20. 9. 2019

 

V těchto dnech se dostává na pulty turistických informačních center Beskyd nový tištěný materiál Beskydy pěšky. Mapuje 31 známých i méně známých výletů napříč turistickou oblastí Beskydy-Valašsko. Celkem nabídne na 360 km značených tras. Výlety jsou vhodné i pro rodiny s dětmi s kočárky.

 

V rámci hasičské soutěže „ O PUTOVNÍ POHÁR VĚTŘKOVICKÉ PŘEHRADY“ se v sobotu 21. září od 14:30 hodin představí SMOKEMAN alias Jiří Horák z výzkumného energetického centra Vysoké školy báňské – technické univerzity v Ostravě, se svou edukativní show – Smokeman zasahuje!, na které veřejnosti představí “JAK SPRÁVNĚ TOPIT“. Vše se bude odehrávat na tradičním místě, a to na tréninkovém hřišti v Lubině – Větřkovicích. Akce je realizována za finanční podpory MSK v rámci projektu Topím dobře a úsporně.

 

V mošnovské zóně vyroste nový kontejnerový terminál. Po železnici spojí letiště a průmyslovou zónu s přístavem Antverpy. Moravskoslezský kraj, Statutární město Ostrava, Správa železniční a dopravní cesty, společnost Concens Investments a přístav Antverpy budou spolupracovat na vzniku a rozvoji nového kontejnerového terminálu ve strategické mošnovské průmyslové zóně. Nový terminál mimo jiné logisticky propojí Moravskoslezský kraj s jedním z největších přístavů v Evropě – Antverpy. Předpokládá se také přesun významného podílu nákladu a zboží ze silnic na železnici.

 

Na každoroční největší bezpečnostní akci ve střední Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nebudou chybět společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS. Návštěvníkům i zástupcům z řad armády představí nejnovější vojenskou i speciální techniku.

 

Odry na Novojičínsku našly další způsob, jak propagovat břidlici, která se nedaleko města těžila. Z černého kamene nechaly vyrobit unikátní hudební nástroj. Na břidlohru neboli xylofon z břidlice hrají učitelé v tamní základní umělecké škole.

 

 

Knížkohrátky s robátky na Hukvaldech. Nenechte si v pátek 20. září od 9.00 hod. v obecní knihovně Hukvaldy ujít setkání rodičů s dětmi do 3 let. Rodiče se seznámí s možnostmi knihovny, společné hraní s říkankami, výměna zkušeností, můžete si přinést svou oblíbenou knížku, pro nové účastníky dáreček z projektu. Počet míst je omezen, nutno si termín rezervovat na: info@knihovna-hukvaldy.cz nebo na tel.: 720 756 302 (stačí i SMS). Vstup zdarma

 

V pátek 20. září od 16.00 hod. u restaurace Můj svět se uskuteční taneční veselice s živou hudbou. Kopřivnické Taneční centrum pořádá veselici pod širou oblohou, kde budou i ukázky různých tanečních forem, vyučovaných v pravidelných kurzech. Některé si diváci mohou přímo na místě zkusit zatancovat za doprovodu živé hudby Cizinci.

 

PRO DĚTI: Strašidlení na Kotouči ve Štramberku. V pátek 20. září od 19.00 hod. v Národním sadu ve Štramberku se uskuteční noční hra pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství. Možnost opékání vlastních špekáčků, oheň zajištěn. Občerstvení v baru u tělocvičny. Svítilny s sebou. Průběžný start od 19.00 do 20.00 hod.

 

 

ZÁVOD: Běh rodným krajem Emila Zátopka & Běh dětí Kopřivnicí & Lidový běh Kopřivnice. V sobotu 21. září se uskuteční již 17. ročník tradičního běžeckého závodu pro děti a dospělé. Hlavní závod se startem v Kopřivnici započne v 11.00 hod. před Technickým muzeem Tatra. Od 8.00 hod. do 10.30 hod. budou probíhat prezentace závodníků v ZŠ dr. Milady Horákové. Cílem závodu je Rožnov pod Radhoštěm. Trasa měří 22,3 km. Děti si mohou vyzkoušet závod Kopřivnici. Od 9.00 hod. budou starty jednotlivých kategorií. Tratě jsou vedeny po asfaltovém povrchu a zámkové dlažbě. Ceny všichni závodníci dostanou v cíli tričko, pamětní list a sladkou odměnu, tombola pro účastníky Běhu dětí Kopřivnicí. Rodiny s dětmi si pak mohou od 8.45 hod. společně zaběhat při Lidovém běhu. Startuje se hromadně děti i dospělí bez omezení věku. Více na Běh rodným krajem Emila Zátopka.

 

KONCERT ke 100. výročí narození skladatele Zdeňka Petra. V sobotu 21. září od 18.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se bude konat koncert u příležitosti nedožitých stých narozenin kopřivnického rodáka, hudebního skladatele Zdeňka Petra. V 18.00 hod. na náměstí Tomáše G. Masaryka vystoupí dětské sbory Kopřivka a Pěvecké sdružení Kopřivnice. Následně se program přesune do Katolického domu, kde od 19.00 hod. ve velkém sále zahraje orchestr Ježkovy stopy, a bratři Galiové s přáteli hrají a zpívají hity a aranžmá Zdeňka Petra, Jaroslava Ježka a dalších. V rámci koncertu pokřtí pan Miloň Čepelka nové vydání knihy Zdeňka Petra „Hudba přítelkyně“. Večerem provází Miloň Čepelka, Martin Galia, Lukáš Jadrníček a Kryštof Krhovjak.

 

Varhanní koncert v Příboře. V kostele sv. Valentina v Příboře vystoupí Mr. Edward Landin a to v sobotu 21. září od 18.00 hod. Zazní skladny autorů J. S. Bacha, Edwarda Landina, Carsona Coomana, Girolama Frescobaldiho a dalčích. Vstupné dobrovolné.

 

Divadélko Koloběžka přiveze do kopřivnického kina Červenou Karkulku. Přijďte se v neděli 22. Září podívat na klasickou pohádku, o malé dívence, kterou přelstí vlk. Lstivý a zlý vlk je po zásluze potrestán a hodný myslivec zachrání babičku i Karkulku. Pohádka začne v 10.00 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice