21. 10. 2022

Výměna plynovodu NA ULICI ČESKÉ UZAVŘE KŘIŽOVATKU U KASÁREN.  Výměna plynovodu dosud omezovala pouze průjezd ulicí Českou. Po dobu rekonstrukce je tu umožněn obousměrný provoz, aby se lidé dostali až k aktuálně opravované části, tedy co nejblíže ke svým domovům a děti do školky. Práce začaly u střediska sociálních služeb, poblíž křížení s ulicí Příčnou, a následně si vyžádaly jak zábor několika parkovacích míst, tak kompletní uzavření ulice. Dojde i k uzavření celé křižovatky u kasáren, a to již v úterý 25. října. Vzhledem k náročnosti prováděných oprav na plynovodu, je prováděcí firma nucena uzavřít celou křižovatku, tedy křížení ulic Francouzská, Česká a Kadláčkova. Uzávěra bude trvat do konce měsíce listopadu. Pro vjezd na ulici Kadláčkovu bude otevřena komunikace přes parkoviště u Komerční banky, další objízdné trasy budou upraveny dopravním značením. Obyvatelé budou informováni letáky, které najdou v poštovních schránkách.

 

Kopřivnice má nového starostu i tajemníka. Ve čtvrtek 20. října se konalo první zasedání nově zvolených zastupitelů. V úvodu složilo jednadvacet představitelů města zastupitelský slib, a poté zvolili starostu. Tím se stal Adam Hanus  (Krásná Kopřivnice). Spolu s ním povedou město v následujícím čtyřletém období David Monsport (Sdružení nezávislých Kopřivnice) a Stanislav Šimíček (KDU-ČSL). Adam Hanus i Stanislav Šimíček nejsou v komunální politice nováčky a oba již zastávali funkci místostarostů. Adam Hanus byl místostarostou v letech 2018 až 2020, Stanislav Šimíček na této pozici působil od roku 2014 rovněž do roku 2020, kdy posty radních nečekaně převzala dosavadní opozice. Z nové trojice v čele města je tedy jediným začátečníkem David Monsport. Ani pro něj však není radnice neznámým prostředím, neboť je jejím bývalým zaměstnancem a aktivně se o dění ve městě zajímal i v roli redaktora místní kabelové televize. Kromě starosty a dvou místostarostů byli na ustavujícím zastupitelstvu zvoleni další čtyři členové rady. Těmi jsou pánové Václav Kocián, Jiří Lípový a Jaroslav Jiřík, ženský element do jednání vnese dlouholetá zastupitelka a bývalá místostarostka Dagmar Rysová. Rada tedy prošla kompletní obměnou a výrazným omlazením. Obsazení postů je výsledkem koaliční dohody, kterou 17. října podepsali zástupci tří politických subjektů – Krásné Kopřivnice, Sdružení nezávislých Kopřivnice plus KDU-ČSL a nezávislí. Koalice má v jednadvacetičlenném zastupitelstvu těsnou většinu jedenácti hlasů. V opozici zůstalo hnutí ANO 2011, SPD, ODS a Zdraví Sport Prosperita a Starostové. Ke změně došlo nejen ve vedení města, ale také ve vedení městského úřadu. Do čela organizace se vrátil dřívější tajemník Miroslav Halatin, který byl v uplynulých čtyřech letech uvolněn pro výkon funkce starosty Frenštátu pod Radhoštěm. Jana Klímová, která až do včerejška zastávala jeho funkci, se vrátila ke kontrolní činnosti na městském úřadu.

 

sobota   2022-10-22: KONCERT: 100 let Pěveckého sdružení Kopřivnice. PSK může oslavit 100 let díky elixíru namíchaného z lásky k hudbě a zpěvu, z radosti a přátelství. Slavnostní koncert ke 100. výročí založení Pěveckého sdružení Kopřivnice. Vystoupí: Pěvecké sdružení Kopřivnice, Cantus Venuste, Sbormistr Jiří Najvar, Hosté: Komorní orchestr Kopřivnice, Dirigent Petr Lichnovský, Cimbál Adam Ramdan. Čas: 16:00           Místo: Katolický dům Kopřivnice, Štramberská 378/2      Kontakt: PSK, tel.: 721 213 734, e-mail: pskoprivnice@gmail.com

 

sobota   2022-10-22: KONCERT: Rocková sešlost ve Fejkovně. Čas: 19:00           Cena: 100 Kč      Místo: Fejkovna (Francouzská 1322/19b) Kontakt: Fejkovna, tel.: 731 189 353

 

sobota   2022-10-22:PRO DĚTI: NOČNÍ BUBU STEZKA. Máte rádi procházky s rodinkou ve stylu Pohádkového lesa? Tak neváhejte a přijďte si projít BUBU stezku se strašidly. Blíží se doba dušiček a několik let se v našich končinách stává populární i Halloween! Můžete se těšit na vlkodlaky, mumie, upíry a na další strašidelné bytosti. Cíl: Na chatě Červený kámen. V cíli bude k dispozici oheň na ohřátí a dobrovolné opečení špekáčků. Těší se na vás vedoucí z Olbramu a ostatní oddíloví vedoucí a členi z Pionýrské skupiny  Kopřivnice.  Pro navození lepší atmosféry si vezměte lampión dle vašich představ. K oslavě 50. výročí Pionýrské skupiny Kopřivnice budeme v cíli pořádat i ohnivou show. Čas: Průběžný start od 17:30 do 18:30 hodin. Cena: 35 Kč        Místo: Start u Husovy lípy (Bowling centrum Kopřivnice, Husova 1310/5)

 

sobota   2022-10-22: Vyjdi ze své komfortní zóny: Nordic walking a otužování v přehradě, dobrodružná stezka pro děti – akce pro širokou veřejnost. Vydejte se na 4 km vycházku s instruktorkou. Trasa vede na Zvoničku na Vrchách. Nordic walking hole, plavky a ručník s sebou. Na zpáteční cestě otužování v přehradě. Začátek dopolední akce je v 9:00 hodin. Začátek odpolední akce je ve 14:00 hodin.

Dobrodružná stezka pro děti. Pro děti je připraven 3 km okruh (nejen) se sportovními výzvami na 12 stanovištích v okolí Větřkovické přehrady. Trasa je vhodná i pro kočárky. Stezka bude otevřená v čase mezi 10:00 – 15:30 hodin. Vstupné 50 Kč / dítě. Každý účastník dostane v cíli sladkou odměnu. Akce se koná za každého počasí.  Vstupenky jsou slosovatelné, výherci obdrží drobné ceny. Kontakt: ASK Tatra – Mgr. Soňa Smoláková, tel.: 737 565 379

 

sobota   2022-10-22-Společné pečení koláčků. Zveme všechny babičky a maminky naší farnosti na společné pečení koláčků. Výtěžek z prodeje napečených koláčků půjde na podporu humanitární organizace Lékaři bez hranic. Na letošním setkání se chceme naučit od těch dříve narozených – převzít zkušenosti a um našich babiček, které nám mají stále co předávat. Těšíme se na společné setkání a krásně prožité chvíle. Čas: 15:00         Místo: Kostel sv. Václava             Web: http://farnost.lubina.cz/

 

sobota   2022-10-22 – Benefiční koncert pro Vanessku. Rozhodli jsme se pomoct naší kamarádce, které se narodila holčička s downovým syndromem. A proto pořádáme charitativní koncert. Všechny vybrané peníze půjdou na pomoc Vanessce. Čeká nás vystoupení úžasných písničkářů jako je ZDENDA LELE a KAREL POLÁCH. Na místě bude probíhat také aukce obrazu místního umělce K2 ART Time a prodej našeho domácího tataráku. TĚŠÍME SE NA VÁS! Čas: 18:00                Místo: Café bar Bounty, Záhumenní 1152/1 Kopřivnice 

 

Podzimní Restaurant Day Kopřivnice  SE CHYSTÁ NA NEDĚLI Ne 23. 10. 2022, v pořadí 4. setkání domácích kuchařských nadšenců se koná v Sadu e. Beneše od 14 hodin.

 

V pondělí 24. října 2022 / 19.00 hodin / ve frenštátském Kině vystoupí ZBIGNIEW CZENDLIK – Talk show – Postel, hospoda, kostel.

 

Terénní nerezové skluzavky na ulici 17. listopadu poblíž domu č. 1233, vítězný Ko-projekt loňského roku, stále nenašel dodavatele. Po dvou neúspěšných pokusech musí město změnit způsob zadání a samo zpracovat konkrétní návrh řešení. Realizace se tak odkládá na příští rok. 

 

Sběr informací o akcích do městského kalendáře. Plánujete na příští rok nějakou akci pro veřejnost? Dejte nám o ní vědět a my ji zveřejníme v městském stolním kalendáři, který opět dostanou všechny kopřivnické domácnosti zdarma. Informace o termínu, místu a pořadateli akce posílejte na adresu ic@koprivnice.cz s předmětem „Kalendář 2023“ do 31. října.

 

Od října se rozběhl pravidelný program Mateřského centra Klokan v Centru Pětka, na. ul. Francouzská. pobočka DDM Kopřivnice, spadající pod Město Kopřivnice, otevírá pro nejmenší děti (od 2, 5-5 let) mini školička, nabízí se také volná herna pro děti s rodiči, flétna, pískování, keramika, hrátky s batolátky, a další zajímavé akce a aktivity. O děti pečuje Zuzana Novotná. DDM chystá na říjnové volno podzimní příměstský tábor 26. a 27. 10. a na 28. 10. veselý výlet Strašidla na Šostýně.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice