20. 12. 2019

Betlémské světlo. Přijďte si pro plamínek, který prozáří váš domov. V pondělí 23. prosince si Betlémské světlo můžete přijít na náměstí Sigmunda Freuda od 9.00 do 11.00 hod. a od 14.00 do 16.00 hod. A ti z vás, kteří to nestihnou, pak můžou ještě přijít v úterý 24. Prosince na náměstí Sigmunda Freuda od 9.00 do 11.00 hod. I ve městě Kopřivnice se bude rozdávat Betlémské světlo. A to v úterý 24. prosince od 9.00 do 11. hod. Kopřivničtí skauti jej budou rozdávat před kostelem sv. Bartoloměje a u Kulturního domu. Nezapomeňte si vzít svíčku na přenos domů.

 

Od středy 1. ledna 2020 bude spuštěn nový systém eNeschopenka, který má přinést zjednodušení předávání informací mezi nemocnými, lékaři, zaměstnavateli a Českou správou sociálního zabezpečení.

 

V pátek 27. prosince a úterý 31. prosince 2019 bude z technických důvodů městský úřad uzavřen. Pokladna bude ve čtvrtek 2. ledna otevřena od 10 hodin.

 

Adventní podvečer v Příboře. Komponovaný pořad o betlémech spojený se slavnostním představením knihy Václava Michaličky, Moniky Chromečkové a Petry Vidomusové Do jesliček Panna chudičká dala synáčka svého, se uskuteční v pátek 20. prosince od 17.00 hod. v refektáři Piaristického kláštera.  Kniha bude v prodeji od 28. Ledna 2020.

 

Vánoční koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice. Nenechte si ujít jedinečný vánoční koncert v podání Městského dechového orchestru Kopřivnice a to v pátek 20. prosince ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice od 18.00 hod.

 

NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ CUKROVÍ. V sobotu 21. prosince 2019 od 15:00 hodin proběhne ve vestibulu novojičínské radnice vyhlášení soutěže O nejlepší vánoční cukroví. Cukroví se bude hodnotit ve dvou kategoriích: nejchutnější (hodnotí porota), – nejhezčí (hodnotí široká veřejnost). Své cukroví můžete nosit od 19. 12. 2019 do 20. 12. 2019 do SVČ Fokus Nový Jičín. Z každého druhu 5 kusů. Slavnostní vyhlášení porotou proběhne v sobotu 21. 12. 2019 od 15:00 hodin ve vestibulu novojičínské radnice, kde bude cukroví vystaveno od 10:00 do 15:00 hodin. Akce je pro soutěžící i veřejnost zdarma.

 

 Živý betlém. V sobotu 21. prosince od 15.00 hod. na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře se uskuteční tradiční živý Betlém. Nemeškejte a přijďte se podívat na malého Ježíška v jesličkách, Marii s Josefem a zvířátky. V případě extrémního počasí se akce uskuteční v kostele sv. Valentina.

 

Vánoční rodinná party, Příbor. V sobotu 21. prosince od 15.00 hod. v Restauraci Mexico se uskuteční velká narozeninová party. Připraveny jsou super hry, vánoční kavárnička, kreativní dílničky, narozeninový příběh z Bible a vystoupí SC Gospel.

 

Vánoční koncert pod vánočním stromem v Mniší. Přijďte v sobotu 21. prosince před Kulturní dům Mniší a zazpívejte si společně s Javořinkou vánoční písničky. Od 17.00 hod. vystoupí společně s Javořinkou ZŠ a MŠ Mniší. Součástí akce bude i živý Betlém.

 

KONCERT ZdendaLeLe + Beautiful Rot v restauraci Dallas ve Štramberku. Přijďte se v sobotu 21. prosince se předvánočně naladit poctivou hudbou vlastní tvorby. Od 19.00 hod. v restauraci Dallas vystoupí Beautiful Rot, Horror RnR Kopřivnice a Zdendalele. Vstupné do klobouku.

 

Vánoční dobročinná kavárna. Dobročinná akce pořádaná kopřivnickými skautkami se uskuteční v neděli 22. prosince po ranní mši svaté v Katolickém domě Kopřivnice. Přijďte si posedět, zahřát se svařáčkem, dát si něco dobrého na zub a zakoupit některý z našich rukodělných výrobků. Část výdělku bude pro adoptovanou holčičku Barbaru, zbytek peněz potom bude odeslána organizaci Člověk v tísni, odkud dále poputují lidem do válkou postižené Sýrie a Iráku.

 

Komentovaná prohlídka Štramberkem. Poslední komentovaná prohlídka pro rok 2019 je tady a to v neděli 22. prosince. Sraz v 14.00 hod. u kašny na náměstí. Dozvíte se to nejzajímavější z historie města a zjistíte, proč se městečko nazývá „Moravský Betlém“. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Zjistíte, jak se pečou zaručeně pravé Štramberské uši. Ochutnáte výtečné medové Štramberské ucho. Dozvíte se o energetickém místě ve Štramberku. Užijete si jedinečné výhledy z věže středověké zříceniny hradu Stallenberg.

 

KONCERT: LU + Nierika v Kopřivnici. Při této příležitosti se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu. Konkrétně v neděli 22. prosince od 19.30 hod. v Katolickém domě Kopřivnice.

 

Poslední adventní koncert je tady! V neděli 22. prosince od 17.00 hod. v Kulturním domě Příbor vystoupí orchestr Václava Marka.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice