21. 12. 2015

 

Městský úřad bude na Silvestra uzavřen. S omezením provozu kopřivnického městského úřadu musí počítat lidé v průběhu vánočních svátků a závěru letošního roku. Ještě ve středu 23. prosince všichni, kteří zamíří na kopřivnický úřad, své záležitosti v průběhu klasické pracovní doby vyřídí. Zajištěn bude chod všech odborů a oddělení, stejně jako pokladny městského úřadu. Poté bude úřad do pondělí 28. prosince z důvodu vánočních svátků uzavřen.

Pondělí 28. prosince až středa 30. prosince budou běžnými pracovními dny. Ovšem ve čtvrtek 31. prosince bude kopřivnický úřad z technických důvodů uzavřen a pro návštěvníky se otevře až v příštím roce, a to v pondělí 4. ledna. Pokladna bude ten den otevřena až od 10 hodin.

 

 

Vánoční dárek v podobě vstupů zdarma na tři sportoviště se rozhodlo všem milovníkům pohybu nadělit město Kopřivnice společně se Správou sportovišť Kopřivnice. Ti, kteří milují sport a nechtějí před anebo během svátků sedět doma, si mohou vyrazit zaplavat, zabruslit a dovolí-li počasí, tak i zalyžovat. Vstup zdarma na kopřivnický krytý bazén, zimní stadion a sjezdovku Červený kámen budou moci lidé využít hned dvakrát. Poprvé je sportoviště přivítají ve středu 23. prosince. Krytý bazén bude v tento den otevřen v době od 10 do 19 hodin, bruslení veřejnosti bude v čase od 14:30 do 15:45 hodin a na sjezdovce se bude za vhodných podmínek lyžovat v době od 9 do 20 hodin. Podruhé dostanou Kopřivničané možnost využít sportoviště zdarma během posledního dne letošního roku, tedy ve čtvrtek 31. prosince. Krytý bazén bude ten den otevřen od 8 do 12 hodin, bruslit se bude od 10:30 do 11:45 hodin a lyžovat v době od 9 do 13 hodin. Vstupy na všechny tři zmíněná kopřivnická sportoviště budou ve středu 23. prosince 2015 a čtvrtek 31. prosince 2015 zcela zdarma. Lidé ovšem musí počítat s vratnými zálohami za čip na bazén či skipas ve výši 100 korun.

 

 

V úterý 15. 12. mohli motoristé na novojičínských silnicích narazit na neobvykle vysoký počet policejních hlídek. Důvodem byla dopravní akce s názvem Předáváme zkušenosti začínajícím policistům, kdy novojičínští policisté zaučovali začínající kolegy ze Střední policejní školy Holešov. Téměř třicítka nováčků si během společného výkonu odnesla od zkušených strážců zákona zajímavé zkušenosti z praxe. Celkem jedenáct policejních hlídek se objevilo na dvaadvaceti stanovištích v rámci okresu Nový Jičín. Policisté u řidičů kontrolovali bezpečnostní pásy, zda během jízdy nepoužívají telefonická zařízení nebo zda nepožili nějaké omamné či psychotropní látky. V rámci prevence rozdávali také reflexní vesty či pásky pro spolujezdce a nechyběly ani kontroly technických stavů vozidel.

 

 

Svoz komunálního odpadu, připadající na Štědrý den 24. prosince, bude proveden již ve středu 23. prosince. Jedná se o ulici Obránců míru a místní část Lubina (část za řekou). Žádáme tímto občany dotčených lokalit, aby včas přistavili své sběrné nádoby pro svozovou techniku.

 

 

Automobilům v depozitu hrozí administrativní zánik. Majitelé automobilů v takzvaném depozitu by měli zpozornět. S koncem roku 2015 se nezadržitelně blíží termín pro nahlášení dočasně vyřazených vozidel. Odbor správních činností města Kopřivnice upozorňuje všechny vlastníky automobilů, které byly dočasně vyřazeny z provozu před 30. červnem roku 2013 a jsou tedy v takzvaném depozitu, že se musí do konce letošního roku dostavit na úřad a sdělit, kde vozidlo je a jaký je účel jeho využití. Pokud tak majitelé neučiní, hrozí jim nemalé nepříjemnosti a ztráta možnosti automobil v budoucnu dle zákona používat. Jestliže majitel termín nestihne, jeho vozidlo administrativně zanikne a už nepůjde přihlásit. V pozdějších případech dočasného vyřazení, tedy po polovině roku 2013, mají majitelé rovněž povinnost nahlásit údaje o dočasně vyřazeném vozidle. V tomto případě nebude hrozit administrativní zánik vozu, ale finanční sankce.

 

 

Město Kopřivnice upozorňuje, že v souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech dojde v závěru prosince letošního roku k odstávce systému pro nabírání žádostí o vydání obou dvou zmíněných dokladů. Odstávka se uskuteční ve dnech 24. prosince až 31. prosince 2015. Důvodem přerušení jsou technické úpravy, které vyžadují kompletní odstávku systému. Podávat žádosti o vydání občanského průkazu stejně jako vydání cestovního pasu a předávat vyrobené doklady bude možné na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze na úřadech městských částí nejpozději do 23. prosince letošního roku. V době odstávky bude možné požádat o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti jeden měsíc. Za jeho vydání nebude vybírán správní poplatek.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice