20. 5. 2011

Výzva absolventům Akademie třetího věku: Blíží se jubilejní 10. ročník Akademie třetího věku v Kopřivnici. V průběhu dosavadních devíti ročníků přednášky navštěvovalo více než 1000 posluchačů. Navštěvovali jste přednášky Akademie třetího věku? Nebo je stále navštěvujete a líbí se Vám tato aktivita? Rádi se seznamujete s atraktivními tématy, poznáváte zajímavé přednášející a scházíte se s ostatními posluchači? Potkali jste někoho, s kým se rádi setkáváte nadále, zaujal Vás konkrétní lektor, prožili jste něco nezapomenutelného? Chcete se se svými poznatky, zážitky a připomínkami podělit s ostatními? Napište nám je! Vaše osobní vzpomínky mohou být na pár řádků i na pár stran, rozsah ani forma nejsou  omezeny. Příspěvky můžete napsat ručně, na psacím stroji i na počítači, můžete je donést osobně do knihovny nebo zaslat na emailovou adresu  kazlepkova@kdk.cz.

 

Již několik týdnů běží testovací provoz nového internetového portálu Lašské brány Beskyd, který turistům mířícím do této destinace nabízí uživatelsky přívětivější prostředí a ucelenější kvalitní informace. Vedle nové struktury a grafiky je hlavním zlepšením především nový redakční systém umožňující propojení databází informačních center Kopřivnice, Příbora, Štramberka i Hukvald. Nový portál asi nejkomplexnější zdroj informací v rámci společného Kalendáře akcí. O jeho aktualizaci se starají hlavně informační centra, na která se mohou organizátoři a pořadatelé obracet, chtějí-li o svých aktivitách informovat veřejnost. Základem pro vznik portálu byly nové stránky kopřivnického informačního centra, na které město získalo zhruba devadesátitisícovou dotaci Moravskoslezského kraje. Společně s novým webem vznikla i stránka Lašské brány na Facebooku.Nové stránky Lašské brány: www.lasska-brana.cz.

 

Žák Technického lycea v Kopřivnici dosáhl velkého úspěchu: Kopřivnická Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště se může pochlubit čerstvým úspěchem svého žáka Martina Jahna, který se umístil na 1. místě v celostátní soutěži 19. ročníku Matematické soutěže žáků středních škol. Skvělému umístění předcházelo úspěšné zvládnutí matematických úloh v konkurenci 178 úspěšných řešitelů ze stovky středních škol z celé České republiky. Martin Jahn studuje 1. ročník oboru Technické lyceum a matematika je jeho velkým koníčkem. 

 

Valašské království a štramberský historik Josef Adamec zvou na přednášku „Dr. Hrstka a jeho Štramberk“ ku příležitosti 80. výročí od úmrtí slavného obroditele turistického ruchu ve Štramberku. Tato přednáška se uskuteční v úterý 24. května v 17 hodin v evangelické modlitebně na Záuličí ve Štramberku. Přednášet o životě a úspěšných projektech Dr. Hrstky bude pan Josef Adamec. Přednáška bude spojena i s projekcí archivních fotek.
Výstupné na tuto přednášku je dobrovolné.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice