16. 1. 2013

 

 VYHLÁŠENÍ SMOGOVÉ SITUACE z důvodu VYSOKÝCH KONCENTRACÍ ČÁSTIC PM10

středa 16. 1. 2013, 04:08 SEČ (03:08 UTC), platnost – do odvolání!

KOPŘIVNICE PATŘÍ PŘÍMO DO OBLASTI, PRO KTEROU BYLO VAROVÁNÍ VYDÁNO!

 

Na některých stanicích reprezentativních pro uvedené území překročil 24hodinový klouzavý průměr koncentrací suspendovaných částic PM10 informativní prahovou hodnotu 100 mikrogramů/m3 ve dvou po sobě následujících dnech:

Polétavý prach – PM10 [µg/m3]238  (Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3 Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%)

 Informace pro veřejnost:

Osobám s chronickými dýchacími potížemi, srdečným onemocněním, starším lidem a malým dětem je doporučeno zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení.

 

Žádáme řidiče automobilů, aby pokud možno nevyjížděli, neboť emise z automobilů se významně podílejí na zvýšených koncentracích suspendovaných částic PM10 a oxidu dusičitého.

 

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách ČHMÚ www.chmi.cz, záložka Ovzduší. Každou hodinu jsou doplňovány 1hodinové průměrné koncentrace automaticky měřených škodlivin a hodnoty doprovodných meteorologických prvků. Aktualizovány jsou rovněž vícehodinové průměrné koncentrace škodlivin, vypočtené z 1hodinových koncentrací. Předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje, viz www.chmi.cz, záložka Počasí.

 

 

Od 14. ledna po měsíčním úsilí je kopřivnická sjezdovka konečně v provozu, podmínky ideální. Pozor v provozu turniket – záloha na čipovou kartu 100,- Kč. Běžecké stopy ČK a Pískovna upraveny.  

Provoz areálu

areál v provozu

Počasí

oblačno

Teplota

-01.8°C

Výška sněhu (nový/umělý)

15 cm /20 cm

Kvalita sněhu

velmi dobrá

       
   
 

Správa sportovišť Kopřivnice

 

733 611 617

 

spsk@koprivnice.org

 

sobota – neděle -svátky – prázdniny : 9:00 hod. – 16:00 hod.
pátek odpolední lyžování od 12:45 hodin
večerní lyžování : pondělí,středa,pátek,sobota 16:30 – 20:00 hod.
úterý,čtvrtek 17:30 – 20:00 hod.

 

 

Kino Puls nově nabízí rockové koncerty. Po stále oblíbenějších přímých přenosech z newyorské Metropolitní opery přináší kino další zajímavý projekt. V rámci Ro(c)ku v kině Puls si budou moci diváci vychutnat atmosféru legendárních koncertů rockových hvězd The Doors, Queen, Led Zeppelin Jimiho Hendrixe a dalších známých interpretů. Kino Puls se tak připojilo k projektu Živě, s kterým v loňském roce přišlo pražské kino Bio Oko. Každý měsíc se mohou rockoví fanoušci těšit na jeden koncert, kterému bude vždy předcházet tématicky související film. Jako první si přijdou na své příznivci skupiny The Doors, kteří si budou moci již 20. ledna vychutnat kompletní digitalizovanou verzi koncertu Live at the Bowl z roku 1968. Před samotným koncertem promítne kino Puls celovečerní dokumentární film The Doors – When You´re Strange.

 

 

Kino Puls přichází s další novinku v podobě soutěže o skipasy. Diváci, kteří během ledna a února navštíví vybraná představení, mají šanci být vylosováni a získat jednodenní skipas do Skiareálu Karolinka.

 

 

K – GALERIE, Šustalova vila: od 15. ledna výstava fotografií Radka Vengláře – Afghánské momentky (do 3. února), otevřeno v úterý 11 – 17, středa až neděle 10 – 17 hodin.

 

Středa 16. ledna v 17 hodin, v čajovně Mandala – Irena Štrbová: Samoléčící schopnosti – přednáška.

 

 

Čtvrtek 17. ledna v 19 hodin, Kulturní dům Kopřivnice:  Sue Townsendov – Hledání slov .

Divadlo v rámci divadelního předplatného – Divadlo Kalich Praha. Hra o osudech čtveřice lidí diskrétně spojených kurzem čtení a psaní pro dospělé, kteří z nějakých důvodů neovládají tyto základní dovednosti, jak je obvyklé. Dva studenty – krásnou hypochondričku a staromilského elegána – doplňuje jejich učitelka, jež se k této zvláštní výuce upíná po ztroskotaném vztahu, a podivínský školník. Ve třídě mateřské školy po večerech prožívají svoje setkání, která mají pro diváka šarm vytříbeného britského humoru.

 

 

 

Vernisáž výstavy ZAPOMENUTÁ KOPŘIVNICE se koná ve čtvrtek 17. ledna 2013 v 17:00 hod v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Výstava přibližuje podobu Kopřivnice na přelomu 19. a 20. století prostřednictvím historických fotografií, shromážděných vlastivědným pracovníkem Emilem Hanzelkou. K vidění je stovka málo známých a většinou doposud nepublikovaných fotografií, zachycujících vzhled a atmosféru staré Kopřivnice. Zastoupeny jsou panoramatické pohledy, nebo snímky významných staveb. Nechybí však ani pohledy na dnes již zaniklá místa a momentky ze života obyvatel. Výstava potrvá do 8. března 2013. Přístupná je každý den, mimo pondělí, od 9 do 16 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice