplnit své jméno a kontakt. Po skončení výstavy proběhne slosování a tři vylosovaní dostanou stavebnice Merkur.

 

 

 Podávání žádostí o výměnu kotlů bylo zahájeno 2. ledna. Dotační program se zaměřuje především na obyvatele, kteří provozují dnes již nevyhovující kotle na tuhá paliva. Alokovaná částka pro tuto výzvu je 60 milionů korun. Podporovanými typy kotlů jsou, stejně jako v předchozí výzvě, plně automatické kotle 3 a vyšší emisní třídy, zplyňovací kotle a atmosférické a kondenzační kotle na zemní plyn. Výše dotace je závislá na typu pořizovaného kotle a pohybuje se v rozmezí 15 – 60 tisíc korun.  Občané, kteří o dotaci požádají, dostanou do tří měsíců vyrozumění, zda jim finance na nový kotel budou poskytnuty, či nikoli. Úspěšní žadatelé pak mají devět měsíců na to, aby zlikvidovali starý kotel, koupili a instalovali nový a předložili kompletní doklady ke kontrole. Finance žadatelé obdrží na svůj účet do třiceti dnů po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace.

 

 

Cena za vytápění a teplou vodu se letos snižuje o dvacet korun. Společnost Teplo Kopřivnice bude v letošním roce nakupovat levněji tepelnou energii od společnosti Komterm, hlavního dodavatele tepla.
Zatímco vloni byla předpokládaná cena tepelné energie za vytápění 565,57 Kč za Gigajoul a za teplou vodu 525,4 korun, letos se cena suroviny k vytápění snižuje na 544,69 korun a za teplou vodu na 503,60. Všechny ceny jsou bez DPH.

 

 

Zvolte kraj svého srdce. Do konce ledna rozhoduje veřejnost o nejoblíbenějším kraji České republiky. Druhý ročník internetové ankety Kraj mého srdce se koná pod záštitou Asociace krajů ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice