20. 2. 2019

Lidé mohou do konce února nominovat výjimečné osobnosti, ale i společensky odpovědné organizace, firmy či obce. Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost a anketu Osobnost Moravskoslezského kraje vyhlásil hejtman Ivo Vondrák koncem minulého roku. Nominace může veřejnost zasílat do konce února, slavnostní vyhlášení je plánováno na květen tohoto roku. Anketa Osobnost Moravskoslezského kraje upozorňuje na výjimečné osobnosti severní Moravy a Slezska už druhým rokem. Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost budou letos předány podesáté.

 

Můžete se vydat po stopách knížete Drákuly, z Čech až do Rumunska, v Divotvůrně na Kadláčkově, od 17 hodin.

 

Vila Machů láká v pátek 22. 2. od 18 hod. na řízenou degustaci prémiových rumů, spojenou s promítáním.

 

Bruslení veřejnosti o jarních prázdninách:

 

Těžba v Beskydech a v Jeseníkách bude kvůli kůrovci i letos rekordní. Jeseníky a část Beskyd patří ke kritickým místům i pro Biskupské lesy. V Beskydech je nejhůře okolo Ondřejníka a Javorníka kolem Frenštátu, tam smrk zmizí z devadesáti procent. Pro letošek se předpokládá kůrovcová těžba okolo sta tisíc kubíků, tak jako loni. Někteří sousedé nečiní potřebná opatření a kůrovec se šíří. Někteří vlastníci lesů ani nejsou dohledatelní. Situaci v Moravskoslezském kraji od loňska řeší kalamitní štáb, opět zasedne koncem února. Kraj koncem loňského roku vyhlásil dotační program na podporu hospodaření v lesích, zájemci mohou žádat právě teď, od začátku února do 28. června.

 

Radnice majitelům psů odeslala složenky na úhradu poplatku za rok 2019. Na složenkách je mimo výše poplatku uveden i termín splatnosti. Za psa staršího tří měsíců se podle vyhlášky platí v panelovém domě 1000 Kč, za druhého a každého dalšího psa o 1500 Kč více. V rodinném domě pak 300 korun, důchodci v bytových domech platí 200 Kč a rodinném domě zaplatí sto korun, stejně jako majitelé psů v místních částech. Poplatek do výše 500 Kč je spatný do konce února letošního roku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice