10. 1. 2014

 

Kopřivničané budou plánovat rozvoj města. Aktualizace Strategického plánu rozvoje města Kopřivnice je v plném proudu. Staňte se i Vy spolutvůrci plánu a pomozte nám naplánovat budoucí rozvoj Kopřivnice. Dokument definuje strategické cíle města a koordinuje aktivity, směřující k jejich dosažení. Stejně jako při tvorbě plánu, i při jeho aktualizaci počítá kopřivnická radnice s maximálním zapojením veřejnosti. Jednání pracovních skupin k řešení jednotlivých oblastí budou veřejná a všichni zájemci na nich budou vítáni. Výstupy z jednání budou navíc zveřejňovány na internetu a kdokoliv je bude moci připomínkovat. Práce na aktualizaci plánu byly zahájeny již v loňském roce, kdy byly zpracovány potřebné analytické podklady a ustavena Komise pro strategický rozvoj, jež bude celý proces aktualizace řídit. Následovat budou otevřená pracovní setkání k jednotlivým oblastem plánu:

Harmonogram setkání:

 

Stanovení priorit

Formulace opatření

Návrh aktivit

Infrastruktura/Doprava/ŽP

15. ledna, 15:00

12. února, 15:00

19. března, 15:00

Ekonomika/Podnikání

16. ledna, 9:00

13. února, 9:00

20. března, 9:00

Image města

16. ledna, 15:00

13. února, 15:00

20. března, 15:00

Nový plánovací dokument by mělo zastupitelstvo města schvalovat koncem roku. Na proces aktualizace Strategického plánu získala kopřivnická radnice dotaci ve výši 2,6 milionů korun z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Více informací naleznete na www.koprivnice.cz pod záložkou Radnice v sekci Strategický plán.

 

 

Zimní stadion v Kopřivnici hostí v sobotu 11. ledna v 15. hodin charitativní show na ledě, při které se divákům představí známé osobnosti. Fanoušci však možná uvidí Dominika Haška, Jiřího Hrdinu, Pavla Richtra nebo Aleše Valentu. Výběr HC Olymp Praha povede známý český herec Martin Dejdar. Pražský celek vyzvala parta neregistrovaných hráčů HC Kopřivnice Predators složená z bývalých druholigových hokejistů, kteří ještě v juniorském věku hrávali extraligu. Kromě hokejového utkání uvidí diváci také vystoupení šestnácti krasobruslařek, hořícího kaskadéra a další kaskadérské kousky. Organizátoři si pro ně připravili taky soutěž. Celá akce vyvrcholí závěrečnou autogramiádou. Celý výtěžek ze vstupného dostane Nikolka Bártlová z Rybí, která nemá ani tři roky a prošla si již dvanácti velkými operacemi. Je ji diagnostikována dětská mozková obrna a potřebuje získat peníze na lázně, které jí umožní dělat důležité životní kroky, které jsou pro nás běžnou součástí života. Na charitativní akci budou moct diváci přispět také na dobrý skutek radia Impuls, kdy peníze vybrané ze všech akcí spojených s Olympem Praha budou věnované na jeden vybraný životní příběh.

 

 

Z důvodu časové změny v programu ledové plochy se posouvá začátek bruslení veřejnosti v sobotu 11. 1. 2014  na 13.15 hod.

 

 

Neseďte s dětmi doma! Příborské koupaliště RICCO připravilo na neděli zábavné odpoledne pro děti s názvem „Neseď doma!“. Ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici se od 14.00 hodin rozjede den plný zábavy a sportovních aktivit s atrakcemi od AQUAZORBING.CZ. Chybět nebudou bláznivé koule, opičí dráha, skákací hrady, bumperbally, gladiator arena a jiné. Během akce budou také představeny novinky na sezónu 2014.

 

 

Zahájení plesové sezóny. V sobotu si můžete vybírat hned z pěti bálů:

 

V Katolickém domě v Lubině se od 19.00 hodin uskuteční Ples ZŠ Lubina.  

 

Kulturní dům Štramberk v ten samý čas zaplní skauti a jejich příznivci, kteří se budou veselit na Skautském plese. K tanci a poslechu jim bude hrát skupina Nightshift a na programu jsou dvě taneční vystoupení i půlnoční zumba.

 

 Místní část Kopřivnice – obec Vlčovice se zase rozhodla uspořádat Obecní ples, který se v sobotu uskuteční v tamním kulturním domě.

 

Kulturní komise Hájov pak pořádá v Kulturním domě Hájov IX. Obecní ples. K tanci a poslechu zde zahraje skupina Helianthus. V doprovodném programu se představí skupina Divoké kočky.

 

A kdo to má blízko do Závišic, ten se může zůčastnit Plesu mafie. Společenský ples pořádá Pionýrská skupina Kopřivnice. O hudební doprovod se postará kapela KIWI, návštěvníky pak nadchne taneční vystoupení skupiny THARA. Ples se koná v pohostinství U Kremlů v Závišicích od 20.00 hodin.

 

 

Městský dechový orchestr Kopřivnice představí své umění na Novoročním koncertu. Ten se uskuteční v sobotu od 18.00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici. Vstupné je dobrovolné.

 

 

K-galerie, Šustalova vila, Kopřivnice, otevřeno út: 11.00 – 17.00, st – ne: 10.00 – 17.00, informuje o otevření  nové výstavy : Tomáš Lindovský – grafika a objekty. Vernisáž 14. 1. v 17. 00. Výstava bude probíhat od 15. 1. do 16. 2. 2014.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice