16. 9. 2013

 

Vycházka do podzimní hukvaldské obory se společným pozorováním ptáků a oborní zvěře (daňků, muflonů, černé zvěře). SRAZ zájemců:  sobota  28. září  2013 do 9.00 hod. u brány do obory na Hukvaldech (nad kostelem).

 

 

Děti se mohou těšit na svět pohádek a pohybu. Mateřským školám Kopřivnice se již potřetí podařilo získat dotaci na projekt „Svět je velká zahrada“. K nedávno revitalizovaným zahradám pěti kopřivnických školek, tak již brzy přibudou dvě další. Děti z MŠ Krátké se mohou těšit na Zahradu plnou pohybu, MŠ Francouzskou obklopí Země pohádek. Stavební práce jsou již v plném proudu a hotovy by měly být do konce listopadu.

 

 

Správa silnic moravskoslezského kraje zahájila opravu mostu ve směru z Kopřivnice do Lubiny. Provoz bude řízen semafory a mělo by se jednat o stejnou techniku opravy jako v případě hlavního mostu přes železnici. Ukončení opravy j plánováno do konce listopadu. Pod mostem nebude umožněna doprava aut a správ silnic by ráda komunikaci uzavřela pro pěší, s čímž naše radnice nesouhlasí.

 

 

Honební společenstvo Lubina zve své členy na jednání valné hromady.

Na programu bude zpráva o činnosti Honebního společenstva za rok 2012, finanční zpráva, zpráva o mysliveckém hospodaření v honitbě Lubina a další. Valná hromada Honebního společenstva Lubina se bude konat v pátek 20. září od 16 hodin v Katolickém domě v Lubině.

 

 

Týden mobility s Danou Zátopkovou a Xindlem X. Září v Kopřivnici již tradičně patří běhu, cyklistice, turistice, propagaci zdravého životního stylu a dalším aktivitám pořádaným v rámci mezinárodní kampaně Evropský týden mobility. A protože letos slaví Zdravé město Kopřivnice významné výročí, mají se Kopřivničané opravdu na co těšit. Kromě každoročně pořádaných akcí je čeká například koncert Xindla X. „Kampaň Evropský týden mobility se zaměřuje hlavně na podporu udržitelných druhů dopravy a zdravého životního stylu – proto bude její nedílnou součástí například turistický pochod okolím Kopřivnice, noční cyklistická vyjížďka na Javorník nebo několik běžeckých závodů pro děti i dospělé. Tím stěžejním bude samozřejmě Běh rodným krajem našeho slavného rodáka Emila Zátopka, který  jako vždy odstartuje Dana Zátopková. Nebudou však chybět ani doprovodné běžecké akce pro žáky základních i mateřských škol, Lidový běh a Běh dětí Kopřivnicí. Na své si přijdou také milovníci modelů na dálkové ovládání i všichni, kdo si chtějí nakoupit čerstvé potraviny přímo od výrobců a pěstitelů,“ přiblížila chystané aktivity koordinátorka Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 Ivana Rašková.  Ani letos nebude chybět informačně-diskuzní setkání Město je naše společné hřiště. To bude zaměřeno především na představení realizovaných a plánovaných projektů, ale také připomeneme významnou událost: „Před deseti lety schválilo zastupitelstvo přistoupení Kopřivnice k Projektu Zdravé město a místní Agenda 21, v rámci kterého probíhají různé kampaně, diskuze či veřejná projednávání. Při této příležitosti připravujeme na 25. září celodenní program plný informací i zábavy, který vyvrcholí koncertem známého zpěváka Xindla X,“ doplnila Ivana Rašková s tím, že desetiletou existenci Zdravého města Kopřivnice připomene i výstava fotografií ve vestibulu radnice.

 

 

Čtvrtek 19. září – od 19.00 hodin – velký sál KDK. Hraje Komorní scéna Aréna Ostrava. NIKOLAJ VASILJEVIČ GOGOL – HRÁČI. První divadlo z nabídky letošního předplatného na novou divadelní sezonu v KD Kopřivnice.

Nikolaj Vasiljevič Gogol v 19. století netušil, že jeho vize budou žít i ve věku našem. Když divák hru o setkání falešných karetních hráčů té nejvyšší třídy sleduje, má pocit, jako kdyby ji autor napsal dnes.

 

 

20. 9. 2013, Frenštát p. R., kino

Amatérská divadelní společnost Waterloo

Komedie: Přišel na večeři

 

 

21. 9. 2013, Příbor, BAV klub

Bubenická párty

Tomáš Kočko a orchestr

 

 

Představení souboru Rolnička v Lubině  22. 9. 2013 –  Budulínek.

 

 

ČEZ Distribuce , a.s. oznamuje, že dne 20. září od 7:30 – 14:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Janáčkově a Horečkově.

 

 

Jóga v denním životě Kopřivnice chystá  KURZ PREVENCE CIVILIZAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ diabetes, hypertenze, astma, bolesti zad, pracovní stres, workoholismus.  Každou středu ve cvičebním centru na ulici Sokolovské od 8.30 do 10.00 hod.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice