13. 9. 2013

 

Ve čtvrtek 12. září ve 14:30 proběhlo v dětském oddělení knihovny vyhlášení výsledků a předání odměn vítězům a drobných pozorností všem ostatním účastníkům rodinné soutěže Kopřivnická stopa.

1. místo: Karolína Kahánková

2. místo: Petr Štefaník

3. místo: Oldřich Štěpán

 

 

V pátek 13. září zaplní pěší zónu v centru Kopřivnice desítky stánků s chutnými domácími potravinami, čerstvými kuchařskými surovinami i zajímavými regionálními výrobky. Zboží od pečlivě vybíraných prodejců bude možné zakoupit mezi 9. a 16. hodinou. Na předposledním farmářském trhu letošního roku si Kopřivničané budou moci nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, různé druhy pečiva, těstoviny, maso a uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelařské produkty, bylinky, koření, čaje, květiny a mnoho dalších produktů od regionálních pěstitelů a chovatelů. „Samozřejmě nebude chybět oblíbený sezónní produkt burčák a ani doprovodný program, v rámci kterého se tentokrát zájemci seznámí s originálními regionálními produkty značek Beskydy a Moravské Kravařsko,“ doplnila Radomíra Blahutová z kopřivnické radnice, která trhy organizuje. Další farmářský trh je naplánován na pátek 11. října.

 

 

V refektáři piaristického kláštera v Příboře bude tento pátek znít francouzský šanson. Zahraje tady totiž skupina Hluční sousedé v čele s výbornou kopřivnickou zpěvačkou Céline Bossu. Skupinu tvoří nyní v Kopřivnici žíjící francouzská zpěvačka Céline Bossu, kopřivnický kytarista Jiří Martinů, basista a pianista Ondřej Růčka a perkusionista Milan Kratochvíl. Jejich repertoár tvoří kombinace různých žánrů od folk-rocku přes šansony po balady. Instrumentální složku dvojice má na starosti Jiří Martinů. Kromě šestistrunného nástroje se v jeho rukou objevují například akordeon či housle. Vlastní je mu ale především právě kytara. Jeho hra je lehká a uvolněná, jde ostatně o velmi slušného muzikanta. Společnost mu dělá rodačka z francouzského Lyonu Céline Bossu. Zpěvačka s doslova magickým hlasem už okouzlila nejednoho hudebního experta či publicistu. S dvojicí Hluční sousedé se zatím měli možnost setkat především návštěvníci koncertů a vystoupení po celé severní Moravě. Velmi úspěšně se také účastnili studéneckého Folkového výprodeje, konkrétně už dvakrát, a pokaždé si odnesli cenu diváků a Céline Bossu jednou i cenu za nejlepší pěvecký výkon. Velmi aktivně také spolupracují s pražskou Galerií La Femme. Hluční sousedé vystoupí v refektáři piaristického kláštera v Příboře v pátek 13. září od 19 hodin.

 

 

Páteční Jazz v Mandale. Sál nad čajovnou Mandala v Kopřivnici bude v pátek od 19:30 hodin svědkem vystoupení jednoho z nejlepších kytaristů současné britské jazzové scény. V jeho hudbě jsou jasně patrné africké kořeny. Na aktuálním českém turné jej doprovázejí naši přední jazzoví muzikanti: Petr Dvorský – kontrabas, Kamil Slezák – bicí, Vlastík Šmída – klávesy. Večer zahájí holandská písničkářka a kontrabasistka Renee Stevens, kterou jste již mohli slyšet jako předskokanku kapely Edgar´s Hair v dubnu 2012.

 

 

V sobotu 14. září v 9, 10 a 11 hodin – v obřadní síni města Kopřivnice – Vítání občánků.

 

 

Město Kopřivnice a Asociace sportovních klubů Kopřivnice zvou všechny milovníky pěší turistiky a přírody na turistický pochod „Šlápoty – Pochod všech generací“. Start pochodu se uskuteční v sobotu 14. září mezi 9. a 10. hodinou u Šustalovy vily v sadu E. Beneše. Cílem bude lyžařská chata Červený kámen, kam se bude možné dostat třemi trasami různé náročnosti. Účastníci se mohou těšit nejen na příjemnou procházku krásným kopřivnickým okolím, ale také zábavné soutěže a další doprovodný program.

 

 

Vycházka do podzimní hukvaldské obory se společným pozorováním ptáků a oborní zvěře (daňků, muflonů, černé zvěře). SRAZ zájemců:  sobota  28. září  2013 do 9.00 hod. u brány do obory na Hukvaldech (nad kostelem).

 

 

Celý týden od 9. až do 15. září probíhá na silnicích Novojičínska bezpečnostní akce „Bezpečné poutání“,zaměřená právě na toto téma. V zákoně je dáno, že má být řidič i spolujezdec připoután na sedadle bezpečnostním pásem. V případě že není, policisté je mohou sankcionovat pokutou do 2 tisíc korun. To platí i pro spolujezdce. Řidič i spolujezdec ve vozidle by si měl uvědomit, že připoutáním si chrání svůj život i životy ostatních. Následky dopravních nehod bez použití zádržných systémů a pásů jsou mnohdy tragické. První den konání akce tedy v pondělí 9. 9. 2013 bylo novojičínskými dopravními policisty zjištěno takových přestupků v dopravě šestnáct. Souhrnem dostali řidiči pokutu ve výši přesahující pěti tisíc korun.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 13. –16. září ve Vlčovicích naproti domu s č.p. 88, č.p. 54,  na zastávce ČSAD u kostela. V Mniší na zastávce ČSAD, KD, na horním konci u č.p. 174, č.p. 109, a 159.

 

 

Mošnov v sobotu 14. září 2013 zve na akci Mošnovský kotlík aneb Gulášfest a bude probíhat od 11:00 na místním hřišti. V programu vystoupí písničkář René Souček z Frýdku Místku a legendární pražská kapela BLUE EFFECT v čele s jedním z nejlepších kytaristů v ČR Radimem Hladíkem. Dále vystoupí folková kapela Ponožky pana Semtamťuka a posledním bodem programu bude vystoupení kapely Jiří Schelinger Revival band. Dále můžete na hřišti okusit 7 druhů gulášů , které pro Vás připraví tyto místní spolky a organizace: TJ Sokol, myslivci, hasiči, stolní tenis, MŠ a ZŠ Mošnov, klub důchodců a kynologický klub. Následně budou guláše vyhodnoceny. Pro děti jsou zajištěny atrakce, chybět nebudou stánky s různými výrobky a kromě guláše je k dispozici bohaté občerstvení (domácí buchty, štrúdly, čepované pivo, víno, a další pochutiny).

 

 

 

Šermířská klání pod hradem Štramberk. Sobotní den nabídne pestrý program na náměstí pod štramberskou Trúbou. Uskuteční se tu již XV. šermířské klání se starodávným jarmarkem, burčákové slavnosti a farmářský trh. Již od 11 hodin budete mít možnost nakoupit si na jarmarku tradiční produkty či cukrovinky. Od 13:00 hodin jarmark zpestří vystoupení hudebních skupin Rabussa a Camerata. V soubojích se utkají šermíři ze skupin Allegros, Markus M a Cordiallo.

 Rušno bude také v Amfiteátru pod Starou věží, kde Dětský divadelní soubor odehraje ve 14:00 a 16:00 hodin pohádku Čert ve mlýně. Během dne budou zdarma zpřístupněny památky a jiná zajímavá místa města Štramberka v rámci Dnů evropského dědictví. Den zakončí v 19:30 ohňová show na náměstí.

 

 

Města Lašské brány oslaví Dny evropského dědictví. Na akce u příležitosti Dnů evropského dědictví se můžete těšit v Příboře a ve Štramberku. Město Příbor uspořádá v pátek v 19:00 hodin koncert francouzské šansoniérky Célline Bossu a skupiny Hluční sousedé. Koncert se uskuteční v refektáři piaristického kláštera. V sobotu je program velmi nabitý. Již v 8:00 hodin se uskuteční v muzeu a pamětní síni S. Freuda „Třetí příborské muzejní ráno“. Vystoupí skupina Velesův lid, zabývající se rekonstrukcí života starých Slovanů. Následovat bude prezentace archaických rukodělných technologií a tradičních pokrmů slovanských předků. Po celý den navíc bude možné shlédnout výstavy Mariánské památky z depozitáře příborského muzea a Tradiční řemesla Romů.

Ve 13:30 hodin bude následovat slavnostní zahájení akce na náměstí Sigmunda Freuda a od 14:00 hodin divadelní představení v režii Bolka Polívky Don Quijote de la Ancha. Před rodným domem Sigmunda Freuda se od 16:30 hodin pobaví nejen děti na loutkovém muzikálu O zamilované ježibabě. Pro dospělejší publikum je určena Lovestory v operetě, která se odehraje od 18:00 (1. díl) a 19:30 hodin (2. díl) v refektáři piaristického kláštera. Den bude zakončen světelnou show s názvem Čarování v barvě safíru, a to ve 21:00 hodin na náměstí.

 Dny evropského dědictví ve Štramberku nabídnou přístup do jeskyně Šipka, na hrad Štramberk, do Muzea Novojičínska, Muzea Zdeňka Buriana i Staré věže – zvonice kostela sv. Bartoloměje či pivovárenské studny, a to zcela zdarma! V sobotu se jako doprovodný program uskuteční již zmíněné šermířské klání. Zajimavé budou také ukázky výbušnosti v Radvanické štole a možnost procházky v pokusných štolách na Horečce. Shlédnout budete moci ukázky výbušnosti některých látek, např. cukru, mouky, uhelného a dřevného prachu. Akce bude probíhat v sobotu každou lichou hodinu – 9:00, 11:00, 13:00 a v 15:00 hodin.

  

 

Na Trúbě se uskuteční festival Zátopkovy schody. Festival pohybu a soutěže v historických a netradičních sportovních disciplínách nabídne hrad Štramberk tuto sobotu. Hlavní disciplínou bude běh do schodů na čas dle kategorií. Sportovat budou jednotlivci i páry, což si rozhodně nenechejte ujít. Probíhat bude mezi 11:00 a 13:00 hodinou. Odvážní mohou vyzkoušet slaňování z Trúby, šplhání na Trúbu (soutěž 14:00 – 15:00 hodin), hradní tělocvik, lyžařské závody a klání v netradičních sportovních disciplínách. Po celý den bude vstup na Trúbu zdarma a budete mít také jedinečnou možnost nahlédnout do jeskyně Slámová sluj. Zkrátka sportovní sobota pro celou rodinu!

  

 

Noční Javorníkování. Všichni bikeři jsou srdečně zvání na 11. ročník tradiční noční vyjíždy na Velký Javorník. Akci pořádá CykloArt bike klub Kopřivnice a startuje se ve 20:00 (holky) nebo 21:00 hodin (kluci), právě od prodejny CykloArt v Kopřivnci. Připojit se můžete kdykoli po cestě, nebo si Javorník vyjet i z druhé strany. Horská chata bude pro účastníky Nočního Javorníkování otevřena pro posezení a občerstvení. Následovat bude sjezd a návrat domů nebo možnost domluvit se východ slunce např. na Pustevny. Osvětlení a přilby jsou povinnou výbavou každého bikera, který se chce zúčastnit!

 

 

13. 9. 2013, 19:30, Kopřivnice, Čajovna Mandala

Femi Temowo Quartet + Renée Stevense

Jazz ve spolupráci s Alicí Krejčí

 

14. 9. 2013, 13:00, Kopřivnice, Skautské centru VANAIVAN

Skautská pouť u příležitosti 50 let oddílu Stopařů

Atrakce

Vystoupení kapely Cizinci

 

14. 9. 2013, 18:00, Kopřivnice, KDK

Tancem kolem světa 2013

7. ročník taneční show

 

14. 9. 2013, 21:00, Kopřivnice, Čajovna Mandala

Koncert

Valerian´s Future

 

14. 9. a 15. 9. 2013, Kunín, zámek

Slavnosti růží 2013

 

14. 9. 2013, od 10:00 do 17:00, Rožnov pod  Radhoštěm

Valašské muzeu v přírodě

Dú Valaši dú, hore dědinů aneb

Karpatský redyk 2013

 

14. 9. 2013, 8:00, Štramberk, náměstí a Trúba

O nejlepší Štramberské ucho

Festival pohybu Zátopkovy schody

Volně přístupné kulturní památky

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice