18. 12. 2015

 

Soutěž PODZIM S KTK: 

SEZNAM VÝHERCŮ – DUBOVÉ SOUDKY

Martin H.           Kpt. Nálepky

Jindřiška M.      Kadláčkova

Petr K.                Alšova

Eliška C.             Francouzská

Petr Z.                 Francouzská

Zdeněk S.           Obránců míru

Dušan H.            Družební

Jana A.                Osvoboditelů

Milan S.               K. Čapka

Tomáš H.            Francouzská

 

SEZNAM VÝHERCŮ – DVD LAŠSKÉ VÁNOCE S KOPŘIVNICKÝMI DĚTSKÝMI SBORY

Lucie R.               Alšova

Kamila H.           Francouzská

Ivo Š.                   Pod Morávií

Karel B.               Dvořákova

Zdeněk B.           Osvoboditelů

Zdeněk L.           Štramberská

Václav P.             Sadová

Eva Š.                  Polní

Olga H.               Obránců míru

Jiří Š.                  Štefánikova

 

 

Kopřivnice očima pamětníků 2 stále v prodeji. Další čtyři díly dokumentárního cyklu Město očima pamětníků 2 jsou stále v prodeji. DVD zachycující ve vzpomínkách pamětníků kopřivnickou historii k dostání na Informacích ve vestibulu kopřivnické radnice za cenu 100 korun.

 

 

V pátek startuje v Domě dětí a mládeže v Kopřivnici XIII. ročník nepostupové přehlídky studentského, dětského a jinak mladého divadla. Akce s názvem Vánočka 2015 nabídne hraná představení různých žánrů v sále DDM. Tentokráte jsou hlavním tématem hvězdy filmového plátna.

 

 

V pátek 18. Prosince se v klubu Nord představí nejrůznější domácí amatérská hudební seskupení. NORD Music Club a občanské sdružení Kultura Srdcem pořádají již pátý ročník akce s názvem Kopřivnická soutěž kapel. Multižánrová přehlídka hudby se uskuteční dne 18. 12. 2015 letos již podruhé v hudebním klubu na sídlišti Sever. Hlavní podstatou celé akce není hodnotit prezentovanou hudební produkci, ale představit veřejnosti vlastní tvorbu. Pro přihlášené účinkující je to také velká příležitost, jak se podělit o zkušenosti s ostatními umělci a možnost najít nové nápady a inspiraci.

 

 

Vánoční šachový turnaj o putovní cenu Lubinského pěšáka – 19. 12. 2015, 9:00, pořádá MO Orel Jednota Lubina. Místo konání: Restaurace Katolického domu, Lubina.

 

 

O posledním adventním víkendu se rozezní koledy a další vánočně laděné písně na několika místech Lašské brány Beskyd. Navodit sváteční atmosféru vám pomohou například v sobotu od 17.00 hodin u Kulturního domu v Mniší. Na akci zvané „Vánoční koncert pod rozsvíceným stromem“ vám koledy zahraje a zazpívá dechová hudba Javořinka. Živý betlém pak sehrají žáci z MŠ Mniší.

 

 

V sobotu ve 14.45 hodin v Kopřivnici v kině začíná přímý přenos s názvem Česká filharmonie živě: Mimořádný předvánoční koncert z Dvořákovy síně Rudolfina. V programu o délce 172 minut (včetně komentovaného úvodu a jedné přestávky) zazní známé sváteční skladby od J. S. Bacha, W. A. Mozarta, J. Haydna nebo B. Martinů. Z pěveckých es se představí Simona Houda-Šaturová, Nina Maria Edelmann, Peter Berger a Paul Armin Edelmann.

 

 

Loutkové divadlo Rolnička uvádí ještě před vánočními svátky další loutkové představení –  „Pohádky o drakovi“. Hraje se v malém sále v kulturním domě Kopřivnice a to v neděli 20. 12. 2015 v 10:00 hod.

 

 

Baletní zpracování díla Louskáček nabídne Kino Kopřivnice v neděli od 15.45 hodin. Baletní pohádková inscenace Louskáček je vytvořena podle námětu příběhu E. T. A. Hoffmanna a  patří ke stálicím klasického i neoklasického repertoáru baletních souborů. V neděli uvidíte zpracování v podání umělců baletního souboru moskevského Bolšoj Těatru. Od své premiéry v roce 1892 prošlo dílo mnohými změnami v dramaturgickém i choreografickém pojetí, přesto jeho obliba u dětských i dospělých diváků stále vzrůstá. Příběh vypráví o kouzlu Vánoc, které proměňuje lidi v pohádkové bytosti, toužící po idylickém dobrodružství. Vše je jen sen v krásné sváteční atmosféře Štědrého večera…

 

 

Čajovna Mandala  chystá na neděli 20. 12. v 18:00 vernisáž pohlednic  Jaamor: 2 Pohledy. Vernisáž doplní  živá hudba v podání Njumena.

 

 

Vánoční koncert se uskuteční také v neděli. Od 17.00 hodin se v Katolickém domě v Lubině přestaví smíšený pěvecký sbor Lašan Brušperk.

 

 

Sérii adventních koncertů završí v neděli v Příboře Dechový orchestr mladých Příbor. Ten vystoupí od 17.00 hodin v kostele sv. Valentina.

 

 

Den otevřených dveří. V předvánočním čase otevírá své brány zájemcům ZŠ sv. Zdislavy v Kopřivnici. V neděli tak budete mít možnost si od 14.00 do 16.00 hodin prohlédnout prostory školy. V 16.00 hodin pak bude zahájen Adventní koncert.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice