13. 1. 2014

 

Novojičínská nemocnice je připravena na ambulantní porody. Ministerstvo zdravotnictví posvětilo změnu, díky které mohou maminky odcházet se svými miminky z nemocnic už dvanáct hodin po porodu. Na tuto skutečnost jsou už připraveni také v Novém Jičíně. Rodičkám jsou schopni vycházet maximálně vstříc v tomto požadavku. Časová lhůta 72 hodin je stanovena s ohledem na výskyt zdravotních problémů v rámci časné adaptace a z důvodu potřebných vyšetření novorozence. Pokud žena opustí nemocnici dříve, než za 72 hodin, musí dítěti zajistit návaznou péči obvodním pediatrem prakticky ihned po návratu domů. Matkám přesto bude nemocnice i nadále doporučovat v nemocnici po porodu zůstat.

 

 

Kopřivničané budou plánovat rozvoj města. Aktualizace Strategického plánu rozvoje města Kopřivnice je v plném proudu. Staňte se i Vy spolutvůrci plánu a pomozte nám naplánovat budoucí rozvoj Kopřivnice. Dokument definuje strategické cíle města a koordinuje aktivity, směřující k jejich dosažení. Stejně jako při tvorbě plánu, i při jeho aktualizaci počítá kopřivnická radnice s maximálním zapojením veřejnosti. Jednání pracovních skupin k řešení jednotlivých oblastí budou veřejná a všichni zájemci na nich budou vítáni. Výstupy z jednání budou navíc zveřejňovány na internetu a kdokoliv je bude moci připomínkovat. Práce na aktualizaci plánu byly zahájeny již v loňském roce, kdy byly zpracovány potřebné analytické podklady a ustavena Komise pro strategický rozvoj, jež bude celý proces aktualizace řídit. Následovat budou otevřená pracovní setkání k jednotlivým oblastem plánu:

Harmonogram setkání:

 

Stanovení priorit

Formulace opatření

Návrh aktivit

Infrastruktura/Doprava/ŽP

15. ledna, 15:00

12. února, 15:00

19. března, 15:00

Ekonomika/Podnikání

16. ledna, 9:00

13. února, 9:00

20. března, 9:00

Image města

16. ledna, 15:00

13. února, 15:00

20. března, 15:00

 

Nový plánovací dokument by mělo zastupitelstvo města schvalovat koncem roku. Na proces aktualizace Strategického plánu získala kopřivnická radnice dotaci ve výši 2,6 milionů korun z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Více informací naleznete na www.koprivnice.cz pod záložkou Radnice v sekci Strategický plán.

 

 

K-galerie, Šustalova vila, Kopřivnice, otevřeno út: 11.00 – 17.00, st – ne: 10.00 – 17.00, informuje o otevření  nové výstavy : Tomáš Lindovský – grafika a objekty. Vernisáž 14. 1. v 17. 00. Výstava bude probíhat od 15. 1. do 16. 2. 2014.

 

 

Vstupenky na Obecní ples 2014 budou v prodeji od pondělí 13. ledna, 16 hod., v Informačním centru Kopřivnice. V sobotu 25. ledna se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat tradiční Obecní ples. Jeho návštěvníky opět čeká noc plná hudby, tance a mnoha zajímavých doprovodných akcí. Hlavní hvězdou večera bude rocková zpěvačka Gabriela Gunčíková. Kromě akustického koncertu Gabriely Gunčíkové, kterou mezi nejoblíbenější české slavice katapultovala účast v talentové soutěže Česko Slovenská Superstar, se mohou příchozí těšit na bubenickou show, kreslení světlem, vystoupení známé travesti skupiny Screamers, iluzionistu Pavla Kožíška a spoustu dalších zajímavých hostů. Ve velkém sále zahrají k tanci kapely Nightshift a Rivieras Show Band, zatímco podium v baru Pomněnka bude patřit cimbálové muzice Friš. Chybět nebude ani oblíbené karaoke, rockotéka, casino, ochutnávka vín se sommelierem, profesionální fotograf a možnost vyhrát některou z mnoha pěkných cen.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice