8. 1. 2014

KOMTERM, a.s. oznamuje, že původně avízované přerušení dodávky tepla z důvodu poruchy na horkovodním potrubí pro VS 8, 10, 17, 11, 12, 13 (směr Štramberk), KDK, Městský úřad, ČD osobní, zimní stadión a Therápon89 se NEUSKUTEČNÍ, z důvodu, že se nepodařilo lokalizovat místo úniku horkovodu. Další hledání místa úniku proběhne ve čtvrtek a přerušení dodávky tepla bude směřováno na sobotu 11. ledna 2014. O další odstávce budete informováni v průběhu tohoto týdne.

Radnice informuje, že v pátek dne 10. ledna 2014 bude pokladna Městského úřadu Kopřivnice z technických důvodů uzavřena.

6. 1. 2014 ve 12:59 byly 4 hasičské jednotky (HZSP Tatra, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičína a  HZSP SŽDC) povolány k dopravní nehodě motorového vlaku a osobního vozidla na přejezdu u vjezdu do podniku Tatra a. s. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, která byla převezena k dalšímu vyšetření. V době srážky cestovalo ve vlaku přibližně 10 osob, které nebyly zraněny. Na místě bylo provedeno protipožární zabezpečení. Dále hasiči prováděli řízení dopravy v místě nehody. Po příjezdu jednotky Správ železničních dopravních cest bylo místo události předáno právě této jednotce a ostatní jednotky byly vráceny zpět na základnu. Po dobu záchranných prací a vyšetřování nehody byla železniční doprava zcela zastavena.

Příbor uspěl v soutěži „Parádní web“ a obsadil 2. místo. Ministerstvo vnitra každoročně vyhlašuje soutěž Webparáda. Cenu poroty získaly v kategorii Obce – Chuderov, v kategorii Obce s pověřeným úřadem – Fulnek, v kategorii Obce s rozšířenou působností – Most a v kategorii Video – Chuderov. Cena redakce Veřejné správy byla udělena webu Jesenice a videu obce Modlany „Tepláková zábava, zábrany jsou otrava.“

Příbor se v této soutěži neztratil – ve své kategorii získal společně s Jesenicí druhé místo. Porotu zaujal svou aktivní účastí na sociálních sítích. Příbor zde zveřejňuje informace o aktuálním dění ve městě, na městském úřadě či na webových stránkách. Fenoménem dnešní doby jsou bezesporu sociální sítě, a to v nejrůznějších podobách. Je proto dobré tohoto nástroje využívat a dostat k občanům co nejvíce aktualit o dění v obci či městě. Lze tak informovat nejen prostřednictvím oficiálních i neoficiálních zpráv.

Bushcraft discgolf Kopřivnice o. s. informuje o úspěších při reprezentaci města Kopřivnice na turnajích.

I když ještě ligová sezóna 2014 nezačala, Bushcraft Kopřivnice se zúčastnil dvou turnajů kategorie N (nezapočítává se do České discgolfové ligy). Prvním turnajem byl Memoriál Bedřicha Smetany, který se konal 27.12. 2013  ve Smetanových Sadech v Novém Jičíně. Turnaje se zúčastnilo 60 hráčů z celé ČR a o vzrůstající oblibě tohoto sportu svědčí i to, že registrace byla naplněna již měsíc předem. Pro klub to byla významná událost, neboť Kopřivnici poprvé reprezentovali i juniorští hráči Jiří Trčka a Daniel Socha, kteří od září 2013 trénují v DDM Kopřivnice. Nejlépe si vedl Jiří Trčka, který se umístil na celkovém 4. místě. V kategorii Open pak hrál nejlépe Michal Grepl, který skončil celkově na 2. místě a podobně si vedla Nikola Kociánová v kategorii Women, která se taktéž umístila na 2. místě. Prvním letošním turnajem, kterého se kopřivnický klub účastnil, byl Brněnský tříkrálový turnaj. Zde opět předvedly skvělý výkon Michal Grepl, když po nejlépe zahraném finále skončil v těsném závěsu za loňským mistrem ČR Lukášem Filandrem, což mu vyneslo celkové 2. místo v turnaji.

K-galerie, Šustalova vila, Kopřivnice, otevřeno út: 11.00 – 17.00, st – ne: 10.00 – 17.00, informuje o otevření  nové výstavy : Tomáš Lindovský – grafika a objekty. Vernisáž 14. 1. v 17. 00. Výstava bude probíhat od 15. 1. do 16. 2. 2014.

Zimní stadion v Kopřivnici hostí v sobotu 11. ledna charitativní show na ledě, při které se divákům představí známé osobnosti. Fanoušci však možná uvidí Dominika Haška, Jiřího Hrdinu, Pavla Richtra nebo Aleše Valentu. Výběr HC Olymp Praha povede známý český herec Martin Dejdar. Pražský celek vyzvala parta neregistrovaných hráčů HC Kopřivnice Predators složená z bývalých druholigových hokejistů, kteří ještě v juniorském věku hrávali extraligu. Kromě hokejového utkání uvidí diváci také vystoupení šestnácti krasobruslařek, hořícího kaskadéra a další kaskadérské kousky. Organizátoři si pro ně připravili taky soutěž. Celá akce vyvrcholí závěrečnou autogramiádou. Celý výtěžek ze vstupného dostane Nikolka Bártlová z Rybí, která nemá ani tři roky a prošla si již dvanácti velkými operacemi. Je ji diagnostikována dětská mozková obrna a potřebuje získat peníze na lázně, které jí umožní dělat důležité životní kroky, které jsou pro nás běžnou součástí života. Na charitativní akci budou moct diváci přispět také na dobrý skutek radia Impuls, kdy peníze vybrané ze všech akcí spojených s Olympem Praha budou věnované na jeden vybraný životní příběh.

Už šestnáctý ročník Sněhového království budou hostit Beskydské Pustevny. Přípravy na sochařské symposium začaly 7. ledna. Na letošním ročníku bude vystaveno jedenáct soch, osm z nich sochaři vytesají z ledu a tři ze sněhových bloků. Vystaveny budou poprvé po celé tři týdny až do 26. ledna také díky novému velkokapacitnímu stanu.O ohrožení symposia nadprůměrně teplým počasím pořadatelé nemají obavy. 20 tun ledu z mrazíren schovají do nového stanu. S pracemi sochaři začnou už ve čtvrtek 9. ledna a pokračovat budou až do následujícího víkendu, který nabídne také moderovaný doprovodný program pro veřejnost.

Třetí ročník soutěže škol, do které se mohou přihlásit skupiny o nanejvýš deseti dětech a dvou dospělých, proběhne 18. a 19. ledna.