21. 2. 2014

 

Český rozhlas Ostrava pořádá již třetí ročník výpravy za Yettim s názvem EXPEDICE YETTI 2014. Tým Českého rozhlasu Ostrava navštíví v následujících týdnech známá lyžařská střediska v Beskydech a Jeseníkách. Ve svém stanu pak lyžařům na zahřátí nabídne zdarma teplý nápoj a sladkou svačinku. Ti se mohou na místě zúčastnit i SMS soutěže o zajímavé ceny. Stan Českého rozhlasu Ostrava najdou lyžaři ve Ski areálu Bílá v Beskydech v pátek 21. února od 9:00.

 

 

Mezi nejlepšími sportovci okresu převládali Kopřivničané.Ve středu 19. února proběhlo v Kulturním domě Kopřivnice slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Nový Jičín za rok 2013. Český svaz tělesné výchovy ocenil devět jednotlivců, tři kolektivy, tři trenéry, jednoho handicapovaného sportovce a celkového vítěze. Největší skupinu vyhlášených tvořili reprezentanti Kopřivnice, kteří na seznamu oceněných figurovali celkem sedmkrát. Mezi devíti nejlepšími jednotlivci byl nejprve vyhlášen Jiří Bolom (FBC Vikings Kopřivnice), který jako kapitán dovedl v roce 2013 druholigové družstvo kopřivnických florbalistů k postupu do 1. ligy mužů. Dalšími kopřivnickými zástupci byli mistr ČR v kategorii staršího dorostu a účastník otevřeného mistrovství Evropy v házené Petr Chalupa (KH Kopřivnice) a krajský přeborník juniorů ve stolním tenise Oto Schwarz (ASK Tatra Kopřivnice). Něžné pohlaví reprezentovaly mistryně republiky v krasobruslení v kategorii nejmladších žaček Klára Štěpánová (Figure Scating Club Kopřivnice) a jedna z nejtalentovanějších kopřivnických plavkyň, která zazářila na zimním poháru ČR desetiletých Vendula Rakúsová (SK Kopřivnice). Vendula Rakúsová byla zároveň vyhlášena vítězkou ankety o nejúspěšnějšího sportovce Novojičínska, kterého volili čtenáři Novojičínského deníku. V kategorii družstev tentokrát bodoval starší dorost Klubu házené Kopřivnice, kterému se vloni podařilo vybojovat 1. místo v nejvyšší soutěži této kategorie a 2. místo v prestižním Prezidenstkém poháru. Také díky tomuto skvělému výsledku svých svěřenců byl mezi nejúspěšnějšími trenéry Novojičínska vyhlášen Miroslav Bartoň z KH Kopřivnice.

 

 

Regionální muzeum v Kopřivnici se od 20. února do 11. května promění v jednu velikou stavebnici. Všechny tři naše objekty se totiž v tomto období zaplní legendou mezi českými stavebnicemi – Merkurem.

Na Fojtství se seznámíte s její historií, jakožto i s minulostí firmy, která ji vyrábí. Výstavní prostor Technického muzea bude zaplněn velkými modely, mimo jiné uvidíte i nejvyšší stavbu postavenou z Merkuru na světě. Lašské muzeum pak dá průchod především Vaší kreativitě. Najdete zde totiž hernu a snad i malou výstavu návštěvnických modelů (stále na Vás apelujeme – máte-li doma z Merkuru svůj vlastní výtvor, kterým byste se chtěli pochlubit, přineste nám jej do Lašského muzea; za zapůjčení dostanete okružní vstupenku).

 

 

Již tuto sobotu se uskuteční masopustní veselí. Oslavit jej můžete například ve Štramberku. Od 15:00 hodin zde začne předmasopustní rej. Průvod masek zamíří z Palárny přes náměstí až do restaurace Dallas.

 Na terase Městského pivovaru Štramberk se také uskuteční jubilejní 10. štramberský masopust. Chybět nebude prodej domácích zabijačkových specialit, pivovarské masopustní menu a od 14.00 hodin se můžete těšit na cimbálovou muziku Pramínky. Oslavy masopustu si užijí také obyvatelé Příbora. V 9.00 hodin zamíří průvod od křižovatky u Hončů v místní části Klokočov. Originální průvod pak bude veden klokočovskými ulicemi.

 

 

Plesová sezóna se pomalu blíží k závěru. Již v pátek můžete zamířit na Obecní ples ve Štramberku. Oficiální zahájení se uskuteční v 19:30 hodin. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina TNT z Kopřivnice a v programu vystoupí taneční skupiny Happy N.-d, Dream, SHŠ Allegros, taneční pár Adam Kormoš a Nela Balchařová. V pátek se dále uskuteční Společenský večer Basketbalového klubu Příbor. Takže všichni hráči a přiznivci tohoto sportu, dorazte ve 20:00 hodin do tělocvičny ZŠ Npor. Loma. Sobota bude patřit plesům hasičským. Jeden se uskuteční v Kulturním domě Příbor od 19:00 hodin. Hudební doprovod zajistí hudební skupina Meteor. Druhý hasičský ples se uskuteční v Katolickém domě v Lubině. K tanci a poslechu zde zahraje skupina A-Band (Apači).

 

 

Ani děti se o víkendu rozhodně nudit nebudou. Zaskotačit si mohou na dvou maškarních plesech. První z nich pořádá Dům dětí a mládeže Kopřivnice a uskuteční se v sobotu v Restauraci U Farkašů v Ženklavě. Druhý maškarní ples, rovněž pod taktovkou DDM Kopřivnice se uskuteční v Sále Besedy v Rybím od 14.00 hodin. A pokud dáte raději přednost filmovému zpracování pohádek, pak určitě zavítejte do kopřivnického Kina Puls. V sobotu i neděli od 15.30 hodin zde budete mít možnost shlédnout Lego příběh ve 3D provedení. Příběh filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta – obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven.

 

 

Pentagram živlů – vzduch. Centrum Balsamina v Kopřivnici připravilo na tuto sobotu seminář s názvem Pentagram živlů – vzduch. Pohyb, kresba, intuice, prožitek vás čekají v tomto celodenním prožitkovém semináři v přírodě. Akci vede Sylva Seidlová a bude se konat v době od 10.00 do 17.00 hodin.

 

 

Přednáška “ O prvcích, vitaminech a bylinách a jejich vlivu na lidské zdraví i jednání“ se bude konat v úterý 25. února 2014 od 17:15 hod. (do 19:30 hod.) v Kopřivnici, Základní škola Emila Zátopka – jídelna (budova pavilonu, vchod od škol. hřiště), Pionýrská 791. 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice