20. 4. 2022

Od pondělí 4. dubna byla v Domě dětí a mládeže otevřena adaptační skupina pro ukrajinské děti ve věku tří až šesti let. Provozní doba této skupiny je od 6 do 15 hodin a přihláška je ke stažení na webu města, pod banerem pomoc Ukrajině nebo si lze vyzvednout osobně na odboru školství, kultury a sportu. Maximální, hygienou povolená, kapacita skupiny je 15 dětí a zkušební provoz je schválen do konce června. Kvalifikovanou péči zajištuje jedna česká a jedna ukrajinská učitelka a program je obdobný jako v mateřských školách.

 

KOMUNITNÍ ZAHRADA KOPŘIVNICE-DISKUSE – STŘEDA 20. 4. 2022, 17:30 HODIN., VILA MACHŮ – PRO TY, KDO SE CHTĚJÍ ZAPOJIT DO VYTVÁŘENÍ KOMUNITNÍ ZAHRADY, ZAHRADNIČIT, SETKÁVAT SE S LIDMI PODOBNÝCH ZÁJMŮ A SDÍLET SVÉ ZKUŠENOSTI.

 

LUBINSKÝ ZPĚVÁČEK-20. ROČNÍK PĚVECKÉ SOUTĚŽE MALOTŘÍDNÍCH ŠKOL – ČTVRTEK 21. 4. 2022, 8:00 HODIN, DDM KOPŘIVNICE  ZŠ LUBINA

 

JARNÍ SENIORSKÉ ODPOLEDNE  – ČTVRTEK 21. 4. 2022, 17:00 HODIN, KDK, ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE, K POSLECHU A TANCI ZAHRAJE KAPELA METEOR

 

V Ringhofferově vile proběhlo ve čtvrtek 7. dubna letošní druhé vítání občánků. V průběhu třech obřadů starosta Miroslav Kopečný přivítal celkově 22 dětí z toho 14 chlapců a 8 děvčat. Další vítání je naplánováno na čtvrtek 9. června. Zájemci o další termíny se mohou hlásit telefonicky či emailem u paní Ilony Mazalové nebo prostřednictvím Portálu občana, případně osobně na městském úřadu v 7. podlaží, kde získají podrobnější informace.

 

Pracovníci Kulturního domu Kopřivnice nainstalovali další Bibliobox, najdete jej před vchodem do komunitního centra Pětkana sídlišti sever, kde sídlí pobočka městské knihovny. První stojí u kulturního domu. Čtenářům se tak naskýtá možnost pohodlně vrátit knihy i mimo  provozní dobu knihoven. Do boxu je možné vracet pouze knihy. Vrácené výpůjčky z Biblioboxu budou odečteny z čtenářského konta nejpozději následující půjčovní den.

 

O několik měsíců se může urychlit stavba nákladního terminálu určeného pro vykládku a nakládání letadel na mošnovském letišti. Vyplývá to z rozhodnutí krajského úřadu, kde se uvádí, že letiště nemusí zajišťovat studii vlivu stavby na životní prostředí. Předpokládaný termín ukončení je v červnu roku 2023 a plánované náklady na stavbu cargo terminálu se pohybují okolo 75 milionů korun. Do Mošnova se na začátku dubna vrátila polská letecká společnost LOT, pětkrát týdně spojí Ostravu s Varšavou.

 

Nezaměstnanost se v březnu výrazně snížila.  Úřad práce ČR evidoval k 31.3.2022 celkem 252 873 uchazečů. Podíl nezaměstnaných osob klesl o celou desetinu na 3,4 %. Zaměstnavatelé nabízeli 360 168 pracovních pozic. Na jedno volné pracovní místo v průměru připadá 0,7 uchazeče o zaměstnání. Moravskoslezský kraj eviduje 41 410 uchazečů, v nabídce je 15 087 volných míst. Podíl nezaměstnaných v kraji se snížil na 5 procent a na jedno pracovní místo připadají 2,7 žádosti. Na Novojičínsku je bez práce 3 121 lidí, míra nezaměstnanosti klesla na 2,9 %. V nabídce bylo 3065 pracovních pozic, to znamená, že na jedno pracovní místo připadá 1 žádost. V Kopřivnici se v prosinci nově registrovalo jen 94 lidí. Celkem úřad eviduje 903 uchazečů o práci a v nabídce je u nás 1394 volných míst. Na 1 místo vychází cca 1  žádost. Podíl nez.osob klsl  na 3,14 %. Do dalšího vývoje se promítne válečný konflikt na Ukrajině a jarní sezonní práce.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice