22. 2. 2013

 

Vedení města Frenštát pod Radhoštěm upozorňuje na falešnou sbírku na pomoc obětem tragédie. Na internetu  je zveřejněna informace o spolupráci města na organizaci sbírky „POMOZTE OBĚTEM TRAGÉDIE VE  FRENŠTÁTĚ“ s uvedením čísla účtu u Fio banky a.s. Tato informace NENÍ PRAVDIVÁ a město Frenštát pod Radhoštěm se od ní distancuje. Ihned po zjištění zřejmě podvodného jednání neznámého pachatele, informovalo Fio banku o této skutečnosti. Zároveň byly učiněny kroky ke zjištění pachatele tohoto opovrženíhodného činu.

POZOR! Nezasílejte na výše uvedený účet u Fiobanky žádné finanční prostředky! Jediným účtem, který Město Frenštát p.R. zřídilo na pomoc obětem, je účet č. 3880277/0100 vedený u Komerční banky.

 

 

 

 

Soudní exekutor vydala příkaz k prodeji společnosti Tatra. Provoz podniku přesto není v přímém ohrožení, současná situace se prozatím nijak nedotýká výroby samotné, informovala ve čtvrtek Exekutorská komora ČR. Ustanoven byl správce podniku, který dohlíží na hospodaření s majetkem společnosti Tatra akciová společnost. Veškeré informace o dražebním jednání jsou dostupné na veřejně přístupném Portálu dražeb (portaldrazeb.cz).  Dražba by se měla uskutečnit 15. března v Chebu.

 

 

Ministerstvo ocenilo kopřivnické úsilí o vyšší kvalitu. Kopřivnici se již pošesté v řadě podařilo získat cenu Ministerstva vnitra ČR za kvalitu a inovaci ve veřejné správě. Tzv. stříbrný stupeň neboli ocenění „Organizace dobré veřejné služby“ převzal starosta Josef Jalůvka 19. února 2013 na 9. Národní konferenci kvality v Brně.

 

 

Nové mincovníky veřejných WC v parku. 20. února 2013 byly instalovány nové mincovníky a došlo k úpravě ceny za vstup do prostor veřejných toalet v sadu Edvarda Beneše. Místnost s pisoáry je veřejnosti k dispozici zdarma, vstup do kabinek je zpoplatněn nově pouze pěti korunami. Toalety jsou přístupné denně od 6 do 20 hodin, v letním období bude jejich provozní doba prodloužena.

 

 

Z důvodu neštěstí ve Frenštátě pod Radhoštěm přistoupilo vedení města od středy 20. 2. do pátku 22. 2. 2013 ke stanovení piety za oběti neštěstí. V tomto období se ruší všechny městem pořádané kulturní a společenské akce a tím také první abonentní koncert Jiřího Stivína a Beladona Quartet. Koncert bude uveden v náhradním termínu 13. 3 2013 / 19 hodin / Kino Frenštát pod Radhoštěm.

 

 

KATOLICKÝ DŮM Kopřivnice, pátek 22.2 2013 v 17 hod: BAJAJA- Teátr Víti Marčíka. Rodinné pohádkové představení. Osobitý divadelní projekt herce, režiséra, principála Víti Marčíka, který dýchá originalitou a skutečným komediantstvím. Předprodej v MIC v Kopřivnici (556 821 600) a v restauraci v Katolickém domě od 30. 1. 2013.

 

 

Pátek  22. 2. 2013, 20:00, Čajovna Mandala – koncert: Svavar Knůtur (Island), Žamboši. Islandský písničkář Svavar Knútur pochází z drsné části ostrova,
Západních fjordů. Neustálá bolest a pocit úzkosti z dlouhých tmavých zim a nespavost díky 24 hodin denně do očí bijícímu letnímu slunci dává tomuto hudebníkovi prostor i důvod rozkvétat a růst, stejně jako jiným islandským interpretům. Ze Svavara se tak v průběhu času stal humorný vypravěč a vášnivý potápěč do kalných vod lidských stavů mysli.
Svavarovo písničkářství neprošlo bez mezinárodního povšimnutí. Díky BBC jeho písně zazněly milionům diváků a posluchačů po celém světě. Do České republiky přijízdí Svavar Knútur koncertovat poprvé a přiváží sebou čerstvé album Ölduslóð (Cesta vln), na kterém s ním spolupracovala Markéta Irglová, jediná Češka pyšnící se Oscarem za hudbu k filmu Once (ve spoluautorství s Glenem Hansardem). Jejich společné duety na Islandu dobyly hitparády a píseň Baby Would You Marry Me je již velmi populární také v zámoří.
Vsetínské trio tvořené písničkářem Honzou Žambochech, jeho manželkou Stáňou Žambochovou a od roku 2006 také bubeníkem Jiřím Nedavaškou má na svém kontě prozatím dvě alba: To se to hraje… (2006) a Přituhuje (2009). Žamboši za obě alba získali cenu Akademie populární hudby Anděl, čímž se stali historicky první skupinou, která získala Anděla za všechny své desky. Po loňském společném turné s australským projektem Owls of the Swamp se letos rozhodli stát se hostiteli talentovanému islandskému písničkáři Svavaru Knúturovi. Doplní tak na koncertech svou valašskou energičností a tvrdohlavostí Svavarův laskavý humor.

 

Kopřivnice má talent v rozhlasové soutěži . Do 1. března 2013 je možné hlasovat v regionálních kolech rozhlasové soutěže Česko zpívá. Kopřivnici na vlnách Českého rozhlasu reprezentuje mladá zpěvačka Adéla Demlová. Žačka ZŠ Emila Zátopka je jednou ze šťastných soutěžících, kteří prošli sítem odborné poroty a nyní bojují o hlasy posluchačů, které je mohou poslat do celostátního kola.

Vystoupení kopřivnické soutěžící si můžete poslechnout ve vysílání Českého rozhlasu nebo na internetové adrese https://m.rozhlas.cz/start/start2013/_zprava/adela-demlova–1172832. Pokud chcete Adélu Demlovou podpořit, zašlete SMS ve tvaru CESKOZPIVA 5502 na číslo 907 77 04.

Svůj talent ukázala Adéla už vloni, když se probojovala až do finále soutěže KoprStar a získala cenu diváků. 20. února 2013 zpívala také v semifinálovém kole letošního ročníku této soutěže, z něhož postoupila mezi deset nejlepších a 13. března 2013 se na ni můžeme opět těšit ve finále.

 

 

Podpořte vznik Rákosníčkova hřiště v Kopřivnici! V loňském roce vyrostlo po celé republice jedenáct dětských hřišť nesoucích jméno známé kreslené postavičky Rákosníčka. Šanci získat Rákosníčkovo hřiště mají všechna města, v jejichž blízkosti se nacházejí prodejny Lidl. Místní mohou výstavbu nového hřiště ve svém okolí podpořit hlasováním, které bude probíhat do 28. února 2013 a jehož pravidla jsou podrobně popsána na www.lidl-rakosnickova-hriste.cz.

 

 

Finalisté pěvecké přehlídky Koprstar 2013

1.

Sochová   Anna

Vlaštovička   lítá

violončelo

Sv.   Zdislavy

S

2.

 

2.

Barglová   Adéla

Citrónky

kytara

E.Zátopka

S

1.

 

3.

Rašková   Liduška

Den   je slunečný

CD

E.   Zátopka

S

1.

 

4.

Demlová   Adéla

Oh,   Darling

CD

E.   Zátopka

M

5.

 

5.

Thomková   Kateřina

Ty   jsi král

CD

M.   Horákové

M

4.

 

6.

Špačková   Karolína

Because   Yuo Loved

CD

Alšova

L

7.

 

7.

Vognárová   Linda

Castle   on a Cloud

CD

Štramberk

L

6.

 

8.

Škarková   Anna

Modrá

CD

Alšova

L

 

 

9.

Hývnarová   Tereza

The   Power of Love

CD

Alšova

XL

9.

 

10.

Šejnohová   Klára

Věřím   andělům

CD

E.   Zátopka

XL

9.

 

 

 

 

23. 2. 2013 15:00, Štramberk – bývalé muzeum Zdeňka Buriana, vernisáž výstavy výtvarnice a kostymérky Aleny Schäferová: Kresby a kostýmní návrhy

 

 

23. 02. 2013, 19:00, Kopřivnice – Katolický dům, 3. volejbalový ples

 

 

Zabíjačka na Fojtství –  23. 2. 2013, Muzeum Fojství Kopřivnice: Zabíjačka bude probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka, který Vám nejprve předvede výrobu jelit, jitrnic a klobás, od 14:30 bude následovat bourání prasete. Budete moci ochutnat zabíjačkovou polévku, guláš a řadu dalších tradičních vepřových výrobků. Od 9:00.

 

 

Kopřivnická radnice se rozhodla navázat na loňský projekt realizovaný v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a také letos připravila pro místní seniory řadu vzdělávacích, sportovních i kulturních akcí. První z nich bude beseda o poskytování první pomoci, která se uskuteční v úterý 26. února od 14 hodin v Klubu seniorů na Sokolovské ulici.

 

 

JARNÍ PRÁZDNINY !!  –  KRYTÝ  BAZÉN KOPŘIVNICE –  Plavání veřejnosti                                     

  25.2.   Pondělí                           10.00                –          17.00

  26.2.   Úterý                              10.00                 –          21.00

  27.2.   Středa    6.00 –  8.00     10.00                 –         21.00

  28.2.   Čtvrtek                           10.00                 –          21.00

    1.3.   Pátek     6.00 –  8.00     10.00                 –          21.00

    2.3.   Sobota                            12.00                  –         21.00

    3.3.   Neděle                           10.00                  –          19.00

                      

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice