18. 1. 2013

 

Smogová situace skončila – koncentrace polétavého prachu (PM10) se snížila pod povolený denní limit – výstraha byla v pátek 18. 1. 2013 ráno odvolána.   

 

 

Výstava motorek ve vestibulu radnice: vestibul radnice zdobí netradiční výstava, která potěší zejména milovníky motocyklů – obvyklé výstavní panely totiž nahradily tři závodní stroje kopřivnického týmu Berny Drag Racing. Přestože je Kopřivnice známá především jako město automobilů, výstava motorek připomíná také zdejší tradici motoristického sportu.

 

 

Občané mohou připomínkovat plán sociálních služeb. Druhé kolo plánování sociálních služeb ve městě Kopřivnici již pomalu končí. Jeho výsledkem bude druhý střednědobý plán sociálních služeb na léta 2013-2016, který je v tuto chvíli připraven k finálnímu připomínkování. Na tvorbě dokumentu se během uplynulých dvou let podílely desítky zájemců z řad odborné i laické veřejnosti. Celkem se uskutečnilo 31 jednání pracovních skupin, kterých se zúčastnilo 550 osob. Kromě těchto jednání proběhla podrobná mapování potřeb jednotlivých cílových skupin a byla zpracována řada podpůrných analýz.
Na realizaci druhého plánovacího období získala kopřivnická radnice více než dvoumilionovou dotaci z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost – 85 procent pokryjí prostředky Evropského sociálního fondu, 15 procent bude financováno ze státního rozpočtu. Návrh „II. střednědobého plánu sociálních služeb na území města Kopřivnice se zapojením města Štramberk a obcí Závišice, Ženklava na období 2013-2016“ mohou občané připomínkovat až do 28. ledna 2013 na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. S došlými připomínkami se následně vypořádá Řídící pracovní skupina, a poté bude plán předložen k projednání radě a zastupitelstvu města.

 

 

V souvislosti s prezidentskou amnestií se do Kopřivnice vrátilo 19 osob, které byly ve výkonu trestu odnětí svobody. Po návratu je jim doporučováno se hlásit u sociálního kurátora, který jim pomáhá se začleněním zpět do běžného života. Někteří lidé se vrátili ke svým rodinám a pár jich našlo pomoc v azylovém domě. S žádostí o volné místo se na naše zařízení obrací i jiná města, ale vzhlede k zimě je kapacity azylového domu zcela zaplněna.  V Novém Jičíně registrují 29 osob, které se vrátily z výkonu trestu.

 

 

Rok 2012 ve městě byl poznamenán velkým stavebním boomem,  velké investiční akce očekávejte i letos, pokračuje rekonstrukce mostu přes železniční trať, kterou za finanční podpory města realizuje Správa silnic MSK  a společnost Teplo Kopřivnice zahájila práce na modernizaci tepelných rozvodů.

Dále je v plánu např. revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Jih  úpravy se dočká rovněž sídliště Korej. Dokončovat se bude cyklostezka Kopřivnička a dojde k vybudování dalšího úseku cyklistického propojení z Poodří do Beskyd. Nově se radnice pustí do budování bezdrátového rozhlasu, stabilizuje svah v Lubině a zahájí projekt sanace bývalé skládky kalů.

 

 

Pá 18. ledna ve 20 hodin v čajovně Mandala –  koncert Saade, Milano/After: Prague city rockers.

 

 

V pátek 18. ledna v 19 hodin se na chatě Dr. Hrstky ve Štramberku uskuteční koncert historické hudební skupiny Camerata. Těšit se tak můžete na spoustu krásných písniček, které od této skupiny znáte.

Vstupné je dobrovolné.

 

 

Sobota 19. ledna v 18.45 hodin, Kulturní dům Kopřivnice: G. Donizetti – Maria Stuartovna – přímý přenos z Metropolitní opery z New Yorku (kino Puls).

 

 

V sobotu  19. ledna 2013 se uskuteční  v Kulturním domě v Mniší od 15:00 hod.  vyhodnocení  Lašské  běžecké  ligy 2012. Pak bude následovat zábava s kulturním programem.

 

 

Házená: sobota 19. 1. v 8 hod. – 1. kolo Česko-Slovenské ligy mladších žáků (hala ZŠ E. Zátopka).

 

 

Hokej: sobota 19. 1. v 17 hod.: HC   Kopřivnice – HC   Studénka (17. kolo krajské ligy mužů) – zimní stadion Kopřivnice.

 

 

Sbor dobrovolných hasičů ve Štramberku zve na tradiční HASIČSKÝ BÁL pořádaný v sobotu dne 19. ledna 2013 v Kulturním domě na náměstí ve Štramberku od 19:00 hod. K tanci a poslechu hraje skupina Largo Zdeňka Sklenovského. Bohatá soutěž o ceny.

 

 

Krytý bazén slaví 20 let. Správa sportovišť města Kopřivnice zve všechny milovníky vodních radovánek na zábavné „Poplavání“, které se uskuteční v neděli 20. ledna od 10 do 19 hodin u příležitosti 20. výročí otevření krytého bazénu v Kopřivnici.

Přijďte si vyzkoušet vodní houpačky a trampolíny, podvodní skútry, lodičky na ruční i motorový pohon, aquazorbing, aquaspace a další vodní atrakce! V odpoledních hodinách bude připraven také doprovodný program s hudbou a dětské soutěže o sladké odměny. Vstupné bude 20 Kč.

 

 

 Kino Puls nově nabízí rockové koncerty. Po stále oblíbenějších přímých přenosech z newyorské Metropolitní opery přináší kino další zajímavý projekt. V rámci Ro(c)ku v kině Puls si budou moci diváci vychutnat atmosféru legendárních koncertů rockových hvězd The Doors, Queen, Led Zeppelin Jimiho Hendrixe a dalších známých interpretů. Kino Puls se tak připojilo k projektu Živě, s kterým v loňském roce přišlo pražské kino Bio Oko. Každý měsíc se mohou rockoví fanoušci těšit na jeden koncert, kterému bude vždy předcházet tématicky související film. Jako první si přijdou na své příznivci skupiny The Doors, kteří si budou moci již 20. ledna vychutnat kompletní digitalizovanou verzi koncertu Live at the Bowl z roku 1968. Před samotným koncertem promítne kino Puls celovečerní dokumentární film The Doors – When You´re Strange.

 

 

 Za 10 let stávajícího systému hospodaření s odpady narostl dluh na poplatcích na 8 milionů korun. Vloni se vybralo zhruba 10 700 000 Kč a dluh činil 1 700 000 Kč. Kopřivničanům, kteří dosud neuhradili poplatky za komunální odpady za rok 2011, nebyl zaslán výměr,  poprvé byly nedoplatky vyměřeny hromadným předpisným seznamem. Ten byl připraven k nahlédnutí po celý měsíc, až do 3. ledna. Město tím na poštovném ušetřilo 100 000 korun. Přišlo se podívat 20 lidí, ale bohužel ani jeden z nich dlužníkem není.  U dlužníků město přistoupí k exekučnímu vymáhání.

 

 

Ledová plochá dráha opět po roce míří na Větřkovickou přehradu v kopřivnické místní části Lubině. V neděli 3. února by se zde měl uskutečnit závod mezinárodního mistrovství ČR v této divácky atraktivní disciplíně motocyklového sportu.

Loni se podařilo závod připravit po 15leté pauze díky silným únorovým mrazům, nyní jsou pořadatelé v lehké výhodě: zatímco před rokem se hladina přehrady zatáhla až čtrnáct dní před závodem (jelo se 19. 2. a souvislý led se vytvořil až 5. 2.), nyní se ledový příkrov vytvořil už začátkem prosince. A co je podstatné – neroztál úplně ani v předchozích teplých týdnech! Nyní se toužebně čeká na další mrazivé dny a noci, aby dostal potřebnou tloušťku. Kopřivnický závod by měl být součástí mistrovství republiky družstev. To je mezinárodní a na startu se objevují vedle naší špičky i závodníci z Polska, Švýcarska, Rakouska či Německa, dokonce i Británie. Prozatím počasí neumožnilo uspořádání žádného závodu, pokud bude pokračovat studené počasí posledních dní, kopřivnický závod by měl být druhý po podniku v Mělicích u Přelouče, kde by se mělo jet o den dříve.

Na ledové ploché dráze závodí jezdci na motocyklech 500 ccm s 28 mm dlouhými hřebíky, které umožňují se udržet na ledě i v náklonu, kdy závodníci levým řídítkem drhnou o led. Stejně jako na klasické dráze stroje nemají brzdy a palivem je metylalkohol.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice