20. 5. 2019

Ve dnech 20.-22. května 2019 dojde k výluce v provozu na trati Studénka – Veřovice v úseku Štramberk – Veřovice.

 

Ringhofferova vila se objevila mezi soutěžními projekty Stavba Moravskoslezského kraje. Ve středu 15. května 2019 objekt navštívila odborná porota, aby rekonstrukci posoudila. Během návštěvy si porota vilu nejen velmi detailně prohlédla, ale také jí byl prezentován průběh rekonstrukce a ukázány fotografie stavu vily před opravami. Objekt v parku dr. E. Beneše soutěží v kategorii nazvané Stavba občanské vybavenosti-rekonstrukce pod pořadovým číslem 15 a lidé ji mohou svým hlasem podpořit na webové stránce stavbamsk.cz/hlasovani. Vyhlášení výsledků je naplánováno na červen letošního roku za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje a významných osobností regionu.

 

Přípravná třída pro děti s odkladem školní docházky v posledním roce před nástupem do školy začne od září fungovat na kopřivnické Základní škole dr. Milady Horákové. Rozhodli o tom minulý týden radní na žádost ředitelky školy. S přípravnými třídami měly v minulosti v místním systému vzdělávání dobré zkušenosti ZŠ Floriána Bayera a ZŠ Lubina. Se změnou školského zákona ale ani jedna z nich v aktuálním školním roce přípravnou třídu neotevřela.

 

Starosta města svolává na čtvrtek 23. května 2019 5. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 18.00 hodin. K projednání jsou připraveny tyto body: Rozpočtové opatření – Mateřská škola I. Šustaly – energetická opatření, prodej pozemků p.č. 661/29 k.ú. Vlčovice, 1909/320 k.ú. Kopřivnice (Aproreal, s r.o.) – navýšení kupní ceny o DPH, Směnná smlouva na pozemky p.č. 661/371, 661/132, 661/133 v k. ú. Vlčovice (Brose) – navýšení kupní ceny o DPH.

 

V rámci probíhající rekonstrukce kopřivnického hřbitova žádá společnost Slumeko nájemce hrobových a urnových míst na staré části hřbitova, aby v průběhu prací, tj. v období od 2.5.2019 do 30.09.2019, umístili výzdobu hrobů dál od tělesa chodníku, případně ji omezili na minimální rozsah. „Prosíme vlastníky hrobového zařízení, které není stavebně stálé – uvolněné obkladové desky, hrobové obruby atd. o zabezpečení nebo demontáž,“ uvedl za společnost Slumeko Vladimír Pustka s tím, že v době provádění stavebních prací a pohybu strojní techniky na staveništi je nutné počítat s omezeným přístupem k hrobovým místům dotčených stavbou. Společnost děkuje za pochopení!

 

Vernisáž výstavy absolventů výtvarné oboru 1s.ZUŠ Mis music s Annou Georgiadu, v pondělí 20.5. ve 14:30.

 

ZDENĚK PÍCL chystá prožitková přednáška s meditací v centru Divotvůrna na téma 5. čakra – 21.5.2019 v 18.00

 

Po dva dny – 22. a 23. 5. se v KDK chystá ukázka celoroční práce žáků a učitelů tanečního oboru kopřivnické Základní umělecké školy Zdeňka Buriana, vždy od 17 hod.

 

Máte chuť naučit se něco nového a udělat něco pro dětské čtenáře naší knihovny? Pak přijdte ve středu 22.5. ve 14:30 do knihovny na workshop Šití knih pro nejmenší děti.

 

Cyklus Ladislava Cvíčka s názvem Spisovatelé pro radost pokračuje přednáškou o životě a díle Jiřího Suchého.

Ve vile Machů – v 18.00 ve středu 22.5.

 

Ve středu 15. května se do ulic vydali dobrovolníci, kteří upozornili na problematiku nádorových onemocnění plic a vybírali příspěvky v rámci 23. ročníku českého dne proti rakovině. Zakoupením žlutého kvítku měsíčku lékařského se stužkou meruňkové barvy lidé podporují boj proti rakovině. V minulém roce se podařilo k 31. prosinci na sbírkovém účtu shromáždit rekordních více než devatenáct a půl milion korun.

 

Situace na pracovním trhu má trvale mírně klesající tendenci. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR. Nezaměstnanost v dubnu klesla na 2,7 procenta. Bez práce bylo 210 tisíc lidí. Počet volných pracovních míst se zvýšil na 340 tisíc, oznámil Úřad práce ČR.

Největší podíl nezaměstnaných stále zůstává v Moravskoslezském kraji, kde dosáhl 4,4 procenta.

V evidenci úřadů práce v kraji bylo na konci měsíce 37 364 uchazečů, počet hlášených volných pracovních míst narostl na 17 319. Poměr počtu žadatelů k počtu pracovních pozic je 2,2.

Na konci března bylo na Novojičínsku bez práce 2927 lidí, míra nezaměstnanosti spadla na 2,75 %. V nabídce bylo 2951 pracovních pozic. Na jedno pracovní místo tak připadá méně než 1 žádost.

V Kopřivnici se v březnu nově registrovalo 156 uchazečů o práci, celkem jich je 892, podíl nezam. osob činí 3,05 %. V nabídce je 957 volných míst.

 

V pátek 24. května 2019 večer se na mnoha místech otevřou dveře a brány kostelů v rámci dlouhodobého projektu Noc kostelů. v letošnímV 11. ROČNÍKU připravuje na 1400 kostelů nevšední program, při nichž budou mít návštěvníci příležitost nahlédnout do věží, sakristií, kaplí, křížových chodeb, klášterních refektářů i rajských zahrad, nechat se v chrámových prostorách provést slovem, povznést hudbou, i potěšit při setkání. V kopřivnici bude letos volně přístupný kostel sv. Bartoloměje od 18 do 23 hodin včetně zvonice a modlitebna Apoštolské církve / bývalá samoobsluha na uklici Bezručově od 17:30 -00:30.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice