22. 6. 2018

 

Spolek Forvers pořádá v sobotu 23.6 motorkářský sraz v Lubině pod větřkovickou. Začátek je v 11:00, vyjížďka je plánovaná na 13:00 a po vyjížďce se budou konat soutěže. Hraje DJ Stoupa. Setkání všech motonadšenců se koná za každého počasí.

 

Město Kopřivnice nabízí formou nabídky k prodeji obálkovou metodou osobní automobil Škoda Superb 1,9 TDI, r. v. 2005 s vyvolávací cenou 86.000 Kč. Stav tachometru 205.000 km, STK do 6/2019, servisní knížka, spolehlivé, mírná koroze. V 6/2018 byl proveden pravidelný roční servis – provedena výměna TURBA a vyměněno a přetěsněno čelní sklo. Výbava: okna a zrcátka v elektrice, automatická klima, autorádio (CD, mp3), Alu kola, zámek zpátečky, plechové disky kol (k zimnímu provozu). Doplňující dotazy směrujte na tel. č. 556879736 nebo e-mail miroslava.michalska@koprivnice.cz. V případě zájmu o odkoupení vozidla v termínu do 28. 6. 2018 do 14 hodin předejte Vaši nabídku kupní ceny v zapečetěné a neprůhledné obálce nadepsané jako „Nabídka – Škoda Superb – NEOTVÍRAT!“ na podatelnu MÚ Kopřivnice nebo na odbor financí MÚ Kopřivnice k rukám p. Miroslavy Michalské. Pozn. auto bylo nabízeno formou aukce, ale byly zjištěny závady, které byly následně opraveny a zajištěn roční servis.

 

Dne 29. 6. od 7:30 do 15:00 bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Francouzské, 17. listopadu, Družební a Dolní.

 

Svoz směsného komunálního odpadu, který připadá na den 5. 7. 2018 – státní svátek, proběhne ve středu 4. 7. 2018.

 

Firmy v Moravskoslezském kraji zaměstnávají čím dál více cizinců. Složitá situace na trhu práce, kdy je stále těžší nalézt nové zaměstnance, nutí některé firmy přijímat čím dál více cizinců. Jejich počet se v Moravskoslezském kraji za poslední čtyři roky zvýšil o dvě třetiny. Zatímco se v roce 2014 evidovalo 16 864 cizinců zaměstnaných u 1 095 daňových subjektů, v roce 2017 už jich bylo 29 647 u 1 353 firem. A právě se zaměstnáváním cizinců mohou mít mnohé firmy problémy. Některé jim totiž dávají práci nelegálně.

 

Evropský svátek hudby, Kopřivnice. V pátek 22. června od 9.00 hod. v prostranství před Kulturním domem se můžete těšit na vstoupení skupin, jako jsou Ptakustik, Pavel Helan, Laura a její tygří a Perutě. Dopoledne vystoupí žáci, sbory a kapely místních základních škol. Vstup volný.

 

Svatojánek 2018, Příbor. Navštivte v pátek 22. června od 17.00 hod. kouzelný pohádkový les s královnou podsvětí, vodními vílami, druidy, babkou kořenářkou a čarodějnicemi. Na konci cesty Vás čeká Svatojánek a jeho poklad.  Akce pro všechny malé i velké děti se uskuteční na nábřeží u Mexického splavu.

 

Retrobál pod širým nebem, Kopřivnice. Již druhý ročník letní tančírny na trávníku pod širým nebem se uskuteční v pátek 22. června od 19.00 hod. v areálu skautského centra Vanaivan. Zahraje skupina Milana Cypruse. Rezervace a prodej vstupenek na: Skautský oddíl Veverky.

 

Druhý letní podvečer v Piaristických zahradách v Příboře. V pátek 22. června od 19.00 hod. je v Piaristických zahradách přichystán koncert pro zpříjemnění pátečního večera. Na programu zazní známé spirituály v provedení Komorního pěveckého kvarteta a dixielandové, ragtimové a populární melodie v podání Příborského žesťového kvinteta.

 

Letní večer v Kopřivnici. Osvětová beseda Mniší si na pátek 22. června od 20.00 hod. v prostorách vedle Kulturního domu Mniší večerní posezení s kapelou Koprock.

 

Sokolšlap, Příbor. Již pátý ročník rekreační cykloturistické akce se uskuteční v sobotu 23. června od 9.00 hod. v areálu TJ Sokol Příbor. Pro účastníky jsou připraveny trasy od 5 km do 100 km. Možnost přespání na žíněnkách ve vlastním spacáku. Od 19.00 hod. zahraje skupina Kiwi.

 

Myslivecké letní odpoledne a metání metel v Příboře. Tradiční metání metel před řeku Lubinu je naplánováno na sobotu 23. června od 14.00 hod. Přichystané jsou soutěže pro děti a vystoupení country skupiny Čeladěnka.  Na závěr všichni společně zapálí vatry a dospělí budou metat metly přes Lubinu.

 

Kopřivnice slaví v rytmu swingu v Kopřivnici. Dobová taneční oslava s živou hudbou a ukázkami swingových tanců se uskuteční v sobotu 23. června od 15.00 hod. před muzeem Oldtimer. Každý z účastníků obdrží malý dárek se symbolem města Kopřivnice. Více na tel. čísle 733 664 127.

 

Divadelní představení: O pyšné princezně ve Štramberku. Pohádka o princezně v podání dětského souboru Divadla Pod věží Štramberk V Půlnočním království žije pyšná princezna Krasomila. Když odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který Půlnoční království ovládá. Miroslav a princezna proto uprchnou a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství.  O tom jak tato pohádka dopadne, se dozvíte v sobotu 23. června od 15.00 hod. v Kulturním domě Štramberk.

 

Hukvaldská svatojánská noc. Magická noc na hradě Hukvaldy proběhne v sobotu 23. června od 18.00 hod. Svatojánská vatra, lampionový průvod a také pozorování hvězdné oblohy hvězdářskými dalekohledy a ohňová show s podání skupiny scénického šermu Allegros, na to vše se můžete těšit.

 

Symfonický koncert na Hukvaldech. Další koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka se uskuteční v sobotu 23. června od 18.00 hod. v hukvaldské oboře. Lidové inspirace v dílech českého a slovenského klasika a neuvěřitelný příběh „čarodějnice“ ze slováckého pomezí zaznějí v téměř autentickém prostředí hukvaldské obory.

 

Ukázka činnosti mladých hasičů 13. Okrsku, Hukvaldy. V neděli 24. června od 10.00 hod. v areálu ZŠ a MŠ Leoše Janáčka jsou pro všechny rodiče s dětmi připraveny ukázky z oblasti hasičského zásahu i požárního sportu. Po představení hasičská technika zpřístupněná veřejnosti. Program pro děti, ve kterém si mohou vyzkouše hasičské dovednosti.

 

Umění v kině: Já, Claude Monet v Kopřivnici. Prostřednictvím soukromých dopisů odhaluje oceňovaný režisér Phil Grabsky ve svém novém filmu zcela nový pohled na muže, který nejenže se svými obrazy zasloužil o zrod impresionismu, ale byl také možná nejvlivnějším a nejúspěšnějším malířem 19. a počátku 20. století. Přesto, a snad právě proto, Monetův život představuje strhující příběh muže, který pod rouškou svých sluncem rozjasněných pláten trpěl pocity deprese a osamělosti a dokonce inklinoval k sebevraždě. Jak se ale jeho umění vyvíjelo a jeho láska k zahradničení vedla ke slávě jeho zahrady v Giverney, objevuje se v jeho dopisech humor, porozumění a láska k životu. O životě známého impresionistického malíře se dozvíte v neděli 24. června od 15.30 hod. na plátnech Kina Kopřivnice.

 

Balada pro banditu na Hukvaldech. Již jedenáctý rok se hraje v brněnském Divadle Husa na provázku skvělá inscenace hry dvojice Miloš Štědroň – Milan Uhde Balada pro banditu. Autoři souhlasili s úpravou hudební složky inscenace pro Jihočeskou filharmonii. A v této verzi bude uvedena v neděli 24. června od 17.00 hod. v Hukvaldské oboře.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice