21. 2. 2020

Moravskoslezští záchranáři zasahovali ve středu 19. února u vážného úrazu. Před třináctou hodinou vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a vyjela posádka RZP k nahlášenému úrazu muže v Kopřivnici. Jednačtyřicetiletý muž utrpěl vážné popáleniny v oblasti dolních končetin poté, co došlo k explozi transformátoru. První záchranáři u něj byli během čtyř minut od nahlášení události na tísňovou linku ZZS. Provedli ošetření popálených ploch, podali léky a vrtulník poté pacienta šetrně přepravil do popáleninového centra FN Ostrava.

 

Také v letošním roce zavlaje na budově kopřivnické radnice tibetská vlajka. Radní na svém zasedání potvrdili, že se město s automobilovou tradicí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet opět připojí. Symbol tibetského státu, pestrobarevná vlajka, bude na budově kopřivnické radnice vyvěšen v úterý 10. března 2020. Kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině 90. let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv ve zmíněné zemi. Kopřivnice se do ní poprvé zapojila v roce 1997 a tehdy patřila k pouhé dvacítce českých měst, která se tímto způsobem rozhodla podpořit svrchovanost tibetského národa. Po čtyřleté přestávce byla vlajka vyvěšena v roce 2002 a od té doby vlaje na radnici každý rok. Bližší informace o kampani zájemci naleznou na webových stránkách www.tibinfo.cz.

 

Masáž šíje Štramberk. Minikurz masáží šíje pro veřejnost se uskuteční v pátek 21. února ve FyzioRelaxCentrum Štramberk. Od 16.30 hod. vás bude čekat krátký úvod praktický nácvik hmatů v rámci minikurzu masáží.

 

Městská knihovna Štramberk pořádá v pátek 21. února od 17.00 hod. cestopisnou přednášku s Petrem Natarovem. Vstupné dobrovolné. Více na tel. čísle 558 840 620.

 

Muzeu Novojičínska a Muzeum Sigmunda Freuda v Příboře pořádají v pátek 21. února od 17.00 hod. pořad Knihy z Piaristické knihovny. Hodinový pořad, ve kterém zazní čtené ukázky z vybrané historické knihy z piaristické knihovny v Příboře. Vstupné 15 Kč. Součástí pořadu bude autogramiáda autorů knihy „Do jesliček Panna chudičká dala synáčka svého“.

 

Řízená degustace rumů Kopřivnice. V pátek 21. února od 18.30 hod. ve společenském sále Vily Machů proběhne degustace vybraných rumů s promítáním, doplněno drobným občerstvením.

 

Farnost Kopřivnice a ZŠ sv. Zdislavy pořádají v pátek 21. února od 19.30 hod. ples farnosti v Katolickém domě Kopřivnice. K tanci zahraje skupina PHS.

 

Zabíjačka na Fojtství. V sobotu 22. února od 9.00 hod. můžete zhlédnout ukázky řeznického řemesla, ochutnat tradiční zabíjačkové pochutiny a dobře se pobavit za doprovodu harmoniky. Jako každý rok bude zabíjačka probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka z Trojanovic, který předvede výrobu jelit, jitrnic a klobás, odpoledne pak bude následovat bourání prasete.

 

Maškarní karneval. V sobotu 22. února od 15.30 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice je pro všechny malé i velké děti připraven zábavný animační program, plný her, soutěží, zpívání, tančení a malování. Můžete se také těšit na přehlídku masek a diskotéku. Celým programem bude provázet Kaczi Koukalová.

 

Končinový maškarní ples pro dospělé. Sbor dobrovolných hasičů pořádá tradiční končinový maškarní ples, který se koná v sobotu 22. února od 19.00 hod. v Kulturním domě Mniší.

 

Divadelní maškarní bál. V sobotu 22. února od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk se uskuteční ples divadelních spolků na téma Na vlnách fantazie. K tanci a poslechu hraje skupina KIWI. Vystoupí TK Gradus a TS Pod věží Štramberk.

 

Město Příbor pořádá v sobotu 22. února od 20.00 hod. tradiční Obecní ples v Kulturním domě Příbor. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina Black & White. Vystoupí taneční pár Martin Prágr a Denisa Galandžárová, artistické vystoupení Hand Stand, taneční obor ZUŠ Příbor, taneční skupina STYX.

 

PRO DĚTI: Jak se brouček ztratil. Heidi rodinné centrum Kopřivnice pořádá v neděli 23. února od 15.30 hod. nedělní pohádku pro malé i velké děti. Vstupné 99 Kč dítě, doprovod zdarma. Cena vstupenky zahrnuje vstup do herny. Herna bude otevřena od 15.00 hod. do 18.00 hod.. Vstupenky zakoupíte prostřednictvím webu Heidi Rodinné centrum nebo v herně Heidi RC.

 

UMĚNÍ V KINĚ: Labutí jezero-Bolšoj Těatr. Zvolí Princ Siegfried lásku, dodrží přísahu své milované bílé labutí princezně? Nebo na svou Odettu zapomene a zvolí povinnost vůči svému postavení, vždyť cizí princezny jsou tak krásné! A co teprve uhrančivá černá labuť Odilie, která spolu s čarodějem Rotbartem okouzlí jeho mysl. Dramatický příběh se odehraje v neděli 23. února od 15.45 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

KONCERT: „Když na sále spustí basa“ aneb perly české operetky. Pojďte si spolu s velkým tanečním orchestrem připomenout prvorepublikovou atmosféru, zatančit, zazpívat a zavzpomínat na zlatou éru české operetky jako zvláštní odnože operetního žánru, která vynikala vysokým stupněm melodičnosti a taky snadnou zapamatovatelností řady jejich písniček. Společně si připomeneme šlágry Jaroslava Jankovce, Josefa Stelibského a Járy Beneše, třech největších a nejslavnějších hudebních skladatelů tohoto období. Hraje Taneční a swingový orchestr Bedřicha Pukovce pod vedením Zdeňka Pukovce. Akce se uskuteční v neděli 23. února od 16.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice