20. 5. 2013

 

Město Kopřivnice Vás srdečně zve na veřejné diskuzní fórum s názvem S VÁMI O VŠEM? OVŠEM! Akce se bude konat v pondělí 20. května od 17 hodin v Kulturním domě Kopřivnice. Kromě diskuze o rozvoji našeho města bude připraven zajímavý doprovodný program s ochutnávkou káv a čajů, prezentací nové cukrárny, měřením tlaku či losováním pěkných cen. Chybět nebude ani tradiční hlasování o tom, kdo z účastníků získá dva šeky v hodnotě 7 500 korun.

Na dětském fóru v úterý 14. května se sešli školáci a studenti základních škol, aby společně označili problémy, které je trápí. 3 zásadní návrhy budou předány k diskusi na veřejném foru.

Problém / příležitost

Počet

hlasů

Modernizace koupaliště

11

Větší možnost brigád pro mládež (od 15 let)

10

Discgolfové hřiště

3

Rozšíření   nabídky knihovny o nové tituly

2

Více   kamer na ulicích

1

Renovace   „náměstí“ před kulturním domem

1

Opravit   cestu ke kapličce směrem na Příbor

1

Rekonstrukce   hřišť

1

Zaměstnat   lidi bez přístřeší

0

Zvýšit   počet parkovacích míst na sídlišti „SEVER“

0

 

 

 

Valašské království hledá řezbáře. Vyhlásilo „výběrové řízení“ na šikovného řezbáře, který by na Štramberské Trúbě vytvořil vlastní umělecké dílo ze zbytku kmenu staré borovice. Jedná se o kmen průměru 50cm a výšky 2,5 m před turistickou chatou Dr. Hrstky na hradě Štramberku. Socha by měla důstojně nahradit strom, který za svých 100 let svého života byl svědkem mnoha proměn, které se na hradě udály, a byl tichým společníkem mnoha lidí, jejichž životy byly s tímto kouzelným místem spjaty.

 

 

Mateřské školy Kopřivnice pořádají zábavné odpoledne pro rodiče a děti – Hrajeme si s pohádkou – 29. 5. 2013 na školních zahradách u MŠ Záhumenní a I. Šustaly od 15:00.

 

 

Akce s názvem JARNÍ ÚKLID proběhne od pondělí 20. května a potrvá až do pátku 14. června v otevíracích hodinách sběrného dvora na ulici Panská a pro prvních 200 občanů bude jako dárek připravena buď praktická svítilna s karabinou, nebo stylová kalkulačka. Jeden občan, může v rámci akce JARNÍ ÚKLID na sběrném dvoře získat pouze jeden dárek. Odměnu lidé nezískají za monočlánky nebo baterie a kuchyňské zařízení jako jsou lednice, sporáky, myčky nebo mikrovlnky.

A jaké vysloužilé elektrozařízení mohou občané nosit na sběrný dvůr? staré monitory, televize, počítače, notebooky, tiskárny, rádia, hudební přehrávače a videopřehrávače, fotoaparáty, videokamery nebo telefony. Odměnu lidé nezískají za monočlánky nebo baterie a kuchyňské zařízení jako jsou lednice, sporáky, myčky nebo mikrovlnky.

 

 

Z důvodu komplexního čištění místních komunikací a parkovišť bude na uvedených ulicích v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel. Vozidla nerespektující zákazové značení budou odtažena: 18. května na ulici Erbenově, v části ulice  I. Šustaly, na ulici B. Němcové, Dvořákově a Záhumení. Dne 20. května bude čištěna část ulice  Štramberské Alšova a B. Smetany, 21. května na ulici Komenského Pod Stadionem, Jiráskově ulici, Palackého, Tyršově a v části ulice  Havlíčkovy.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou přistaveny dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin. 20. května na ulici Osvoboditelů, 21. května na Ignáce Šustaly a 22. května na ulici Francouzské.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 17. – 20. května na ulici Sluneční, Pod Bílou horou, Sadově, Příborské, Na Pinkavce, Na Luhách, v Lubině Sýkorci a v Lubině za benzinkou.

                

  

Na úterý 21. 5. 2013 – 16.00 hodin  máme pozvánku pro nejmenší posluchače – na pohádku o O BUDULÍNKOVI  je to První představení loutkohereckého souboru Rolnička v nových prostorách KDK.

 

 

 

Filmový klub kina Puls 21. května 2013 uvádí dokumentární, varovný film Šmejdi, který rozkrývá drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Součástí projekce je beseda s autorkou.

 

 

Dne 23. 5. 2013 v 17:00 bude v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici zahájená výstava s názvem „Salon první republiky“, dovíte se co, kdy a kam se nosilo. Součásti zahájení výstavy bude komentovaná módní přehlídka dobových modelů.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice