15. 1. 2014

 

Vlastníci bytových domů na Jihu mohou získat zvýhodněný úvěr. V roce 2014 bylo zahájeno nové programové období EU, které přináší řadu novinek v oblasti čerpání evropských finančních zdrojů. Jedním z aktuálních programů na podporu udržitelných investic v městských oblastech je Program JESSICA, díky němuž mohu vlastníci bytových domů získat zvýhodněné úvěry na rekonstrukci či modernizaci. Pilotně je připraveno 600 milionů korun pro 41 měst ČR s Integrovaným plánem rozvoje měst (IPRM), mezi které patří i Kopřivnice.

 Program JESSICA nabídne vlastníkům bytových domů zahrnutých do Integrovaného plánu rozvoje města pro obytnou zónu Kopřivnice JIH nízkoúročené úvěry, již od 0,75 % ročně fixovaných na dobu 10 let. Úroková sazba je dále odstupňována podle délky splatnosti, kterou je možné zvolit až na 30 let. Úvěr může pokrýt 75 nebo 90 procent způsobilých výdajů, které musí mít charakter technického zhodnocení majetku. Jedná se například o  výdaje na zateplení domu, rekonstrukci konstrukčních částí (atiky, lodžie, balkony, zábradlí) a společných prostor, odstranění statických poruch, pořízení či rekonstrukci technického vybavení domu (nové rozvody televizního signálu, internetu, výměna rozvodů tepla, plynu a vody, modernizace vzduchotechniky, výtahů, vstupních dveřních systémů atd.), sanaci základů či hydroizolaci spodní stavby.

Vlastníci bytových domů mohou úvěr využít podle aktuálních potřeb či finančních možností v rozsahu od 1 milionu korun až do 120 milionů korun za jeden projekt. Zahájit realizaci projektu je však možné až po schválení žádosti o úvěr a následném podpisu smlouvy. Podrobnější informace o Programu JESSICA jsou uvedeny na internetových stránkách https://www.sfrb.cz/programy/program-jessica/, nebo je zájemci získají v pobočce Komerční banky, případně u manažerky IPRM Kopřivnice-Jih Lenky Šimečkové na odboru rozvoje města v 8. patře kopřivnické radnice.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 15. ledna od 8:00 – 14:00 hodin bude z důvodu havárie přerušena dodávka pitné vody na ulici Štramberské, Pabla Nerudy, Hřbitovní, Skupově, Jilemnického a Haškově.

 

 

V sobotu se v Kopřivnici konal Zápas pro Nikolku Bártlovou z Rybí. Utkání mezi HC Olymp Praha a HC Kopřivnice Predators skončilo remízou 8:8. Důležitější je to, že diváci přispěli na dobrou věc částkou 62 202,- korun.

 

 

Komise pro strategický rozvoj města zve srdečně všechny občany ke společné diskuzi v rámci aktualizace Strategického plánu města. Staňte se i Vy spolutvůrci a pomozte nám naplánovat budoucí rozvoj Kopřivnice! První diskuzní setkání se uskuteční již tento týden. Ve středu 15. ledna od 15 hodin budete moci diskutovat o oblastech dopravy, infrastruktury a životního prostředí, ve čtvrtek 16. ledna od 9 hodin bude na programu oblast ekonomiky a podnikání a ve čtvrtek 16. ledna od 15 hodin bude následovat diskuze o image města. Všechna setkání se uskuteční v konferenční místnosti v 10. patře radnice. Bližší informace naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

 

Už šestnáctý ročník Sněhového království hostí Beskydské Pustevny. Dvoučlenné týmy, které přijely na tradiční sympozium z celé České republiky, ale i z Polska, uvnitř vytvořily celkem osm ledových soch. Pro letošní ročník bylo připraveno celkem 240 bloků ledu, podchlazených na minus 25 stupňů Celsia. Dvacetitunový náklad byl do Beskyd přivezen až z opavských mrazíren. Ledová umělecká díla budou na Pustevnách k vidění ještě asi čtrnáct dní, tedy za předpokladu, že bude stále tak teplo. Pokud se ochladí, vydrží ještě déle. Příští víkend by se na Pustevny měli sochaři vrátit. Sochat by však tentokrát měly děti a pořadatelé pro ně chtějí sníh sehnat. Třetí ročník soutěže škol, do které se mohou přihlásit skupiny o nanejvýš deseti dětech a dvou dospělých, proběhne 18. a 19. ledna. Dosud bylo vytvořeno přes 180 soch, na jejichž tvorbě se podílelo 110 profesionálních výtvarníků z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Bulharska. Sochy si prohlédlo celkem 170 tisíc lidí.

 

 

Podstatou všeho je kruh. 16. 1. 2014  – Městská knihovna Kopřivnice. Přednášející pan Jiří Kubják  popíše podstatu cyklu čísel, tarotových karet, znamení zvěrokruhu a smysluplné využití osobního horoskopu. 18:00

 

 

Cesta hlasu – objevování hlasu a jeho léčivého potenciálu – 19. 1. 2014 | Kopřivnice. Workshop se Svatoplukem Němcem, který Vám může pomoci otevřít hlas, zbavit se trémy či strachu ze zpěvu a pomoci tak vašemu fyzickému i psychickému zdraví.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice