20. 2. 2013

 

Město Frenštát pod Radhoštěm zažívá obrovskou vlnu solidarity, kvůli tragédii, která si v neděli 17. února zatím vyžádala pět lidských životů a jedenáct zraněných. Nabídky pomoci přicházejí od okolních obcí, měst a firem. Pomoc nabízejí nejen občané Frenštátu pod Radhoštěm, ale také lidé z celé republiky. Město Frenštát pod Radhoštěm spolu s Charitou Frenštát organizuje sbírku materiální pomoci v prostorách Charity, ulice Kostelní 15, kde mohou lidé přinášet ošacení, lůžkoviny. Další materiální pomoc mohou občané poskytnout po dohodě s pracovníky Charity. Sbírka je organizována počínaje dnem 18. 2. 2013 denně včetně sobot a nedělí v době od 7:00 hod. do 19:00 hod. Dále je na recepci městského úřadu instalována pokladnička pro peněžní dary občanů. Veřejná sbírka na pomoc postiženým je zřízena prostřednictvím speciálně zřízeného bankovního účtu číslo: 388 0277/0100.

 

 

Stejně jako v minulých letech, i letos pořádá agentura ČOK CZ ve spolupráci s ČSTV, Deníkem a městem Nový Jičín anketu „Nejúspěšnější sportovec roku 2012″. Slavnostní večer s vyhlášením výsledků bude opět hostit Beskydské divadlo v Novém Jičíně ve středu 20. února. Svou kategorii budou mít opět i čtenáři Novojičínského deníku, kteří si zvolí „Sportovní hvězdu Deníku“

 

 

Zveřejnění nabídky města na nájem dvou městských bytů za podmínky přistoupení k závazku.

Byt 1+2, Obránců míru 1307, je určen pro stávající nájemce městských bytů a byt 1+3, Obránců míru  988, je určen pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 4. 2. 2013 do 27. 2. 2013.

 

 

Do 28. února budou v obci Kopřivnice prováděny pracovníky vodáren pravidelné odpočty vodoměrů.

 

 

Podpořte vznik Rákosníčkova hřiště v Kopřivnici! V loňském roce vyrostlo po celé republice jedenáct dětských hřišť nesoucích jméno známé kreslené postavičky Rákosníčka. Šanci získat Rákosníčkovo hřiště mají všechna města, v jejichž blízkosti se nacházejí prodejny Lidl. Místní mohou výstavbu nového hřiště ve svém okolí podpořit hlasováním, které bude probíhat do 28. února 2013 a jehož pravidla jsou podrobně popsána na www.lidl-rakosnickova-hriste.cz.

 

 

KATOLICKÝ DŮM Kopřivnice, pátek 22.2 2013 v 17 hod: BAJAJA- Teátr Víti Marčíka. Rodinné pohádkové představení. Osobitý divadelní projekt herce, režiséra, principála Víti Marčíka, který dýchá originalitou a skutečným komediantstvím. Předprodej v MIC v Kopřivnici (556 821 600) a v restauraci v Katolickém domě od 30. 1. 2013.

 

 

Středa 20. 2. 2013 Semifinále Koprstar 2013. Proběhne jako pěvecká přehlídka v kinosále kulturního domu. Soutěží pouze zpěváci, kteří postoupili z castingu ZŠ nebo DDM. Odborná porota vybere 10 finalistů. Kontakt: DDM Kopřivnice, tel.: 556 812 204, e-mail: dum@ddmkoprivnice.edunet.cz

 

 

21. 2. 2013, 19:00, Frenštát p.Rad. – kino, koncert Jiří Stivín a Beladona Quartet

 

 

Čtvrtek 21. 2. 2013 – od 19.00 hodin – Sál Kina Puls: DIVADLO – PENSION PRO SVOBODNÉ PÁNY

Komorní scéna Aréna (Ostrava). Nikdy si nevoďte na pokoj dámskou návštěvu, může se stát, že nebude chtít odejít. Poučná variace na věčné téma. Komorní scéna Aréna patří k nejoceňovanějším divadlům v České republice, a to jak z hlediska kvalitních inscenací, tak výjimečných hereckých osobností. Představení Pension pro svobodné pány se na scéně Arény i po celé České republice hraje již 5 let a nyní zavítá konečně do Kopřivnice. Uvidíte hned dva nositele prestižního ocenění Ceny Thálie pro umělce do 33 let – Michala Čapku a Terezu Dočkalovou. Tereza je navíc rodačka z Veřovic a absolventka ZŠ Alšova v Kopřivnici.

 

 

KATOLICKÝ DŮM Kopřivnice, pátek 22.2 2013 v 17 hod: BAJAJA- Teátr Víti Marčíka. Rodinné pohádkové představení. Osobitý divadelní projekt herce, režiséra, principála Víti Marčíka, který dýchá originalitou a skutečným komediantstvím. Předprodej v MIC v Kopřivnici (556 821 600) a v restauraci v Katolickém domě od 30. 1. 2013.

 

 

23. 2. 2013 15:00, Štramberk – bývalé muzeum Zdeňka Buriana, vernisáž výstavy výtvarnice a kostymérky Aleny Schäferová: Kresby a kostýmní návrhy

 

 

23. 02. 2013, 19:00, Kopřivnice – Katolický dům, 3. volejbalový ples

 

 

Zabíjačka na Fojtství –  23. 2. 2013, Muzeum Fojství Kopřivnice: Zabíjačka bude probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka, který Vám nejprve předvede výrobu jelit, jitrnic a klobás, od 14:30 bude následovat bourání prasete. Budete moci ochutnat zabíjačkovou polévku, guláš a řadu dalších tradičních vepřových výrobků. Od 9:00.

 

 

Úterý 26. 2. 2013 – Výtvarná dílna v rámci Jarních prázdnin. Budeme vymýšlet i tvořit a vyrábět dárky pro radost. Pro děti ZŠ, přezůvky a svačinu s sebou. Čas: 09:00 – 12:00, DDM Kopřivnice

 

 

Úterý 26. 2. 2013 – od 20.00 hodin – Velký sál KDK: Komici s.r.o. – STAND-UP COMEDY žánr, který zpopularizovala kabelová televize svým pořadem Na stojáka. Hrají: Miloš Knor, Ruda z Ostravy a Lukáš Pavlásek (TyDýt)

 

 

Středa 27. 2. 2013 Maškaráda, maškarní rej s tancováním a zábavným programem pro nejmenší děti v doprovodu rodičů. Zábavné atrakce, soutěže, tombola… 16:00 – 18:00, Mateřské centrum Klokan.

 

 

Benefiční koncert Charity Frýdek-Místek a Města Frýdlantu nad Ostravicí: koncert Bratří Ebenů. KULTURNÍ DŮM Frýdlant n. o., středa 27. 2. 2013 v 19 hod. Výtěžek akce bude použit  na  Poradenské centrum ve  Frýdlantu nad Ostravicí  a na  Charitní  ošetřovatelskou  a  pečovatelskou službu  působící  ve Frýdlantu nad Ostravicí.

 

 

Město Štramberk zve na uvedení do života knihy Morava: Její zamlčená vznešenost a krása, naší spoluobčanky Jaroslavy Grobcové. Součástí akce bude autorské čtení. Doprovodí štramberská skupina Ogaři. Kulturní dům – zasedací místnost ve Štramberku, ve středu 27. února 2013 v 17. 00 hod.

 

 

Pátek 1. 3. 2013 – od 17.30 hodin – Velký sál KDK: HUDEBNĚ TANEČNÍ VEČER s cimbálovou muzikou VALAŠSKÝ VOJVODA a retrodiskotékou DJ PAUL DOCTOR TEAMU. Na programu večera bude také diskotéka s českými a světovými šlágry, písničkami na přání, soutěží.

 

 

9. března 2013 ožije kopřivnický kulturní dům oblíbeným Muzikantským plesem. Ačkoliv je tato akce součástí plesové sezony, svým rozsahem se řadí spíše mezi hudební festivaly. Během večera se návštěvníkům představí deset kapel a DJs různých žánrů a chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Předprodej vstupenek bude zahájen 20. února 2013 v IC Kopřivnice.

 

 

Kopřivničtí senioři se letos nudit nebudou. Kopřivnická radnice se rozhodla navázat na loňský projekt realizovaný v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a také letos připravila pro místní seniory řadu vzdělávacích, sportovních i kulturních akcí. První z nich bude beseda o poskytování první pomoci, která se uskuteční v úterý 26. února od 14 hodin v Klubu seniorů na Sokolovské ulici. Všechny naplánované aktivity jsou součástí programu s výstižným názvem „Aktivní senior 2013 aneb i stárnutí může být zábava“. Dříve narození Kopřivničané se i v letošním roce mohou těšit například na kurzy trénování paměti, Akademii třetího věku, Pochod všech generací, Sportovní den pro aktivní seniory či kulturně-společenská Seniorská odpoledne. Pokud se městu opět podaří získat dotační podporu Moravskoslezského kraje, je v plánu také opakování kurzu počítačové gramotnosti Seniorcomp, o který byl v loňském roce obrovský zájem, a řada jeho účastníků by si nabyté vědomosti ráda zopakovala či rozšířila. Kromě osvědčených akcí z předchozích let se připravuje také několik novinek, které vycházejí z námětů samotných seniorů. Jedná se o žádané cykloturistické vyjížďky nebo výstavu seniorských ručních prací ve vestibulu radnice.První beseda  se bude týkat poskytování první pomoci, jedna z dalších bude věnována hodně diskutované důchodové reformě a pro velký zájem se zopakuje také školení řidičů v seniorském věku, které se letos rozšíří i o ostatní účastníky silničního provozu – zejména cyklisty. Stejně jako v minulém roce budou seniory k účasti na jednotlivých aktivitách motivovat také speciální kartičky, do nichž budou sbírat účastnická razítka. Po ukončení projektu budou všechny odevzdané kartičky slosovány a nejaktivnější senioři budou odměněni.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice