21. 1. 2013

 

V příborském domě s pečovatelskou službou ráno hořelo. Jedna žena zemřela přímo na místě, druhá po převozu do nemocnice. Další čtyři zranění jsou také v rukou lékařů. Dvacet lidí hasiči a policisté evakuovali. Zatím není ani jasné, proč k požáru došlo. Na místě zasahovalo pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, kterým se podařilo dostat požár pod kontrolu asi hodinu a půl po jeho vypuknutí. V domově bydlelo celkem 26 lidí.  Obyvatelé domu jsou odváženi na základní školu v Příboře nebo si pro ně přijíždí příbuzní. Škodu hasiči odhadují minimálně na půl milionu korun. Budovu musí nejprve prohlédnout statik.

Policisté vyčlenili speciální telefonní linku pro rodinné příslušníky ubytovaných seniorů. Volat mohou na číslo 974 735 751.

 

 

Moravu pokryla ledovka – výstraha platí pro kraj Moravskoslezský, Zlínský, Olomoucký, Jihomoravský, Vysočinu, Pardubický, Královéhradecký a Jihočeský. Ze silnic v Čechách by měla ledovka zmizet během dopoledne, na Moravě může zůstat celý den, výstraha platí do půlnoci.

Počasí komplikuje leteckou dopravu v Evropě. Pražské Letiště Václava Havla sice oznámilo, že samo problémy nemá, přesto muselo zrušit několik letů. Jeden z nich byl vnitrostátní, na ostravské Letiště Leoše Janáčka.

 

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu. Aktuálně jsou k dispozici 3 byty, za podmínky přistoupení k závazku. Nabízené byty jsou všechny určeny pro stávající nájemce městských bytů a nabídka platí od 08. 01. 2013 do 30. 01. 2013. Jde o byt 3+1 na ulici Pod Bílou horou 1370, 3+1 na ulici Obránců míru č. p. 988 a 3+1 na ulici Obránců míru č. p. 989.

 

 

 

Druhé kolo volby prezidenta republiky. Hlasování ve druhém kole volby prezidenta republiky se uskuteční v pátek dne 25. ledna 2013 od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu dne 26. ledna 2013 od 8.00 do 14.00 hodin. Volit mohou občané ČR, kterým bude alespoň v druhý den volby (v sobotu 26. ledna) nejméně 18 let. S voličským průkazem je možné hlasovat i mimo místo trvalého pobytu. O voličský průkaz pro druhé kolo lze stále požádat.  Žádosti směřujte na obecní úřad příslušný podle místa trvalého pobytu. O voličské průkazy pro druhé kolo prezidentské volby je možné osobně do středy 23. ledna 2013.  Na rozdíl od prvního kola volby prezidenta republiky, kdy byly voličům hlasovací lístky doručovány předem domů, budou hlasovací lístky pro druhé kolo volby k dispozici všem voličům až ve volební místnosti.

 

 

V kapličce Na Pasekách je po roce opět výstav betlémů, která bude ukončena na Hromnice tedy 2. února. Betlémy v kapli pan Zeman vystavuje již několik let a každým rokem se přidávají další, které mu známí a další lidé přinesou. Nechybí i dřevěné ručně vyřezávané. Na výstavu se můžete podívat denně každý kolemjdoucí přes otvor ve dveřích nebo přes okno. Většinou v neděli mezi 14 a16 hodinou bývá kaple otevřena. Nebo se stačí předem domluvit s Rostislavem Zemanem, který má poblíž zemědělskou usedlost.

 

 

MĚSTSKÁ  KNIHOVNA VE FRENŠTÁTĚ POD RADHOŠTĚM Vás zve na přednášku fotografa a cestovatele  Jirky Nováka  „Mizející svět domorodých kmenů“  dne 22. ledna 2013 v 17 hod. v čajovně Magnolie.

 

 

23. 1. Koncert skupiny JABLKOŇ – od 19.00 hodin. Koncert známé české kapely hrající svéráznou muziku na hranicích vážné hudby a popu.

 

 

24. 1. 2013, od 17:00, Kopřivnice, Čajovna Mandala – Kreativní dílna

 

 

25. 1. 2013, od 18:00, Šustalova vila – Lašské muzeum – cestovatelská beseda: Podkarpatská Rus

 

 

26. 1. 2013, od 20:00, Koncert v čajovně Mandala: brněnské duo Biorchestr, těšínsko-rožnovská písničkářka Beata Bocek a kopřivnický písničkář Njumen.

 

 

V sobotu 26. ledna 2013 se bude v kopřivnickém kulturním domě konat tradiční Obecní ples. Hlavní hvězdou večera bude zpěvačka Bára Basiková. Bára Basiková je známá nejen díky úspěšné sólové kariéře, ale také kvůli svému dřívějšímu působení v rockových skupinách Precedens, Stromboli a Basic Beat. Populární zpěvačka je majitelkou jedinečného hlasu, podílela se na vydání zhruba čtyřiceti alb a získala celou řadu profesních ocenění. Milovníci muzikálů obdivují její nezapomenutelné pěvecké i herecké výkony v rolích Máří Magdalény,  Kleopatry, Rusalky nebo Johanky z Arku. Kromě Báry Basikové se mohou návštěvníci plesu těšit například na akrobatické tanečnice na tyči, exhibice standardních a latinskoamerických tanců, ukázku break dance, laserovou show, mistra ČR ve stepu Miroslava Spáčila a další zajímavé hosty. Ve velkém sále zahrají k poslechu a tanci kapely Sága a Nightshift, v hudebním salónku blues-rockoví Blue Sugar a podium v baru Pomněnka bude již tradičně patřit cimbálové muzice. Chybět nebude ani diskotéka, karaoke, ochutnávka vín, profesionální fotograf a možnost vyhrát některou z mnoha pěkných cen.

 

 

V dalších týdnech se připravuje ještě 20 plesů a společenských akcí

 

Kulturní dům Kopřivnice

26. 1.                     Obecní ples

  8. 2.                     Ples v Květech

16. 2.                     Školní ples

  9. 3.                     Muzikantský ples

16. 3.                     Plesk

26. 4.                     Direkt Ples

 

Katolický dům Kopřivnice

  1. 2.                     Retrobál

  8. 2.                     Průmyslovácký ples

  9. 2.                     Swingový ples

15. 2.                     Country bál

 

Katolický dům Lubina

26. 1.                     KDU-ČSL

  2. 2.                     Hasičský ples – Větřkovice

  9. 2.                     Zahrádkářský ples

16. 2.                     Hasičský ples – Drnholec

 

Kulturní dům Vlčovice

  2. 2.                     Rybářský ples

  9. 2.                     20. obecní bál

  2. 3.                     Dětský maškarní ples

 

Kulturní dům Mniší

26. 1.                     Lidovecký ples

  9. 2.                     Pochovávání basy (Hasiči Mniší)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice