20. 1. 2017

 

Kvůli prachu byla vyhlášena smogová situace kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu v ovzduší. Smogová situace byla během čtvrtka a pátečního rána vyhlášena v Plzeňském, Středočeském, Ústeckém, Pardubickém, Královéhradeckém, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji. Na Třinecku platí i regulace, kdy musí například podniky omezit výrobu.Překročení bylo evidováno v MS kraji na všech měřicích stanicích, u nás více než dvojnásobně. Řidiči by měli dát přednost hromadné dopravě.

Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10 %: Polétavý prach – PM10 [µg/m3] – 128

Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3.

 

Vzhledem k očekávanému mrazu meteorologové doporučují, aby malé děti, nemocní nebo senioři omezili pohyb venku. Při pobytu venku by se lidé měli chránit proti prochladnutí teplým oblečením ve více vrstvách, pohybem, teplými nápoji a jídlem. Naopak nedoporučují pití alkoholu, který rozšiřuje cévy, čímž dochází k vyšším tepelným ztrátám.

 

Mezinárodní mistrovství ČR jednotlivců na ledové ploše se uskuteční už v neděli na zamrzlé Větřkovické přehradě. Startovní listina byla uzavřena 4 dny před závody. Atraktivní podnik na ledě se u nás jel naposledy v roce 2012 a to na něj diváci čekali 15 let, protože před tím si jej mohli užít dva dny po sobě a to v roce 1997. I když týden před letošní akcí byla mírná obleva, led by měl být dostatečný, měl něco přes 20 centimetrů dle sdělení Richarda Dufka, který s necelou třicítkou dalších nadšenců ledový ovál v neděli připravoval. Navíc počasí v uplynulých dnech přineslo další mrazy. Kopřivnický závod tak bude zahajovat šampionát Mezinárodního mistrovství ČR jednotlivců, které se původně mělo odehrát v Opatovicích nad Labem. Start první jízdy je naplánován na 13 hodinu.

 

Memorandum o vzájemné spolupráci v úterý 17. ledna podepsali starosta města Kopřivnice Miroslav Kopečný a primátor města Bánovce nad Bebravou Marián Chovanec. Svými podpisy představitelé spřátelených měst stvrdili záměr budoucí spolupráce v oblasti kultury, sportu a vzdělávání. Vazby s tímto městem jsou dány historicky, neboť automobilka Tatra právě v Bánovcích měla před lety závod. Spoluprací s Bánovcemi se možná podaří získat finanční prostředky na přeshraniční projekty. V příštím roce, kdy Kopřivnice bude slavit sedmdesát let od svého povýšení na město, by se Bánovce nad Bebravou mohly stát partnerským městem Kopřivnice.

 

O víkendu se koná jubilejní 20. ročník recesní akce Tichavský Tuleň. Součástí setkání s promítáním, hudbou a besedami je nedělní koupání nahých otužilců pod splavem v řece Tichávce, která teče pod místním kostelem. Ke Kneblům, kteří zde žijí s rodinou velmi skromně, se na víkend sjedou cestovatelé, přátelé a lidé alternativního charakteru. V neděli bude akce pokračovat přechodem otužilců – lidských tuleňů – po kládě nad řekou Tichávkou. Málokdo však po ní přejde bez pádu, mnozí z odvážlivců se tak v ledové vodě vykoupou nazí. Ohřívat se budou tradičně u ohně na břehu řeky, kde budou zpívat lidové písně. Na přednášky a besedy jsou zváni všichni, kteří mají chuť pobavit se, poznat něco nového, zazpívat si či tanečně se vydovádět. Akce se koná pod záštitou hnutí Techtle – Mechtle za přirozenější vztahy, jehož hlavním přesvědčením je žít tak, abychom škodili přírodě co nejméně a přitom pociťovali co možná největší radost ze života.

10.ročník – 2007: https://www.ktkstudio.cz/archiv-studio/zpravodajsky-tydenik/26-ledna/

 

Veřejné závody v obřím slalomu pro neregistrované lyžaře – amatéry Renesar Ski Cup se uskuteční i v tomto roce na Bílé. Připraveny jsou 3 termíny, závody se uskuteční ve skiareálu Bílá na svahu Javořina. Závodit se bude v několika kategoriích. Každý účastník absolvuje 3 měřená kola obřího slalomu, přičemž do celkového hodnocení mu budou započítány 2 nejlepší časy (nejhorší čas se škrtá).

Časový pořad

  • 9:00 až 9:45 – registrace účastníků v cílovém prostoru závodu (na svahu Javořinka), prohlídka trati
  • 10:00 – zahájení závodů
  • 13:00 – předpokládaný konec závodů s vyhlášením výsledků

Po celou dobu konání závodů bude k dispozici v cílovém prostoru pro všechny účastníky drobné občerstvení.

 

Horečky čeká premiéra Rekovické koulovačky. Pořádná sněhová bitva se tento týden uskuteční v areálu na Horečkách na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. Třetí lednová sobota zde bude totiž patřit historicky první Rekovické koulovačce. Všechny, kteří zde dorazí, čeká Bitva o dobytí rekovické vlajky, souboj mezi dospělými a dětmi a také soutěž o nejhezčího sněhuláka. Rozdělení armád bude podle schopností a věku. Děti se mohou těšit na ceny z Ledového království, na zahřátí samozřejmě nebude chybět horká čokoláda a punč a svařené víno pro dospělé. Na místě si mohou návštěvníci upéct na plotně placky. Kdo má zájem se koulovačky zúčastnit, je třeba to nahlásit na telefonní číslo 733 443 256. Akce začne v sobotu 21. ledna ve 13 hodin.

 

HOROR PLES. Pionýr Kopřivnice zve všechny v pátek ve 20:00 hodin do Závišic, restaurace U Kremlů na Horor ples. K tanci a poslechu zahraje skupina KIWI. Těšit se můžete na hororovou atmosféru, fotokoutek, tombolu a vyhlášení nejlepší masky.

 

LIDOVÝ PLES. Katolický dům Lubina zve všechny v sobotu 21. ledna od 19:00 hodin na ples KDU-ČSL. Více informací na e-mailu KDU.Lubina@seznam.cz.

 

GOUNOD – ROMEO A JULIE. Kino Kopřivnice zve všechny v sobotu 21. ledna v 18:45 hodin na přímý přenos Metropolitní opery Romeo a Julie. Vittorio Grigolo a Diana Damrau se po úspěchu Manon od skladatele Julesa Masseneta opět setkají na scéně Met, tentokrát v nové inscenaci Gounodovy opery Romeo a Julie v režii Bartletta Shera a pod taktovkou Gianandrey Noseda. Role Julie bude pro Damrau osobním debutem. V roli Mercutia uslyšíme Elliota Madoreho a jako Otec Lorenzo se představí Michail Petrenko. Sherova inscenace vznikla v koprodukci s La Scalou a poprvé byla uvedena na Salzburském festivalu v roce 2008.

 

PINPONGOVÁ OB LIGA VLČOVICE. V sobotu 21. ledna od 9:00 hodin se uskuteční v Kulturním domě Vlčovice nultý ročník série miniturnajů ve stolním tenise pro neregistrované amatérské hráče a hráčky z Kopřivnice, Vlčovic, Lubiny a Mniší pořádaný Osvětovou besedou Vlčovice. Základní pravidla OB LIGY Vlčovice.

 

HASIČSKÝ BÁL. Sbor dobrovolných hasičů Štramberk zve všechny v sobotu 21. ledna v 19:00 hodin do Kulturního domu Štramberk na Hasičský bál. K poslechu a tanci zahraje skupina Largo Zdeňka Sklenovského.

OBECNÍ PLES. Město Příbor zve všechny v sobotu 21. ledna v 19:00 hodin do Kulturního domu Příbor na tradiční Obecní ples. K tanci a poslechu zahraje skupina Rivieras Show Band a cimbálová muzika Radegast. Vystoupí taneční pár mezinárodní třídy M v kategorii dospělí Jan Tyllich a Lenka Komínková, Thara DC – Tap dance Kopřivnice, módní přehlídka Studia 36, akrobatické vystoupení na šálách.

 

OBECNÍ BÁL. Osvětová beseda Mniší zve všechny v sobotu 21. ledna v 19:00 hodin do Kulturního domu Mniší na Obecní bál. K tanci a poslechu zahraje kapela Take Five z Frenštátu pod Radhoštěm, vystoupí taneční skupina STYX a žáci tanečního oboru ZUŠ Zdeňka Buriana.

 

BALET BOLSHOI THEATRE: SPÍCÍ KRASAVICE. Kino Kopřivnice zve všechny v neděli 22. ledna v 15:45 hodin na přímý přenos baletního vystoupení. Nesmrtelnou pohádku o Šípkové Růžence vypráví balet Spící krasavice ve skutku velkorysém stylu odrážejícím balet carského dvora 19. století. V Čajkovského melodické hudbě ožívají krásné valčíky, tanec dobré Šeříkové víly, zlé víly Carabosse, ale i dalších pohádkových bytostí, jako Briliantové víly, Safírové víly; Kocoura v botách, Červené karkulky, či Modrého ptáka. Klasické nastudování s úžasnými výkony tanečníků Bolšoj baletu v jednom z technicky nejnáročnějších baletů vůbec. Spící krasavice, balet typický pro rukopis svého choreografa Mária Petipy, je podívanou pro celou rodinu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice