20. 9. 2013

 

Ve čtvrtek 26. září se sejdou na svém 18. zasedání zastupitelé města a projednávat by měli například prodej kavárny a loutkového divadla. Zasedání můžete sledovat od 16. hodin v zasedací místnosti v 10. patře radnice nebo v přímém přenosu na našem kanálu. Mezi dalšími body budou zastupitelé například řešit prodej pozemků pod někdejší železniční tratí propojující Příbor a Kopřivnici, které městy nabídly české dráhy a další směny a převody pozemků. Na programu je také schválení Jednacího řádu Zastupitelstva města Kopřivnice, vyúčtování dotace na rok 2012 Regionálního muzeu či průběžná zpráva o financování příspěvkové organizace Kulturní dům Kopřivnice. Nebude chybět aktuální informace o podaných a připravovaných projektech a mezi nimi například „Rekonstrukce zimního stadionu – I. etapa. Jedním z posledních bodů je projednání Pravidel prodeje bytových domů. Reprízu můžete sledovat v neděli 29. září od 14:00 hodin nebo v pondělí 30. září od 19:00 hodin na programu KTK.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 20. – 23. září na ulici Sluneční, Pod Bílou horou, Sadové , Příborské, Na Pinkavce, Na Luhách, v Lubině Sýkorci a v Lubině za benzinkou.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 18. září od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody na ulici Školní 988, 989, 990, 991 a 239.

Dne 23. září od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody v Lubině nad mléčnou farmou

30. září od 8:00 – 13:00 hodin v Lubině Větřkovicích.

 

 

ČEZ Distribuce , a.s. oznamuje, že dne 20. září od 7:30 – 14:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Janáčkově a Horečkově.

 

 

19. 10. – to je termín, kdy proběhne referendum k osamostatnění Lubiny. V úterý 17. 9. svolal přípravný výbor občany k rozpravě, kde vysvětloval důvody, proč by se Lubina měla osamostatnit. Radnice k této problematice zřídila na svém webu speciální sekci s ekonomickými podklady, kde je možno získat informace o aktuální finanční situaci. Lidé se na rozpravě dále dotazovali, jaký bude postup v případě souhlasu občanů, jak bude voleno nové vedení obce, jak bude probíhat dělení majetku, jak nákladné bude oddělení, jak bude řešeno splácení nové kanalizace.   Novinkou pro toto referendum je rozdělení Lubiny na 2 volební okrsky. Občané bydlící na katastrálním území Drnholec budou hlasovat v budově základní školy. Občané z katastrálního území Větřkovice  – v sále Katolického domu.  Rozhodnutí v referendu bude platné, pokud pro něj bude hlasovat nadpoloviční většina, tedy 672 osob. Pokud bude výsledek záporný, nesmí být pokus o opakování referenda učiněn minimálně po dobu dvou let.

 

 

Renovátorská firma Ecorra v Lubině má na kontě další unikát.  Podařilo se ji úspěšně dokončit unikátní rekonstrukci závodního automobilu Wikov starého bezmála 90 let. Na originálním podvozku Wikov, s originálním motorem Wikov, byla postavena nová karoserie typu Wikov 7/28, přesně takového typu, který se v roce 1930 zúčastnil závodů na Masarykově okruhu v Brně.  Ecorra zrekonstruovala model pro pravnuka zakladatele původní továrny Martina Wichterleho .  

 

 

Dana Zátopková otevře hřiště na sídlišti Jih. V pátek 20. září v 9 hodin budou slavnostně otevřena nová hřiště a sportoviště, která byla vybudována v rámci druhé etapy revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Jih. Slavnostní přestřižení pásky za účasti vzácných hostů se uskuteční v pátek 20. září 2013 v 9 hodin na hřišti u Základní školy Alšovy. Na programu bude vystoupení sboru ZŠ Emila Zátopka, tematická výstava ZŠ Alšovy a především štafetové závody pro žáky základních škol. Chybět nebude rozdávání balónků a drobných dárečků pro všechny příchozí děti. Přijďte si prohlédnout nová sportoviště, pozdravit známé sportovce a fandit reprezentantům jednotlivých kopřivnických škol! V případě velmi nepříznivého počasí se část programu uskuteční ve vestibulu školy a běžecké závody budou odloženy na jiný termín.

 

 

Honební společenstvo Lubina zve své členy na jednání valné hromady. Na programu bude zpráva o činnosti Honebního společenstva za rok 2012, finanční zpráva, zpráva o mysliveckém hospodaření v honitbě Lubina a další. Valná hromada Honebního společenstva Lubina se bude konat v pátek 20. září od 16 hodin v Katolickém domě v Lubině.

 

 

Víkend ve znamení běhů. Nejvýznamnější sportovní akcí víkendu bude bezesporu Běh rodným krajem Emila Zátopka. Již 11. ročník běžekého závodu věnovaného odkazu slavného atleta Emila Zátopka se poběží v sobotu od 11:00 hodin. Startovat se bude na prostranství před Technickým muzeem Tatra za účasti paní Dany Zátopkové. Před zahájením běhu se uskuteční koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice.

 Hlavní událost bude doplněna řadou dalších běhů, které se uskuteční v průběhu pátku a soboty. V parku Edvarda Beneše se uskuteční Lidový běh a Běh dětí Kopřivnicí. Prezentace Lidového běhu je v rozmezí 8:20 – 8:55 hodin a start je naplánován na 9:00 hodin. Hromadně startují děti i dospělí bez omezení věku. Součástí závodu je také soutěž týmů mateřských a základních škol. Běh dětí Kopřivnicí představuje 4. ročník závodu pořádaného Městem Kopřivnice a Atletickým klubem Emila Zátopka. Prezentace závodníků probíhá již od 8:00 hodin a starty jsou rozděleny dle věku dětí na 9:25 – 10:20 hodin. Všichni účastníci běhu dostanou v cíli tričko, pamětní list a sladkou odměnu. Konat se bude také tombola, která bude společná pro účastníky Běhu dětí Kopřivnicí a Lidového běhu.

 Již v pátek si Emila Zátopka připomenou děti ze základních a mateřských škol. Od 9:00 hodin se na hřišti u ZŠ Alšovy uskuteční slavnostní otevření nových sportovišť na sídlišti Jih spojené se závody Zátopkova pětka a desítka. Běžecké závody žáků základních škol zahájí přestřižením pásky Dana Zátopková. Na dětském dopravním hřišti, nebo v hale ZŠ E. Zátopka v případě deště, se uskuteční štafetový běh dětí z mateřských škol – Minizátopek. Začátek závodu je v 9:30 hodin.

 

 

 Podzimní procházka po Janáčkových chodníčcích. 37. ročníku turistického pochodu Janáčkovy chodníčky – pochod okolím města Příbora a Hukvald začíná na nádraží ČD v Příboře. Zapsat se zde můžete od 6:30 do 9:00 hodin. Je možno zvolit ze čtyř pěších tras (10 km, 15 km, 25 km a 50 km) a dvou tras pro cyklisty (30 km a 60 km). Odjezd autobusu na trasu 15 km do Chlebovic na rozhlednu a 10 km Hukvaldy obora je v 9:00 hodin. Všechny trasy mají shodný cíl, a to v restauraci U Čechů.

 

 

Hudební víkendová nabídka. VI. Bubenické párty ve venkovním areálu BAV klubu v Příboře se v sobotu od 14:00 hodin uskuteční setkání bubeníků s etnickými bubny a jinými perkusí nástroji. V rámci programu bude zapojena muzikoterapie, workshopy bubnování a tanců i ukázky orientálních tanců. Vrcholem setkání bude vystoupení Tomáše Kočka s orchestrem.

Čajovna Mandala v Kopřivnici. V sobotu od 21:00 hodin se zde představí již legendární kopřivnická kapela hřmotného zvuku a divokých rytmů – Kauflant.

Rockový večer v Robinson baru v Kopřivnici. Od 20:00 hodin se můžete těšit na skupinu VAR.

 

 

Kopřivnický Klub Balsamina se vám během pátku a soboty pokusí nabídnout alespoň malou chvilku klidu a pohody. V pátek můžete mezi 17:00 a 20:00 hodinou navštívit seminář s názvem Jednohubky z arteterapie. Kurz je zaměřený na odpočinek a zastavení. Seminářem bude provázet arteterapeutka a pedagožka Katka Kovářová.

Stres a napětí se projevuje také na vašem těle. Seminář Fyzioterapie I.  zaměřený na bederní páteř je určen laické veřejnosti. Nabízí řešení pro prevenci, léčbu a autoterapii bolestí dolní části zad. Seminář proběhne v sobotu od 10:00 do 17:00 hodin pod vedení fyzioterapeutky Mgr. Evy Blahouškové, která vás naučí sestavu účinných cvičení na doma.

 

 

19. ročník hasičské soutěže dospělých – O pohár Větřkovské přehrady. Soutěž se uskuteční v sobotu od 13:00 hodin na tréninkovém hřišti v Lubině – Větřkovicích.

 

 

 Zahrát si tenis nebo jen přijít fandit můžete v sobotu na tenisové kurty na Hukvaldech. Od 12:30 hodin se zde uskuteční Tenisový turnaj žen „Old rice“.

 

 

V týdnu od 23. do 29. září 2013 proběhnou v 56 městech České republiky dny otevřených dveří, V77 nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Cílem této akce je upozornit na práci a význam těchto zařízení, kam mohou děti po škole přijít trávit volný čas nebo řešit problémy bez jakýchkoli registrací, či poplatků.

KONTAKT: Klub Kamarád, Město Kopřivnice, Kontaktní osoba: Marie Jalůvková (marie.jaluvkova@koprivnice.cz, 556811737, 739587110, www.klubkamarad.estranky.cz)

úterý 24.9. – Výlet do příborského muze na výstavu Tradičních romských řemesel (od14:00)
čtvrtek 26.9. – Hry pro děti na horní na hřišti u Matesa (od 15:30)
čtvrtek 26.9. – Beseda s klienty na vybrané téma
pátek 27.9. – Kapela Gipsy Triton a výstava fotek v klubu na Francouzské, pro děti soutěže na hřišti (od 15:00)
sobota 28.9. – Potáborové setkání – Jednodenní výlet převážně pro účastníky letního tábora klubu – děti i dobrovolníky (od 10:00)

 

 

20. 9. 2013, Frenštát p. R., kino

Amatérská divadelní společnost Waterloo

Komedie: Přišel na večeři

 

 

21. 9. 2013, Příbor, BAV klub

Bubenická párty

Tomáš Kočko a orchestr

 

 

Představení souboru Rolnička v Lubině  22. 9. 2013 –  Budulínek.

 

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice