17. 5. 2019

Pouhých čtyřiapadesát sekund od zahájení příjmu žádostí o kotlíkové dotace stačilo na vyčerpání celé částky vyčleněné na výměnu topenišť pro severní Moravu a Slezsko. Hejtmanství chce ke stávajícím 500 milionům korun získat další peníze. Deset tisíc zájemců, tedy maximum, které kraj přijímá, se přihlásilo během prvních dvou hodin. Žádosti, jimž není možné vyhovět, zůstanou v takzvaném zásobníku.

 

Záchranáři dostali 12 zbrusu nových sanitek. Pro bezchybné fungování záchranného systému je obměna starších vozů za nové velmi důležitá. Nákup financovala přímo zdravotnická záchranná služba z investičních prostředků.

 

V pátek 17. května od 9.00 hod. v centru Kopřivnice se bude konat tradiční farmářský trh. Během dne budete mít možnost nakoupit si ovoce, zeleninu, pečivo, uzeniny, maso a mnoho dalšího. Můžete se těšit na rozšířenou nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček.

 

PŘEDNÁŠKA: Vědomý život v radosti, Štramberk. FyzioRelaxCentrum Štramberk pořádá v pátek 17. května od 16.00 hod. přednášku Stanislavy Podžorné. PhDr. Podžorná připomene, co je dobré si uvědomit, co je moudré přijmout a jak mít zdravě rád sám sebe.

 

Máte rádi víno? Tak přijďte v pátek 17. května od 18.00 hod. do Vily Machů, na řízenou degustaci vín. Během večera ochutnáte několik vzorků vín, a přitom se dozvíte mnoho informací o víně a jeho zpracování, kterými řízenou degustaci doplní majitel rodinného vinařství Václav Mrkva z Nového Poddvorova. Vína bude možné si zakoupit také na místě.

 

Štramberský Jasoň: Kopřivnice – Štramberk – Hukvaldy – Frenštát pod Radhoštěm – Ostrava. Již 3. ročník turistického pochodu se uskuteční v sobotu 18. května. Celkem pro účastníky je připraveno 13 tras Lašskou branou Beskyd o délce od 6 do 53 km. Trasy vedou z Ostravy, Frýdku Místku, Frenštátu pod Radhoštěm a Kopřivnice. Start je naplánován na 8.00 hod. Veškeré informace naleznete na Štramberský Jasoň.

 

Běh dětí Národním sadem ve Štramberku. V sobotu 18. května se uskuteční v Národním sadu 10. ročník veřejného závodu pro všechny děti. Přihlášky a rezervace v den závodu v budově ZŠ Štramberk od 8.00 hodin, nejpozději 15 minut před startem příslušné kategorie. Více na tel. čísle 731 255 023.

 

Den se starými technologiemi VIII. V Příboře. V sobotu 18. května od 9.00 hod. v Muzeu a pamětní síni Sigmunda Freuda se můžete těšit na pořad přibližující některé archaické zaniklé rukodělné technologie. Prezentace archaických rukodělných technologií na základě experimentů pracovníků Muzea Novojičínska a vysokoškolských studentů. Proběhne také vyhodnocení soutěžního projektu pro žáky základních a studenty středních škol Vzpomínky na minulost. Pořad budou doprovázet lidové písně v podání valašských muzikantů. Proběhne ochutnávka pozapomenutých jídel a nápojů ze surovin jako jsou kopřivy a žaludy. Budou se podávat například placky ze žaludové mouky, chutná kopřivová roláda či žaludové pivo.

 

Malíř z podhradí. Hukvaldský rodák, akademický malíř, grafik a ilustrátor pan Antonín Kroča vystaví svá umělecká díla na hradě Hukvaldy. Zahájení výstavy se uskuteční v sobotu 18. května 2019 v 15:00 hod. Výstava představí malířovu nejnovější tvorbu vycházející ze silného moderního proudu pojetí malby, abstraktního expresionismu, ale také komplexním průřezem jeho celoživotní práce. Jeho díla vycházející z malířova nitra, ze samotné duše v podobě slavných portrétů, znázornění krajin a zátiší můžete shlédnout do 30. června 2019.

 

KONCERT: Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. V sobotu 18. května od 19.00 hod. v Městském pivovaru ve Štramberku se uskuteční tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice.

 

Mezinárodní den muzeí na Hukvaldech. Hrad Hukvaldy si na neděli 19. května od 11.00 hod. připravil workshop na téma fortifikační stavby. Workshop a beseda na téma fortifikační stavby, kulturně společenské vystoupení šermířů Adorea z Olomouce, prezentace slovenských řemeslníků.

 

Rodinný festival v Kopřivnici. V neděli 19. května od 13.00 hod. na zahradě Katolického domu Kopřivnice se uskuteční rodinný festival. Během odpoledne vystoupí školní band ZŠ sv. Zdislavy, skupina Swingala, pro děti se připraveno klaunské divadlo. Pro celou rodinu je připravena soutěž Zpívá celá rodina. Rodinné týmy minimálně tříčlenné, se mohou přihlašovat na tel. čísle 605 056 070 nebo na adrese info@cprkoprivnice.org. Více na tel. čísle 728 686 356.

 

Kopřivnické kino uvádí Bolšoj Těatr: Carmen Suita / Petruška. Příběh koncentrován na hlavní trojúhelník vztahů Carmen – Don José – Toreador, vše je ale transportováno do roviny symbolismu a expresionismu. Carmen je uzavřena do své arény života, kde zápasí se svým osudem, který nabírá v určitých okamžicích podobu býka, Don Josého, Toreadora. Svou koncepci takto viděné Carmen vyjádřil Rodion Ščedrin těmito slovy: „Život Carmen se mi jeví jako aréna, ve které se denně odehrává boj o její svobodu. Musí neustále bojovat proti všem, všichni usilují o její život. Stále se její osud pohybuje na hranici mezi životem a smrtí. Nejinak, než je tomu u toreadora a býka. Dramatický příběh se odehraje v neděli 19. května od 16.45 hod. v kině Kopřivnici.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice