17. 1. 2014

 

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj upozorňuje občany, že v souvislosti s novelou občanského zákoníku dochází od letošního roku ke změnám v oblasti úpravy daně z nemovitých věcí. Informace potřebné k podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2014: Novinky – finanční úřad (pdf 67 kB), Daň z nemovitých věcí (pdf 74 kB)

 

 

Hokejová show HC Predators Kopřivnice a HC Olymp Praha Martina Dejdara na podporu nemocné Nikolky Bartlové z Rybí vynesla 62 200 korun.

 

 

V Katolickém domě v Kopřivnici se od 18.00 hodin představí Amatérské divadlo Podiv s představením Nejlepší parník mého života. Vstupné na toto představení je dobrovolné. Výtěžek pak bude věnován Skautům na nové stany.

 

 

PLESY

V pátek se od 20.00 hodin koná v Katolickém domě v Kopřivnici Školní ples VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. Hudební doprovod obstará skupina Aband ze Studénky. Zajištěn bude také bohatý doprovodný program a občerstvení.

 

V pátek se dále koná také Společenský večer pro rodiče od 20.00 hodin v ZŠ sv. Zdislavy v Kopřivnici.

 

Sobotní večer můžete prožít v kulturním domě ve Štramberku. Od 19.00 hodin se zde koná Hasičský bál. K tanci a poslechu hraje skupina Largo Zdeňka Sklenovského. Těšit se můžete na občerstvení, večeři i bohatou soutěž o ceny.

 

Fandíte-li discu, pak nemůžete chybět na Disco plese 80. – 90. let. V sobotu od 20.00 hodin se koná v restauraci Katolického domu v Lubině. Hudbu zajistí DJ Stoupa a chybět nebude ani tombola.

 

Z Disco plesu se pak můžete přesunout na diskotéku do Kulturního domu Mniší, která začíná již ve 20.00 hodin.

 

 

Víkendová nabídka čajovny Mandala. V sobotu od 20.00 hodin můžete zavítat na hudební vystoupení skupin Mezi břehy a Alternativní iluze.  Mladíci z Mořkova svérázným způsobem zhudebňují obrazy a básně. Dobrovolné vstupné činí ze směsice stylů s psychadlickým podtextem snesitelnou úroveň zábavy.

Neděle se ponese v duchu přednášek. Cesta hlasu – objevování hlasu a jeho léčivého potenciálu je workshopem Svatopluka Němce, který vám může pomoci otevřít hlas, zbavit se trémy či strachu ze zpěvu a pomoci tak vašemu fyzickému i psychickému zdraví. Seminář se v čajovně koná od 10.00 do 12.30 hodin a přihlásit se na něj můžete na telefonu 602 377 359 nebo e-mailu: svatanemec@tiscali.cz.

 

 

Novoroční turnaj ve stolním tenisu. Neregistrovaní hráči si mohou přijít protáhnout své tělo a poměřit síly s ostatními sportovci na 2. ročník Novoročního turnaje neregistrovaných hráčů ve stolním tenise. Zápas se koná v sobotu, v Kulturním domě ve Vlčovicích od 9.00 hodin.

 

 

Už šestnáctý ročník Sněhového království hostí Beskydské Pustevny.  Třetí ročník soutěže škol, do které se mohou přihlásit skupiny o nanejvýš deseti dětech a dvou dospělých, proběhne 18. a 19. ledna. Dosud bylo vytvořeno přes 180 soch, na jejichž tvorbě se podílelo 110 profesionálních výtvarníků z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Bulharska. Sochy si prohlédlo celkem 170 tisíc lidí.

 

 

INFORMACE O ZÁPISU DO PRVNÍCH TŘÍD kopřivnických základních škol pro školní rok 2014/2015

Zápis se uskuteční: v Kopřivnici ve čtvrtek 6. února 2014 od 1500 do 1800 hodin  a v pátek 7. února 2014 od 1400 do 1700 hodin, v Lubině a Mniší pouze ve čtvrtek 6. února 2014 od 1400 do 1700 hodin.

 

K zápisu se dostaví děti, které k  31. 8. 2014 dosáhnou věku 6 let. Děti, které měly odklad povinné školní docházky, a děti, u nichž rodiče odklad plánují,  se rovněž dostaví k zápisu. Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky  je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce. Zákonní zástupci mohou pro dítě zvolit k plnění povinné školní docházky jinou než spádovou školu. Dítě bude přijato v případě, že to dovolí kapacita školy.

 

K základním školám jsou stanoveny školské obvody takto:

Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123, okres Nový Jičín: ulice Alšova, Na Vápenkách, Janáčkova, Štramberská, Horní, Záhumenní – mimo č. p. 1151, Pabla Nerudy, Máchova, I. Šustaly, Bratří Vašků, Bezručova, Husova, Jilemnického, Smetanova, Komenského, Masarykovo náměstí, Tyršova, Wolkerova, Jiráskova, Havlíčkova, Palackého, Boženy Němcové, Haškova, Hřbitovní, Dvořákova, Erbenova, Skupova, Pod Stadiónem, Duhová, Hanse Ledvinky, Horečkova

Základní škola Emila Zátopka Kopřivnice, Pionýrská 791, okres Nový Jičín: ulice Školní, K. Čapka, Pionýrská, Sadová, Pod Bílou horou, Polní, Ke Koryčce, Zdeňka Buriana, Javorová, Pod Zahradami, Na Drahách, Sportovní, U Vodojemu, Sluneční, Květinová, Lomená, Jarní, Kpt. Nálepky, Obránců míru – pouze domy po levé straně ulice směrem k Závišicím, Západní

Základní škola dr. Milady Horákové Kopřivnice, Obránců míru 369, okres Nový Jičín: ulice Sokolovská, Dukelská, Panská, Dělnická, Pod Morávií, Lidická, Krátká, Mírová, Štefánikova, 1. května, Kpt. Jaroše, Kadláčkova, Na Luhách, Obránců míru – pouze domy po pravé straně ulice směrem k Závišicím až po ulici Příčnou, Dolní, Záhumenní – pouze č. p. 1151, Francouzská – domy po pravé straně ulice (směrem od křižovatky na ul.Obránců míru), Československé armády, Nádražní

Základní škola Kopřivnice, 17. listopadu 1225, okres Nový Jičín: ulice 17. listopadu, Na Pinkavce, Osvoboditelů, Družební, Příčná, Paseky, Příborská, K Pasekám, K Očnímu, Moravská, Severní, Česká, Obránců míru – domy po pravé straně ulice od ulice Příčné směrem k Závišicím, Francouzská – domy po levé straně ulice (směrem od křižovatky na ul. Obránců míru)

Základní škola Kopřivnice – Lubina okres Nový Jičín, příspěvková organizace: místní část Lubina

Základní škola Kopřivnice – Mniší okres Nový Jičín, příspěvková organizace: místní část Mniší a Vlčovice

Základní škola sv. Zdislavy Kopřivnice: mohou se zapsat děti z celého města a okolí ve stejném termínu, tj. ve čtvrtek 6. února 2014 od 1500 do 1800 hodin a v pátek 7. února 2014 od 1400 do 1700 hodin

Základní škola, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace: mohou se zapsat děti z celého města a okolí ve čtvrtek 6. února 2014 od 1200 do 1600 hodin

K zápisu vezměte svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. Bližší informace poskytne vedení všech základních škol a oddělení školství, kultury a cestovního ruchu MÚ Kopřivnice.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice