23. 9. 2019

Představit důležité projekty realizované a připravované, diskutovat s vedením radnice o rozvoji města – to bylo hlavním cílem projektového dne s názvem Kopr staví aneb Město je naše společné hřiště. Akce se uskutečnila ve čtvrtek 12. září v centru města a všichni zájemci a kolemjdoucí mohli od 12:00 hodin prohlížet výstavu připravovaných projektů ve 4 stanech rozdělených podle oblastí ze strategického plánu: ekonomika a podnikání; doprava, infrastruktura a životní prostředí; image města; sociální zázemí. Lidé se měli možnost zeptat na vše, co je zajímá a u každé z oblastí byl přítomen zástupce radnice. S největším zájmem se setkal stan zaměřený na rekonstrukci centra města a proběhly i tři komentované prohlídky s místními architekty. Od 14:00 hodin zahájil svou show Smokeman, který představoval různé pokusy a také lidem radil, jak mají správně topit. Stejnou akci představí ještě v sobotu 21. září v Lubině. Od tří hodin bylo na programu vystoupení hudebního uskupení Marcus Antonius, na které navázalo vystoupení místních mažoretek a kroužku Pole dance z místního Domu dětí a mládeže.

Od 16 hodin byla zahájena diskuzi s vedením města o rozvoji Kopřivnice. Přítomní se zejména ptali na harmonogram prací úpravy centra města, a zda se ještě něco v projetu bude měnit. Vedení města upřesnilo, že jako první by měla být realizována přeložka elektriky od čezu. Od 17:00 hodin dostali prostor k představení předkladatelé postupujících projektů doručených do participativního rozpočtu. Ti okomentovali své projekty a snažili se u přítomných lidí pro ně získat podporu a od 10. října bude zahájeno hlasování veřejnosti přes internet – více informací bude brzy zveřejněno na webu města. V neposlední řadě na akci probíhal anketa, brigádnice se kolemjdoucích ptaly na otázky v souvislosti s bydlením, bylo vyplněno necelých 100 anketních lístků. Odpovědi respondentů budou sloužit jako jeden z podkladů ke koncepci rozvoje bydlení v Kopřivnici, která se aktuálně připravuje

 

Moravskoslezský kraj vyhlásil 4. ročník soutěže Lady Business MSK. Soutěž je určena v letošním roce pro ženy MANAŽERKY a VÝJIMEČNÉ STUDENTKY a jejím cílem je vyzdvihnout úspěchy žen, pomoci jim s propagací a poukázat na činnosti, kterými přispívají k rozvoji našeho regionu.

Jste to vy, nebo znáte ženu, která by splnila podmínky některé z kategorií? Přihlášky je možno podávat do 22.9.2019 nebo ženu nominujte na www.ladybusiness.cz

 

Evropský týden mobility inspiruje každý rok od 16. do 22. září radnice i obyvatele českých měst a obcí, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Místní radnice připravila 17. září akci Na úřad bez auta, aneb projdi se s námi, do které se zapojilo 50 zaměstnanců. Ti do práci dorazili pěšky, na kole či veřejnou dopravou. Akci také tradičně podpořil Moravskoslezský kraj a připojila se i jiná větší či menší města na severu Moravy, která realizují místní agendu MA21.

 

Moravskoslezská sestra 2019 jde do finále, pomalu bude končit hlasování veřejnosti. Do pátého ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2019 odborníci vybrali 15 finalistek pro pět soutěžních kategorií. O tom, která z nich získá šestý titul – Sestra veřejnosti 2019, rozhodnou obyvatelé kraje. Pro nej… zdravotní sestru Moravskoslezského kraje mohou lidé hlasovat do 30. září.

 

Kraj chce vychovávat nadané studenty techniky, pro ně vznikne v Ostravě Technologická a podnikatelská akademie. Sídlo bude mít na Vysoké škole báňské a univerzitní profesoři tam budou i vyučovat. Středoškoláci budou mít díky tomu k dispozici nejmodernější techniku. MS kraj chce takto dát šanci talentovaným mladým lidem. Součástí akademie bude nová střední škola, vzdělávací středisko pro učitele a tréninkové středisko pro žáky z ostatních škol, které kraj zřizuje. První žáci oboru Technické lyceum nastoupí v září 2021. Kapacita bude 30 žáků.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice