20. 6. 2018

 

Pozvánka na 24. zasedání zastupitelstva města, které se koná ve čtvrtek 21. června od 16 hodin v 10. patře radnice. V přímém přenosu můžete sledovat na KTK, reprízy v neděli od 14:00 a v pondělí od 19 hodin. V úvodu by se měli zastupitelé seznámit s vyhodnocením hospodaření v našich lesích a schválit smlouvu týkající se projektu odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší. Důležitým dokumentem bude účetní závěrka města za rok 2017 a střednědobý výhled rozpočtu na další tři roky. Nebudou chybět kupní, prodejní a darovací smlouvy. Projednán bude plán financování obnovy vodovodů a kanalizací a zadávací dokumentace pro výběrové řízení, které řeší úpravu veřejných prostranství a parkování v okolí nového technického muzea. Na programu je dále bezúplatný převod stravovny Moravskoslezskému kraji a návrh na možné převzetí provozování odlehčovací služby. Navrženy ke schválení jsou individuální dotace ve sportu. Probrána budou udělení čestných občanství města a titulů významná osobnost. Zastupitelé se budou zabývat i smlouvou o spolupráci se slovenským městem Bánovce nad Bebravou a v závěru programu je zařazen bod – aktualizace koncepce podpory sportu města Kopřivnice.

 

Projekt Jaromíra Nohavicy míří do kina ve středu 20. 6., uslyšíte Šansony Hany Hegerová v podání Lucie Rybnikářové kopřivnického klavíristy Martina Pančochy – od 19 hod.

 

oslava slunovratu se chystá ve Čtvrtek 21. 6. 2018 v Hájence na Janíkově louce – 18.00 – 14.00 – na programu je tanec, bubnování, oheň, cvičení qi gong, Přihlášení do 17. 6. 2018,

 

Nenechte si ujít Evropský svátek hudbyv pátek 22.6., dopoledne se představí v centru školní kapely, odpoledne kapely Ptakustik, Pavel Helan, Laura a její tygři a Perutě.

 

V pátek 22. 6. 2018 se chystá Retrobál pod širým nebem, 2. ročník letní tančírny na trávníku se koná ve skautském centru Vanaivan.

 

A v pátek si můžete zatrsat také na letním večeru u KD Mniší, od 20 hod. se skupinou Koprock.

 

Spolek Forvers pořádá v sobotu 23.6 motorkářský sraz v Lubině pod větřkovickou. Začátek je v 11:00, vyjížďka je plánovaná na 13:00 a po vyjížďce se budou konat soutěže. Hraje DJ Stoupa. Setkání všech motonadšenců se koná za každého počasí.

 

V závěru června si v Kopřivnici připomenou výraznou osobnost českých dějin, právničku a političku Miladu Horákovou. V prostorách základní školy, která nese její jméno, se 27. června uskuteční tradiční pietní setkání. Zástupci školy, Konfederace politických vězňů a členové místního Klubu Masarykova demokratického hnutí se v atriu budovy školy, kde je umístěna pamětní deska věnovaná právě Miladě Horákové, sejdou ve středu 27. června v deset hodin dopoledne. Na pietní setkání je srdečně zvána široká veřejnost.

 

Chodník, vedoucí okolo vlakové zastávky a propojují ulici Dělnickou s Nádražní se již brzy promění v cyklostezku. Ta vznikne rekonstrukcí stávajícího asfaltového chodníku, kde jedoucí cyklisté dostávali pokuty, když je policejní hlídka kontrolovala v úseku, označeném značkou Cyklisto, veď kolo. Stávající chodník o výměře 126 m2 bude předlážděn zámkovou dlažbou. Nově budovaná stezka pro cyklisty bude obousměrná, bude široká 2,5 metru, s dělícím pásem. plus 40 cm předělovací pás. „Nově bude celková plocha 325 m2. Stezka bude z betonové zámkové dlažby. Křížení dvou železničních přejezdů vlečky do Tatry bude zabezpečeno speciálními předěly. Pro realizaci díla v hodnotě cca 1,3 mil kč byla vybrána firma V + V SAVEKO, s.r.o., práce začnou, až bude podepsána smlouva o realizaci a cyklostezka by měla být dokončena do konce prázdnin.

 

Cyklobusy letos budou přesunovat zájemce do Beskyd i do Jeseníků. Letošní sezona zahajuje 16. Června a linky budou v provozu až do září. V období letních prázdnin, tj. od 2. července do konce srpna, denně, v červnu a v září pouze o víkendech a státních svátcích. Speciální cyklovozíky pro přepravu kol připojené za autobusy mají omezenou kapacitu, proto je doporučována rezervace předem.¨První trasa Beskydského cyklobusu vede z Ostravy přes Frýdek-Místek, Frýdlant n. O, Bílou, Velké Karlovice a končí v Prostřední Bečvě. Druhá trasa vede z Nového Jičína přes Kopřivnici, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Velké Karlovice až na Bílou.

 

Festival Colours of Ostrava si poprvé užijí i lidé, kteří nic neslyší. Červencový multižánrový festival Colours of Ostrava navštěvují každý rok stovky tělesně postižených lidí včetně vozíčkářů. Letos poprvé se tam chystají také lidé s postižením smyslů. Hudbu sice neuslyší, ale mohou ji vnímat tělem prostřednictvím vibrací. Texty písní při některých koncertech budou letos poprvé tlumočeny do znakového jazyka. A totéž slíbil pořadatel festivalu při zahajovacím projevu i některých přednáškách. Části přednášek se zúčastní také přepisovatel a jím psaný text se bude promítat na plátně. Přepis pomůže hlavně lidem, kteří ztratili sluch až v průběhu života. Kromě tlumočníků do znakového jazyka či přepisovatelů mluveného slova bude k letošním novinkám festivalu patřit například praktická příručka v Braillově písmu obsahující základní informace pro nevidomé, hmatový plán areálu s vyznačením všech festivalových scén a také speciální 3D model auly Gong.

 

Na začátku června odjelo z kopřivnického volejbalového klubu 13 děvčat a 4 chlapci do německého Regenstaufu na 25. ročník největšího evropského volejbalového turnaje mládeže Netto Regental Cup 2018. Zúčastnilo se jej celkově okolo 1600 mladých sportovců ze 177 družstev a z 6 zemí. Hrálo se na 50 připravených hřištích a při vysokých teplotách a svěřencům Roberta a Mirky Kundlovým se dařilo. Smíšené družstvo ve složení Tomáš Gazda, Ondřej Kundel, Agáta Šustalová a Mila Stanojković podalo vynikající výkon a dokázali vyhrát páteční beach volejbalový turnaj v konkurenci družstev z Německa, České republiky, Polska, Rakouska, Itálie a Švédska. V hlavním turnaji, tedy v klasickém volejbale, který probíhal v sobotu, a neděli jsme měli zastoupení ve dvou dívčích týmech. Účast v semifinále jednoho týmu v hlavní soutěži a celkové 5. místo druhého dívčího týmu je také vynikající výsledek a pro všechny děti to byl skvělý sportovní zážitek a obrovská zkušenost poměřit si síly s dalšími evropskými týmy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice