18. 9. 2013

 

Společné jednání všech pracovních skupin v rámci plánování sociálních služeb v Kopřivnici se uskuteční dne 7. 10. 2013 v 16:00 hodin v konferenční místnosti v  10. patře, MÚ v Kopřivnici, Štefánikova 1163. Po dobu konání akce bude zajištěno hlídání dětí. Na programu budou informace o plnění II. střednědobého plánu a nominace na Osobnost roku 2013 v sociální oblasti v Kopřivnici.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 20. – 23. září na ulici Sluneční, Pod Bílou horou, Sadové , Příborské, Na Pinkavce, Na Luhách, v Lubině Sýkorci a v Lubině za benzinkou.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 18. září od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody na ulici Školní 988, 989, 990, 991 a 239.

Dne 23. září od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody v Lubině nad mléčnou farmou

30. září od 8:00 – 13:00 hodin v Lubině Větřkovicích.

 

 

ČEZ Distribuce , a.s. oznamuje, že dne 20. září od 7:30 – 14:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Janáčkově a Horečkově.

 

 

Dana Zátopková otevře hřiště na sídlišti Jih. V pátek 20. září v 9 hodin budou slavnostně otevřena nová hřiště a sportoviště, která byla vybudována v rámci druhé etapy revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Jih.

Druhá etapa revitalizace veřejných prostranství je jedním z dílčích projektů Integrovaného plánu rozvoje města pro obytnou zónu Kopřivnice Jih, na jehož realizaci se městu v roce 2009 podařilo získat téměř stomilionovou dotaci Ministerstva pro místní rozvoj.

Přestože všechna nová sportoviště jsou již zhruba měsíc hojně využívána veřejností, oficiální otevření je teprve čeká – slavnostní přestřižení pásky za účasti vzácných hostů se uskuteční v pátek 20. září 2013 v 9 hodin na hřišti u Základní školy Alšovy. Na programu bude vystoupení sboru ZŠ Emila Zátopka, tematická výstava ZŠ Alšovy a především štafetové závody pro žáky základních škol. Chybět nebude rozdávání balónků a drobných dárečků pro všechny příchozí děti. Přijďte si prohlédnout nová sportoviště, pozdravit známé sportovce a fandit reprezentantům jednotlivých kopřivnických škol!

V případě velmi nepříznivého počasí se část programu uskuteční ve vestibulu školy a běžecké závody budou odloženy na jiný termín.

 

 

Honební společenstvo Lubina zve své členy na jednání valné hromady.

Na programu bude zpráva o činnosti Honebního společenstva za rok 2012, finanční zpráva, zpráva o mysliveckém hospodaření v honitbě Lubina a další. Valná hromada Honebního společenstva Lubina se bude konat v pátek 20. září od 16 hodin v Katolickém domě v Lubině.

 

 

Referendum rozhodne o budoucnosti Lubiny. 19. 10.  budou občané Lubiny rozhodovat, zda se tato místní část osamostatní, nebo zůstane součástí Kopřivnice. Zastupitelstvo města Kopřivnice v červnu schválilo vyhlášení místního referenda k otázce osamostatnění Lubiny. Návrh na konání místního referenda podal Přípravný výbor pro osamostatnění obce Lubiny a svým podpisem jej podpořilo 458 oprávněných osob z celkového počtu 1 343. Pro uspořádání referenda se tedy vyjádřilo více než 30 % oprávněných osob požadovaných zákonem. Aby bylo rozhodnutí v místním referendu o oddělení části obce přijato, musí se pro něj vyslovit nadpoloviční většina oprávněných osob, tedy v případě Lubiny alespoň 672. Pokud na otázku „Souhlasíte s tím, aby se část obce – Lubina oddělením od města Kopřivnice stala samostatnou obcí?“ odpoví potřebný počet voličů kladně, mohla by se Lubina osamostatnit 1. ledna 2015. Pokud však bude výsledek záporný, nesmí být pokus o opakování referenda učiněn minimálně po dobu dvou let. Území Lubiny tvoří 807 ha, tedy zhruba 29 % rozlohy města. Na začátku roku 2013 bydlelo v této místní části 1 709 lidí, což představuje pouze 7,6 % z celkového počtu obyvatel Kopřivnice.

 

 

Sobotní běhy odstartují Dana Zátopková a Lenka Masná. V sobotu 21. září v 11 hodin vyběhnou z Kopřivnice zhruba dvě stovky závodníků, kteří se pokusí co nejrychleji absolvovat náročnou trasu Běhu rodným krajem Emila Zátopka. O startovní výstřel se i letos postará Zátopkova žena Dana. Memoriálu slavného kopřivnického rodáka budou předcházet oblíbené doprovodné běhy pro veřejnost v sadu E. Beneše. Od 8:20 bude v Šustalově vile probíhat prezentace Lidového běhu, který si mohou zaběhnout zájemci všech věkových kategorií. Pro sto padesát účastníků 740 m dlouhého závodu budou připraveny sladké odměny a speciální cenu získá nejpočetnější školní tým. Poté v parku poměří rychlost dívky a chlapci do devatenácti let v rámci 4. ročníku Běhu dětí Kopřivnicí. Prezentace mladých závodníků začne v 8 hodin a starty v jednotlivých kategoriích budou probíhat od 9:25 do 10:30. Účastníci dětských běhů dostanou v cíli pamětní list, tričko a sladkou odměnu, prvních šest v každé kategorii obdrží také medaile a věcné ceny. Tři nejlepší školní družstva navíc získají poukazy na zakoupení sportovních potřeb v celkové hodnotě 10 tisíc korun. Vzácnými hosty budou členové Českého klubu olympioniků a finalistka MS 2013 v běhu na 800 m Lenka Masná, která bude závody startovat a zájemcům se podepíše během své autogramiády. Jakmile dozávodí děti, odstartuje Dana Zátopková před muzeem automobilů memoriál svého slavného manžela. Cílem 22,3 km dlouhého závodu je Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm, kde se nachází místo posledního odpočinku Emila Zátopka. Zde také každoročně probíhá slavnostní vyhlašování vítězů a předávání cen. Běh je součástí Českého i Moravskoslezského běžeckého poháru a o jeho vysoké úrovni svědčí hojná zahraniční účast. I letos v něm změří síly běžci nejen ze všech koutů ČR, ale také ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Francie, Velké Británie či Ukrajiny.

 

 

Čtvrtek 19. září – od 19.00 hodin – velký sál KDK. Hraje Komorní scéna Aréna Ostrava. NIKOLAJ VASILJEVIČ GOGOL – HRÁČI. První divadlo z nabídky letošního předplatného na novou divadelní sezonu v KD Kopřivnice.

Nikolaj Vasiljevič Gogol v 19. století netušil, že jeho vize budou žít i ve věku našem. Když divák hru o setkání falešných karetních hráčů té nejvyšší třídy sleduje, má pocit, jako kdyby ji autor napsal dnes.

 

 

20. 9. 2013, Frenštát p. R., kino

Amatérská divadelní společnost Waterloo

Komedie: Přišel na večeři

 

 

21. 9. 2013, Příbor, BAV klub

Bubenická párty

Tomáš Kočko a orchestr

 

 

Představení souboru Rolnička v Lubině  22. 9. 2013 –  Budulínek.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice