20. 11. 2015

Město Kopřivnice připravuje konzultační schůzku pro veřejnost na téma kotlíkové dotace.  Setkání se zúčastní konzultanti z Krajského úřadu MS kraje, kteří předají zájemcům konkrétní informace k této výzvě.  Schůzka se uskuteční ve středu 2. prosince od 15:30 v sále v 10. patře radnice.

 

 

Obec Hukvaldy vyhlásila brigádu – Ukliďme si před Ondřejskou poutí. Kdo chce pomoci, může dorazit 21. 11. 2015 k bráně do obory. Pytle na odpad zajištěny. Vezměte si prosím rukavice, starší oděv a dobré boty. Sraz je v 9:00.

 

 

Město Kopřivnice zve studenty na matematickou soutěž „I s čísly může být zábava“, která se koná v KDK ve čtvrtek 3. 12. 2015 od 12:30. Dále město připravuje pro žáky a rodiče prezentaci škol, firem a profesí s názvem Den technické kariéry aneb „Už víš, kam po základce?“ –  přehlídka se koná v KDK ve čtvrtek 3. prosince od 13 do 18 hodin.

 

 

Dalším programem, který rozšíří dosavadní nabídku KTK je Prima Max, který oficiálně odstartoval 20. listopadu ve 20 hodin 11 minut. ÚVODNÍ Filmovou lahůdkou bude snímek Vlk z Wall Street z roku 2013, kde v hlavní roli exceluje populární herec Leonardo DiCaprio. Na první den vysílání má Prima Max naplánován snímek Hodný, zlý a ošklivý z roku 1966, animovaný seriál Friends, Toy Story: Příběh hraček a Hledá se Nemo. Mezi dalšími známými filmovými tituly se objeví i Total Recall (nová verze), Wasabi, Žhavé výstřely, Dvojčata, Duch a Temný Anděl. Do konce roku pak Prima plánuje spustit i další kanál, komediální Primu Comedy Central.

 

 

Čajovna Mandla zve v pátek 20. 11. 2015 od 20:00 na poslechovku Groove Diggers Night. Karel Nekola hraje ty největší jazzové a soulové lovesongy ve městě.

 

 

V pátek můžete vyrazit na Zvěřinové hody do Příbora. V Hostinci U Čechů si od 11.00 hodin můžete dopřát zvěřinové speciality.

 

 

Podzimní polévky, malá jídla do ruky, domácí chleby, sekaná, sladké dezerty a moučníky, kvalitní pražená káva, jídla pro zdraví a sílu – to vše bude k ochutnání na akci s názvem Restaurant Day. Ta se uskuteční v sobotu od 10.00 hodin v Lašském muzeu v Kopřivnici a v bývalé konírně v sadu Dr. E. Beneše.

 

 

Krytý bazén v Kopřivnici zve všechny příznivce plavání a vodní zábavy v sobotu 21. listopadu na akci nazvanou Kdo si hraje, nezlobí. Návštěvníky čekají tři hodiny zábavy na vodních atrakcích. Začátek akce je ve 14 hodin. Vstupné zůstává stejné jako při běžné návštěvě bazénu.

 

 

Taneční soutěž Tatra 2015. V sobotu ve Velkém sále Kulturního domu Kopřivnice vypukne 49. ročník taneční soutěže Tatra 2015. Postupová soutěž tanečních párů třídy Dospělí-A v standardních a latinskoamerických tancích je rozdělena na odpolední a večerní část. Odpolední část začíná ve 14.00 hodin, semifinále a finále bude zahájeno v 19.00 hodin. V doprovodném programu se představí ACRO-DANCERS, Hana Fialová – sólistka muzikálu Národního divadla Moravskosleszkého, Taneční skupina THARA – juniorky, Základní umělecká škola Zdeňka Buriana, Taneční skupina BEAT UP z Ostravy a Old Town Swing – tanečníci swingového tance stylu LINDY HOP.

 

 

V sobotu se od 19.30 hodin uskuteční Mikulášský večírek v sále ZŠ L. Janáčka na Hukvaldech. Vstup v maskách vítán, k tanci a poslechu zahraje hudba MARAS a REBEL. Těšit se můžete také na mikulášskou tombolu a čertovské občerstvení.

 

 

Kino Kopřivnice nabízí na sobotu další z přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. V 18.15 hodin bude promítnuta opera Lulu, a to německy s anglickými a českými titulky. Slavný výtvarník a režisér William Kentridge uchopí svou specificky divadelní řečí Bergovu operu o známé femme fatale, která ničí jeden život za druhým, včetně toho svého. Sopranistka Marlis Petersen v náročnhé titulní roli slaví velké úspěchy po celém světě. Lulu je divoká operní jízda o lásce, vášni a smrti. Špičkové obsazení doplní Susan Graham,  Daniel Brenna a Johan Reuter.

 

 

Bramborákové hody. Po oba víkendové dny můžete zavítat do Městského pivovaru ve Štramberku, kde vám připraví bramboráky všech možných chutí – tvarůžkové, hermelínové, drůbeží nebo jen s notnou dávkou česneku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice