27. 5. 2011

Ve středu 25. května 2011 byla na základní škole dr. Milady Horákové slavnostně otevřena nová polytechnická učebna v hodnotě 1 900 000 korun, která je jedním z výstupů projektu Techno 2012 – start technické kariéry. Cílem projektu je podnítit zájem žáků druhého stupně základních škol o vzdělávání v technických oborech, motivovat je a zlepšit podmínky přípravy pro navazující studium. Techno 2012 je partnerským projektem kopřivnického Centra podnikání a rozvoje a místních základních škol 17. listopadu, Emila Zátopka, Milady Horákové a sv. Zdislavy. Učebnu budou využívat všechny školy, které jsou v projektu zapojeny.

 

27. května 2011 se i kostel sv. Bartoloměje připojí k Noci kostelů. Široká programová nabídky poskytuje mnoho možností, jak citlivě přiblížit křesťanství, církev a víru. Smyslem je oslovit, nabízet, ale nevnucovat, a tímto způsobem zprostředkovat návštěvníkům pozitivní zkušenost v souvislosti s církví.V atmosféře, kterou Noc kostelů vytváří, mají návštěvníci možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím rozhovoru, hudby, umění, zážitku..Noc kostelů je určena pro co nejširší veřejnost. Noc kostelů bude probíhat po celé ČR a je to již v pořadí třetí ročník, kdy rok od roku stoupá návštěvnost i rozmanitost jednotlivých programů. Součástí kopřivnického programu bude i možnost výstupu na věž (19.00-22.00), prohlídka kůru a varhan a také výtvarný program pro děti.

Program kostela sv. Bartoloměje:

17:00    17:50    mše svatá

17:00    18:00    vyzvánění zvonů

18:00    18:10    přivítání a seznámení s programem

18:10    18:30    zpěv malé scholy

18:30    19:00    komentovaná prohlídka kostela

19:30    20:00    zpěv velké scholy

20:00    21:00    komentovaná prohlídka kostela

21:00    21:20    krátký koncert – výběr z Bachových suit pro violoncello zahraje Judita Šprochová, člen Janáčkovy filharmonie Ostrava

21:30    22:00    komentovaná prohlídka kostela

22:00    22:20    varhanní improvizace – zahraje Václav Šablatura, varhaník místní farnosti

22:30    23:45    čtení úmyslů, čtení z Písma, duchovní zamyšlení

23:55    24:00    zakončení

 

27. a 28. května 2011 se bude v Kopřivnici konat již 14. ročník Celostátních sportovních her zdravotně postižených dětí a dospělých, memoriál Petra Douska. V pátek budou mít jeho účastníci možnost vzájemně se poznat při společenském večeru a v sobotu dopoledne před kulturním domem změří síly v desíti sportovních soutěžích. Přijďte handicapované sportovce povzbudit, vyzkoušet si některé jejich disciplíny a užít si doprovodný kulturní program! Novinkou jsou disciplíny a program pro nevidomé.  

 

V sobotu 28. května 2011 zamíří do Kopřivnice Veteran Rallye Ostrava 2011 aneb Memoriál Ing. Františka Procházky. Tentokrát si přijdou na své nejen fandové historických automobilů, ale také milovníci swingu, neboť právě v rytmu tohoto hudebního žánru se přehlídka veteránů ponese.  Jde o setkání majitelů a příznivců historických vozidel, které nás vrátí o půlstoletí zpět do doby swingu, krásných vozidel, stylového oblečení a noblesní atmosféry.

 

V sobotu 28. 5. V čajovně Mandala zahraje kladenská kapela ZRNÍ.

 

Regionální rada Moravskoslezsko podpořila další čtyři kopřivnické projekty, na jejichž realizaci získá město automobilů zhruba 70 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko (ROP). Evropské peníze poputují na 1. etapu rekonstrukce ulic Štramberské a Štefánikovy, rozšíření azylového domu, úpravy radničního vestibulu a výstavbu cyklostezky. Kopřivnice se v tomto kole výzvy ROP stala nejúspěšnějším žadatelem a získá téměř třetinu celkové alokace pro Moravskoslezský kraj.

 

Příborské koupaliště je již otevřeno, kopřivnické koupaliště je napuštěno, připraveno a bude-li přát počasí , otevře se od 1. 6. 2011.

 

Města Kopřivnice a Příbor získaly evropský příspěvek (každé 2,9 mil Kč) na vybudování úseků cyklostezky z Poodří do Beskyd, která odvede cyklisty z hlavní komunikace č. I/58 a brzy tedy dojde k cyklistickému i in-line propojení obou sousedních měst. Tyto prostředky budou čerpány z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Regionální rada Moravskoslezsko při svém poslední hodnocení žádostí rozdělila na rozvoj měst v kraji (měst s 5 až 50 tisíci obyvateli) 233 milionů korun. Nejvyšší částku z rozdělovaných peněz získala Kopřivnice (70 mil Kč). Příbor získal kromě peněz na cyklostezku také dotaci  na rekonstrukci západního křídla 1. podlaží piaristického kláštera, suterénu a chodby, včetně nejcennější části kláštera, refektáře.

 

V pondělí 30. května 2011 od 16 hodin se ve vestibulu Základní školy dr. Milady Horákové uskuteční pietní setkání při příležitosti 61. výročí popravy významné právničky a političky, podle níž se tato kopřivnická škola jmenuje. Ačkoliv smutné výročí justiční vraždy Milady Horákové připadá až na 27. června, vzpomínková akce se bude konat v téměř měsíčním předstihu z důvodu plánované rekonstrukce školy.

 

31. května v 19 hodin vystoupí v kulturním domě pražská travesti skupina Screamers. Tentokrát se představí v říši divů.

 

Už zbývá jen pár týdnů do startu 14. ročníků kopřivnického DRTIČE a přihlášeno je přes 500 bikerů. Zdá se, že zastavení registrace se blíží. Kopřivnický DRTIČ – bikerský poloorientační nezávodní hobby maraton – se pojede v novém termínu, a to 18. června 2011. Mezi letošní novinky patří také zcela nová trasa, která se ještě nikdy nejela.

 

Ve středu 1. června 2011 se mohou všichni Kopřivničané zapojit do soutěže měst s názvem Evropský plavecký den. Jejím cílem je dosáhnout co největšího množství účastníků, kteří na místním krytém bazéně uplavou 100 metrů libovolným způsobem. Přijďte podpořit naše město v 1. ročníku mezinárodní plavecké soutěže a zároveň udělat něco pro své zdraví.

 

Ve středu 1. června 2011 se bude konat třetí Den sociálních služeb, který pro své občany i návštěvníky z širokého okolí připravilo město Kopřivnice ve spolupráci se Štramberkem, Závišicemi a Ženklavou. Hlavním cílem této celodenní akce je ukázat široké veřejnosti, jaké služby lze využít při překonávání nepříznivých životních situací.

 

První červnový den se v mnoha zemích světa slaví Děn dětí a jinak tomu nebude ani v Kopřivnici. Jak již bývá zvykem, oslavy budou nejen zábavné, ale také poučné. Den dětí bude probíhat zároveň s Dnem sociálních služeb, takže si děti budou moci vyzkoušet například jízdu na tandemovém kole či pomůcky pro simulaci zrakového handicapu.

 

X.ročník nepostupové přehlídky dětského, studentského a jinak mladého divadla Kopřivnická bedna v DDM začíná 2. 6. A končí 4. 6. 2011

 

Ve středu 18. května 2011 byly veřejnosti představeny návrhy koncepce regulace parkování v centrální části Kopřivnice. Kdo na veřejné projednání připravovaného dokumentu nepřišel, má stále možnost zasílat radnici své nápady a připomínky k dané problematice, a to do 27. května 2011. Představený návrh je totiž živým dokumentem, na kterém se bude ještě pracovat, a teprve po přihlédnutí ke všem připomínkám budou koncepci projednávat orgány města.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice