20. 2. 2015

 

Přátelé a příznivci ZŠ Emila Zátopka a Klubu házené Kopřivnice jsou zváni na Rodičovský bál, který se koná v sobotu od 19.30 hodin v Kulturním domě v Kopřivnici. Hudba: Sága, DJ Tygr, Kašek Vopelec a Kavid Drompolc.

 

 

Pokud máte rádi nafukovací atrakce, potěší vás nabídka krytého bazénu. Od soboty 21. února a následující každou třetí sobotu v měsíci bude v bazénu od 14 do 17 hodin umístěno několik vodních atrakcí, které si mohou návštěvníci vyzkoušet v rámci běžného bazénového vstupné. Poslední plánovaná sobota s tímto programem nazvaná, kdo si hraje, nezlobí, proběhne 16. května.

 

 

Masérský víkend slabozrakých a nevidomých masérů na podporu memoriálu Petra Douška.: „Jsme slabozrací a nevidomí, ale ne nevědomí“. Masérské víkendy se bude konat ve dnech 21. února od 9:00 – 17:00hod., a 22. února 2015 od 9:00 – 14:00hod. Zájemci o masáže se mohou objednávat na tel: 725 364 326, nebo 737 810 928. Masérna se nachází v kopřivnické radnici, v devátém patře, číslo dveří 901. Jde o maséry slabozraké a nevidomé, kteří mají akreditaci ministerstva zdravotnictví.

 

 

Město Kopřivnice před dvěma lety nabídlo svým občanům možnost zúčastnit se společného nákupu elektřiny a zemního plynu formou elektronické aukce. Tímto způsobem se podařilo získat ceny energií, které přinesly zúčastněným domácnostem finanční úspory odhadem až ve výši 9 milionů korun oproti nákladům z původně uzavřených smluv. Původní smlouvy nelze automaticky prodloužit. Proto stojí občané v letošním roce před rozhodnutím, jak budou postupovat při odběru energií dále. Město je znovu připraveno podpořit zprostředkovatele obchodu s energiemi. O konkrétních podmínkách a možnostech výběru dodavatele energií budou občané města Kopřivnice průběžně a včas informováni.

 

 

V neděli 1. března se kopřivnický zimní stadion stane dějištěm pro sledgehokejovou bitvu v rámci přípravy na Mistrovství světa 2015. Zápas mezi českou a slovenskou reprezentací začíná ve 14:00. Sledge hokej je paralympijskou verzí ledního hokeje, hraje se ve speciálních sáních. Hráči se pohybují a zároveň ovládají puk pomocí dvou krátkých hokejek opatřených na konci ocelovými hroty. Pravidla sledge hokeje jsou v zásadě shodná s pravidly klasického ledního hokeje. Vstupné je dobrovolné a příznivci jsou srdečně zváni.

 

 

V sobotu 21. února zamíří do Kopřivnice účastníci netradičního motoristického srazu Trabanti na sněhu 2015. Příjezd zhruba čtyřiceti trabantů na pěší zónu v centru města je naplánován na 10:30 hodin. Pestrobarevná autíčka s plastovou karosérií, která se stala jedním ze symbolů Východního Německa, si zde budou moci kolemjdoucí pohlédnout přibližně do 12:30, zatímco jejich posádky navštíví Technické muzeum Tatra.

 

Muzeum zve na tradiční zabíjačku. V sobotu 21. února jsou všichni milovníci vepřových hodů zváni na tradiční zabíjačku do areálu Muzea Fojtství. Od 9 hodin zde bude možné zhlédnout ukázky řeznického řemesla, ochutnat klasické zabíjačkové pochutiny a pobavit se za doprovodu harmoniky. Oblíbená kopřivnická zabíjačka na Fojtství bude opět probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka, který příchozím nejprve předvede výrobu jelit, jitrnic a klobás, odpoledne bude následovat bourání prasete.

 

 

Užijte si zábavu na Velkém kopřivnickém Country bále. Koná se od 19.00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici a jedná se o již XXIV. ročník, takže tradice je opravdu dlouhá. K tanci i na přání budou hrát skupiny Cizinci a Kondoři. Chybět nebudou ukázky a výuka country tanců taneční skupinou Eldorádo, bohatě zásobené bary a domácí kuchyně. Dobové kostýmy vítány!

 

 

Svou premiéru bude mít Ples [árt té kafé] Mandala. Časy, kdy každé slušné kalhoty musely mít vzorně nažehlené puky se vrátí zpět v sobotu od 19.30 hodin v prostorách [Restaurant] Mandala v Kopřivnici. Těšit se můžete na živou hudbu v podání Planety a VJ Jaamor, DJ Sandoze, Divadlo Pizzu s Ryžu, živý džubox a bohaté občerstvení. Vstup pouze ve společenském oděvu!

 

 

Kulturní dům ve Štramberku bude v sobotu hostit Obecní ples. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina TNT z Kopřivnice. V programu dále vystoupí taneční skupiny Bernatský Klondajk, SHŠ Allegros a ohňová show Histerky. Těšit se můžete také na bohatou soutěž o ceny a pohoštění.

 

 

V sobotu je pro děti maškarní karneval od 15.00 hodin v Zrcadlovém sále BAV klubu na ulici Dukelské v Příboře. Na programu je rej masek, diskotéka, předtančení, soutěže i hry. Zajištěno je také občerstvení včetně oblíbených pohárů!

 

 

Děti se mohou vyřádit také na akci s výstižným názvem „Kdo si hraje nezlobí…“. V sobotu od 14.00 do 17.00 hodin bude na Krytém bazénu v Kopřivnici společnost Ricco prezentovat vodní nafukovací atrakce. Za běžné bazénové vstupné si můžete užít spoustu zábavy na prolézačkách, skluzavkách a dalších atrakcích.

 

 

Pro děti je připraveno další vystoupení Loutkového divadla v neděli 22. února v 10.00 hodin v malém sále kulturního domu. Hraje se pohádka O Červené Karkulce.

 

 

V pondělí 23. února je od 20.15 hodin na programu kopřivnického kina Záznam baletu z Londýna: Romeo a Julie.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice