23. 11. 2015

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu. Charakteristika bytové jednotky: Štramberská 1132, 1 pokoj, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, sklep. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 25. 11. 2015 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 868.

 

 

Lidé se mohou nechat zdarma vyšetřit na HIV. Česko se k akci připojuje už potřetí. Nakažených virem HIV v Česku přibývá. Jenom letos evidují lékaři 213 nových případů. Pomoci by měla hlavně včasná prevence. Právě v těchto dnech se lidé mohou nechat bezplatně vyšetřit v rámci Evropského týdne testování. Během celého týdne budou zdarma na rozšířeném počtu míst bezplatné testy na HIV. Tato místa budou zároveň plnit jakousi informační a osvětovou funkci. V České republice půjde celkem o 61 míst. V Moravskoslezském kraji proběhne testování na infekční klinice v Ostravě – Porubě a ve Zdravotním ústavu v Ostravě.

 

 

Záchranáři ZZS MSK vyjížděli ve čtvrtek 19. listopadu k vážně zraněné ženě na Novojičínsku. Před půl desátou dopoledne došlo v obci Vlčovice ke střetu automobilu s chodkyní a po převzetí volání na tísňové lince 155 na místo ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Kopřivnice. K zásahu následně vzlétl také ostravský vrtulník letecké záchranné služby. Jednašedesátiletá žena utrpěla při kolizi vícečetná zranění a její stav byl život ohrožující. Zasahující lékař ZZS ji proto uvedl do umělého spánku a přistoupil k intubaci dýchacích cest. Pacientka byla ošetřena a poté ji záchranáři připravili k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník ženu transportoval do traumatologického centra v ostravské Fakultní nemocnici.

 

 

Počet takzvaných profesionálních pěstounských rodin či přesněji pěstounů na přechodnou dobu se za posledních deset měsíců v Moravskoslezském kraji téměř zdvojnásobil. Region je díky zájmu úřadů i aktivitě lidí a neziskových organizací na špici v počtu dětí, které nemusí putovat do dětských domovů, ale dostane se jim náhradní rodinná péče. Kampaň Dejme dětem rodinu byla na území Moravskoslezského kraje zahájena v listopadu 2010. Jejím cílem je získat pro děti bez rodiny náhradní rodinnou péči, aby nemusely žít v kojeneckých ústavech a dětských domovech. V poslední době se kampaň zaměřuje také na prezentaci profesionálních pěstounských rodin. Ke konci roku 2014 bylo 59 zájemců, ke konci října letošního roku jde už o 112 lidí. Do různých forem náhradní rodinné péče se za posledních 15 let dostalo v kraji 1576 dětí, což řadí severní Moravu na první místo v republice.

 

 

Firmy jsou připraveny jednat o pozemcích pro objížďku ve Studénce. Společnosti, jimž patří areál bývalé Vagónky Studénka, jsou připraveny jednat o trase náhradní silnice, která by odvedla kamiony od rizikového železničního přejezdu. Řekli to zástupci společnosti MSV Metal Studénka a AK 1324. Nová silnice by měla vést právě přes bývalé pozemky Vagónky. Starosta Studénky Šobich potvrdil, že firmy by měly dostat návrhy variant řešení.

 

 

Info KH Kopřivnice: termín pro osmifinálové utkání Českého poháru házenkářů byl změněn. Kopřivnice nenastoupí na své palubovce proti Gumárnám Zubří 17. Listopadu, ale až 10. prosince 2015.

 

 

V úterý 24. 11. 2015 se koná hned několik akcí:

Den otevřených dveří na VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice – 9:00-18:00

ZŠ sv. Zdislavy připravuje Jarmark naděje od 14:00.  

Přednáška: Umění sedět se koná ve Štramberské Pizzerie Piccolo, od 18:00.

Další přednáška Masáž mozku a logické klamy – se připravuje v Piaristickém klášteře v Příboře v 16:00.

 Vernisáž výstavy: Tomáš Křivý „Mezi člověkem a zvířetem“ začíná v 17:00 v Kopřivnické K galerii, v Šustalově vile.

Poslechový klubový pořad Kaleidoskop Jana Rejžka chystá příborské  knihovna od 17:00.

 

 

Předadventní koledování aneb Vánoce buďtež vítány – se chystá ve štramberském Městském informačním centru –  25. 11. 2015 od 17:00 hod.

 

 

Beskydské divadlo (Nový Jičín) zve ve středu na Besídku, v podání  divadlo Sklep  vystoupí David Vávra/ Tomáš Hanák, Milan Štaindler… a další sklepáci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice