24. 10. 2022

Oficiálně začal v pondělí Týden informačních center vyhlášený Asociací turistických informačních center pro období 24. – 30. října 2022. V Lašské bráně Beskyd slavíme nejdříve v Turistickém informačním centru na Hukvaldech, a to v úterý 25. října. Pokračujeme ve čtvrtek 27. října ve Štramberku a v pátek 28. října v Kopřivnici. Ve všech těchto IC na Vás čeká kvíz, nádherné upomínkové předměty a v neposlední řadě spousta úsměvů a dobré nálady. 

 

Výměna plynovodu NA ULICI ČESKÉ UZAVŘE KŘIŽOVATKU U KASÁREN v úterý 25. října. Vzhledem k náročnosti oprav na plynovodu, je prováděcí firma nucena uzavřít celou křižovatku, tedy křížení ulic Francouzská, Česká a Kadláčkova. Uzávěra bude trvat do konce měsíce listopadu. Pro vjezd na ulici Kadláčkovu bude otevřena komunikace přes parkoviště u Komerční banky, další objízdné trasy budou upraveny dopravním značením. Obyvatelé budou informováni letáky, které najdou v poštovních schránkách.

 

Nemocnice AGEL Nový Jičín, jejiž porodnice připravuje na středu 26. října 2022 Den otevřených dveří, během kterého se nejen nastávající maminky dozví vše potřebné o porodu a poskytované péči v nemocnici. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program a soutěž o pobyt na nadstandardním pokoji zdarma. Den otevřených dveří se uskuteční od 13:00 do 17:00 hodin. Kromě prohlídek porodnice mají zdravotníci připraven také blok přednášek. Tématem bude například tišení bolesti u porodu, zájemcům odborníci přiblíží novorozenecký screening.

 

KREVNÍ CENTRUM FN OSTRAVA HLEDÁ AKUTNĚ DÁRCE KRVE. Fakultní nemocnice Ostrava má velký problém s nedostatkem krve. Důvodem je covidová nemocnost a zvýšená operativa, právě kvůli opatřením spojeným s nákazou. Zdravotníci apelují na všechny dárce, aby neváhali přijít. Nejvíce je potřeba krevní skupina 0 a A. Do krevního centra je možné přijít od pondělí do čtvrtku i bez objednání. Veškeré informace jsou dostupné na webu Fakultní nemocnice nebo na bezplatné telefonní lince. Prvodárce čeká nejdříve odběr vzorku krve a teprve potom zjistí, jestli může nebo nemůže krev darovat.

 

Moravskoslezský kraj vyhlásil soutěž pro žáky a středoškoláky: Každý job má svou hvězdu, kde mají za úkol originálně představit svou vysněnou profesi. Soutěž má pomoci s výběrem povolání. Podmínkou soutěže je, aby dvou-až čtyřčlenný tým žáků společně natočil video  do tří minut, ve kterém originálním způsobem představí vybranou existující profesi. Uzávěrka je 30. listopadu 2022.  Na vítěze čekají poukazy na laser game či únikové hry a elektronika. Přihlášky do 30. 11. 2022 na  hvezdna.prace@gmail.com

 

Kopřivnice spouští letos druhou aukci majetku. Tentokrát mezi položkami dominuje nábytek a gastro vybavení z jídelny a kuchyně ZŠ Alšovy, která prošla rekonstrukcí. Přestože škola nahradila nabízené věci modernějšími, všechny jsou stále funkční. Aukce končí 24. října v 15 hodin.

 

Náborová kampaň ‘Tatra hledá 500’ zaměstnanců byla úspěšná. Od prvního června do 19. září nastoupilo do Tatra Trucks, Tatra Metalurgie, Tawesca a Tatra Defence Vehicle celkem 571 zaměstnanců.  Jedná se o lidi obsluhující CNC stroje, automechaniky, lakýrníky, strojní zámečníky a autoelektrikáře. Průměrný věk nových pracovníků se pohybuje okolo 35 let. Zhruba tři čtvrtiny jsou Češi, zbylá čtvrtina je tvořena zejména občany Ukrajiny a Srbska. Tímto Tatra nekončí, vzhledem k množství zakázek potřebuje dalších 150 lidí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice